آلمان همچنین کنترل پالایشگاه نفت روسیه را به دست گرفت

در بحبوحه بحران انرژی، آلمان کنترل یک پالایشگاه نفت را از روسیه گرفت.

به گزارش ایسنا، وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که اداره یک واحد مرتبط با شرکت “روس نفت” در روسیه به رگولاتور صنعت واگذار می شود و کنترل این پالایشگاه که 90 درصد سوخت برلین را تامین می کند، خواهد بود. مسئول

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در این نشست خبری از برنامه دولت برای واگذاری کنترل پالایشگاه به “سازمان شبکه فدرال” (رگولاتور صنعت) خبر داد و این تصمیم را حمایتی از جوانان خود توصیف کرد.

«بسته‌های آینده» که در این برنامه‌ها گنجانده شده است، سرمایه‌گذاری فدرال و ایالتی به ارزش بیش از یک میلیارد یورو در چند سال آینده در ایالت‌های شرق آلمان است و ۸۲۵ میلیون دلار از این مبلغ به پالایشگاه اختصاص می‌یابد.

شولتز گفت: روسیه دیگر تامین کننده انرژی رضایت بخشی نیست. ما این تصمیم را به راحتی نگرفتیم، اما یک تصمیم اجتناب ناپذیر بود.

همزمان با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل جنگ اوکراین، دولت‌های سراسر اروپا به دنبال حمایت از شرکت‌های انرژی و تضمین تامین سوخت هستند. مسکو با کاهش عرضه گاز و تهدید به توقف صادرات همه کالاهای انرژی که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد و خطر جیره‌بندی انرژی در اروپا در زمستان امسال را تهدید می‌کند، مقابله به مثل می‌کند.

این پالایشگاه هفته ها است که با مشکل مواجه شده است، زیرا برلین تمام نفت خام خود را از روسیه تامین می کند، اما آلمان مصمم است واردات نفت از روسیه را تا پایان سال جاری تحت تحریم های اتحادیه اروپا متوقف کند.

با این حال، حتی اگر تحویل کنترل شود، خطر با اقدامات تلافی جویانه از سوی مسکو همراه است. شولتز گفت: آلمان احتمال توقف یکباره عرضه نفت از روسیه را بررسی کرده و به همین دلیل آماده است.

اسنادی که روز جمعه توسط برلین توزیع شد نشان می‌دهد که آلمان با دولت قزاقستان برای تامین نفت مذاکره کرده است.

اوایل سال جاری لهستان از تعلیق مالکیت روسیه بر این پالایشگاه خبر داد، شرط عرضه نفت به دریا از سواحل گدانسک و از خط لوله به لهستان است.

بر اساس توافق روز جمعه، شرکت “روس نفت آلمان” که اکثریت آن متعلق به “روس نفت” است و حدود 12 درصد از ظرفیت پالایش نفت آلمان را در اختیار دارد، تحت نظارت “سازمان شبکه فدرال” قرار گرفت. . این رگولاتوری اعلام کرد که مالک واقعی دیگر گزینه ای برای صدور دستور ندارد.

به گفته منابع آگاه در برلین و ورشو، لهستان خواهان به دست آوردن سهم بزرگی در این پالایشگاه است که چهارمین پالایشگاه بزرگ نفت در آلمان است و سوخت بخش های غربی لهستان را تامین می کند.

شرکت شل که 37.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد مدت هاست به دنبال فروش این سهام بوده است. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که این اقدام آلمان تاثیری بر تصمیم این شرکت ندارد.

اقدام آلمان، به ویژه “روس نفت آلمان” آخرین جستجو برای ثبات بازار انرژی است.

دولت آلمان هفته گذشته اعلام کرد که وام به شرکت های انرژی که به دلیل افزایش قیمت گاز در خطر سقوط هستند را افزایش می دهد و شرکت انرژی یونیپر نیز اعلام کرد که بسته نجات 19 میلیارد یورویی دیگر کافی نیست.کسب درآمد بزرگ در این شرکت به اشتراک بگذارید.

دولت آلمان همچنین کنترل گازپروم آلمان را که پیش از این توسط غول روسی گازپروم اداره می شد، در اختیار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، اقدام روسیه برای توقف عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم 1 که بزرگترین مسیر تامین گاز به آلمان بود، بزرگترین اقتصاد اروپا را متزلزل کرده است. در نتیجه تصمیم روز جمعه، شبکه فدرال این سازمان نیز سهام “روس نفت دویچلند” در پالایشگاه های میرو و بایرن ویل را تصاحب می کند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel