& آقای. نقد تلفن هریگان فیلم نتفلیکس پیام خود را با یک اقتباس هوشمندانه از استیون کینگ منتقل می کند.CNN

نام “آقای Harrigan’s Phone» به فهرست نسبتاً کوتاهی از اقتباس‌های واقعاً خوب استفن کینگ، که داستانی در حال بلوغ را با اشارات کم‌گفته‌ای از نشخوار فکری ماوراء طبیعی و متفکرانه در مورد تلفن‌های همراه که وحشت واقعی را در همه جا پیدا می‌کند، تزئین می‌کند. در میان یک ماه پیشکش هالووین، ممکن است یکی از معدود مواردی باشد که با بچه ها به اشتراک بگذارید – حداقل قبل از دفعه بعدی که آنها را با برداشتن تلفنشان تنبیه کنید.

این فیلم با حضور بازیگر نقش اول یکی دیگر از اقتباس‌های اخیر کینگ (جیدن مارتل، ستاره «آن») در نقش قهرمان نوجوان، کریگ، از کار دونالد ساترلند 87 ساله در نقش اصلی سود می‌برد و نقش یک میلیاردر منزوی را بازی می‌کند. پسر می آمد هفته ای چند بار برای او در املاک وسیعش بخواند.

داستان حدود 15 سال گذشته است، زمانی که کریگ سرانجام پدر بیوه خود (جو تیپت) را متقاعد می کند که خراب شود و با شروع دبیرستان برای او یک آیفون اولیه تهیه کند – به امید اینکه با بچه های باحال هماهنگ شود – کریگ تصمیم می گیرد از مقداری لوتو استفاده کند. برنده نقدی برای خرید یکی از آقای. هریگان

پیرمرد در ابتدا دستگاه را قبل از شیفتگی به آن می اندازد و نه تنها کاربردهای بی شمار آن را تشخیص می دهد، بلکه احتمال خورندگی آن را نیز تشخیص می دهد. در یک گردهمایی بسیار سرگرم کننده، آقای. هریگان هر چیز وحشتناکی را که ممکن است تلفن همراه منتشر کند به صدا در می‌آورد و آن را «داروی دروازه‌ای» برای انواع آسیب‌های اجتماعی، از جمله انتشار اخبار جعلی می‌نامد.

او می‌گوید: «همه ما باید از این معمای بسیار ترسیده باشیم.

اگرچه، به ناچار، یک عنصر وحشتناک در راه است – زمانی که آقای. هریگان می میرد و به نظر می رسد تلفن کریگ به نوعی هنوز با او ارتباط برقرار می کند – قلب فیلم در این تبادلات و پیوندی که بین آن دو شکل می گیرد، قرار دارد. کریگ در مواجهه با یک قلدر (سایروس آرنولد)، با خجالت از او می پرسد که چگونه آقای. هریگان در همان روز با آنها برخورد کرد، که او با سردرگمی پاسخ داد: “به سختی.”

به نویسندگی و کارگردانی جان لی هنکاک (“سمت کور”)، “Mr. تلفن هریگان» سطحی از خویشتنداری را نشان می‌دهد که به طور منظم با دو تهیه‌کننده سرشناس فیلم، رایان مورفی («داستان ترسناک آمریکایی») و جیسون بلوم، افسانه ترسناک پرکار، مرتبط نیست. این مزیت در نزدیک شدن به مواد به عنوان یک درام است، جایی که ترسناک بدون اینکه آن را تحت تأثیر قرار دهد در خدمت داستان است.

کسانی که به یاد دارند، شباهت‌هایی را با قسمت خاصی از «منطقه گرگ و میش» مشاهده خواهند کرد، جایی که پسر جوانی با مادربزرگش از فراتر صحبت می‌کرد، اما هشدار اساسی در مورد آیفون‌ها هوای تازه را در مفهوم تنفس می‌کند. (این که آیا این فیلم محصول پرچمدار اپل را تبلیغ می کند و در عین حال اثرات آن را محکوم می کند، احتمالاً در نگاه بیننده به «منطقه گرگ و میش» دیگر اشاره خواهد کرد.)

موفقیت «این» به افزایش گرسنگی سینمایی، هم در فیلم‌ها و هم در تلویزیون، برای همه چیزهای کینگ کمک کرد، اما مانند «منطقه مرده»، اغلب آثار کمتر پرطمطراق نویسنده هستند که بهترین اقتباس‌ها را می‌سازند. در حالی که می تواند به راحتی در سر و صدای هالووین گم شود، این “تلفن” هوشمند سزاوار استقبال مشتاقانه است، با پیامی که با صدای بلند و واضح می آید.

“آقای. Harrigan’s Phone» در 5 اکتبر در نتفلیکس نمایش داده می شود.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما