آنچه باید در مورد محاکمه & مامان روز قیامت& لری والو دیبل بدانید

لوری والو دیبل این هفته در آیداهو به دلیل مرگ سه نفر از جمله دو فرزندش محاکمه می‌شود، پرونده‌ای که توجه گسترده‌ای را به خاطر آنچه که دادستان‌ها اعتقادات مذهبی او را «روز قیامت» توصیف کرده‌اند و شرایط مشکوک پیرامون آن را به خود جلب کرده است. مرگ سایر اعضای خانواده اش

ام‌اس. والو دیبل 49 ساله و همسرش چاد دیبل 54 ساله توسط هیئت منصفه متهم شده اند، اما این دو به طور جداگانه محاکمه خواهند شد. هر دو به اتهام قتل، توطئه و دزدی بزرگ در ارتباط با مرگ خانم خانم بی گناه اعتراف کرده اند. فرزندان والو دیبل، تایلی رایان، 16 ساله، و جاشوا، یا جی جی، والو، 7 ساله. بقایای خانم. فرزندان والو دیبل دفن شده بر روی Mr. دارایی دیبل در سال 2020.

آقای. دیبل همچنین به قتل درجه یک در قتل همسر سابقش تامی دیبل متهم شده است. آقای. دیبل و خانم Vallow Daybell هر کدام با یک توطئه برای ارتکاب قتل درجه یک در مرگ تامی دیبل روبرو هستند.

تنها دو هفته قبل از شروع محاکمه، یک قاضی با درخواست خانم خانم موافقت کرد. وکلای Vallow Daybell برای حذف مجازات اعدام از روی میز. با این حال، آقای دیبل اگر مجرم شناخته شود همچنان با مجازات اعدام روبرو است.

این پرونده موضوع یک فیلم مادام العمر، “مامان روز قیامت: داستان لری والو” و یک مجموعه مستند نتفلیکس، “گناهان مادر ما” است. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

تایلی رایان و جی جی والو در نوامبر 2019 توسط پدربزرگ و مادربزرگ جی جی مفقود شده بودند که وقتی نتوانستند از طریق تلفن با او تماس بگیرند مشکوک شدند.

افسران دپارتمان پلیس رکسبورگ در آیداهو تلاش کردند تا یک بررسی رفاهی انجام دهند و بعداً حکم بازرسی را در مجتمع آپارتمانی که خانم خانم در آنجا بود اجرا کردند. والو دیبل و شوهرش زندگی می کردند. مقامات گفتند که به نظر می رسید این زوج نگران محل نگهداری بچه ها نیستند.

در فوریه 2020، خانم والو دیبل در هاوایی بر اساس حکمی که توسط مقامات آیداهو صادر شده بود، دستگیر شد، زیرا به گفته آنها، وی در تلاش برای یافتن کودکان گمشده همکاری نکرده است.

در ژوئن 2020، بازرسان بقایای انسانی دفن شده بر روی آقای. اموال دیبل در آیداهو که بعداً مشخص شد متعلق به فرزندان گمشده همسرش است. او دستگیر و متهم به کتمان مدارک شد. هر دو آقای دیبل و خانم والو دیبل از زمان دستگیری آنها در بازداشت به سر می برد.

در خانم در محاکمه والو دیبل، کارآگاه ری هرموسیلو از اداره پلیس رکسبورگ، عکس هایی از بقایای بچه ها را توصیف کرد. جی جی پیژامه قرمز پوشیده بود و بازوهای کبود شده اش را با نوار چسب بسته بود. بقایای تایلی سوزانده شده بود و در سطلی بسته بندی شده بود که در جای دیگری روی Mr. گفت ملک دیبل.

دادستان به چگونگی کشته شدن این کودکان اشاره ای نکرد، اما بر اساس کیفرخواست، اعتقادات مذهبی این زوج در این مورد نقش داشته است. در کیفرخواست آمده است که آنها “با هدف توجیه” این مرگ‌ها، باورهای مذهبی را تأیید و آموزش می‌دادند. این باورها باعث جلب توجه به این پرونده شد و تیترهای خبری با برچسب خانم خانم. والو دیبل «مادر روز قیامت».

در سوابق طلاق به دست آمده توسط ایستگاه تلویزیونی فونیکس فاکس 10، چارلز والو، یکی از خانم ها. شوهران سابق والو دیبل گفتند که او به او گفته بود که معتقد است “مکاشفات و رویاهای روحانی را دریافت می کند تا به او کمک کند تا کسانی را که پس از جنگ بزرگ برای زندگی در اورشلیم جدید انتخاب شده اند، همانطور که در کتاب مکاشفات پیش بینی شده است، جمع کند و آماده کند.”

آقای. دیبل چندین رمان با مضامین تکراری روز قیامت نوشته است و هم او و هم خانم. بر اساس وب سایت، Vallow Daybell به نهادی به نام آماده کردن مردم مرتبط است که هدف آن آماده کردن مردم برای آمدن دوم عیسی مسیح است.

در جولای 2019، چارلز والو، چهارمین خانم. پنج شوهر والو دیبل در آریزونا توسط برادرش الکساندر کاکس مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. او و آقای Vallow در آن زمان بیگانه بودند. آقای. کاکس که از آن زمان درگذشت، به پلیس گفت که آقای. والو با چوب بیسبال به سر او زده بود و این تیراندازی برای دفاع از خود بود.

در یک پرونده جداگانه، خانم والو دیبل در آریزونا متهم به توطئه برای قتل آقای. والو.

آقای. همسر قبلی دیبل، تامی دیبل، در اکتبر 2019 در خانه اش در آیداهو جسد پیدا شد. مقامات در ابتدا گفتند که به نظر می رسد او به دلایل طبیعی فوت کرده است، اما جسد او در دسامبر در دسامبر پس از اینکه مقامات شروع به زیر سوال بردن شرایط مرگ او کردند، نبش قبر شد. و ارتباط احتمالی آن با ناپدید شدن خانم. فرزندان والو دیبل

دادستان در دادگاه در ابتدای خانم. محاکمه والو دیبل این هفته که بعداً کالبد شکافی مشخص کرد که تامی دیبل بر اثر خفگی درگذشت. آقای. دیبل در سپتامبر 2019، کمی بیش از یک ماه قبل از مرگ، میزان پوشش بیمه نامه عمر را برای او افزایش داده بود.

ام‌اس. والو دیبل و آقای. دیبل مدت کوتاهی پس از مرگ همسرانشان ازدواج کرد.

سالها طول کشید تا خانم والو دیبل باید محاکمه شود زیرا او صلاحیت ندارد و باید تحت “درمان ترمیمی” قرار گیرد.

دادستان ها خانم را توصیف کردند. والو دیبل در نقش مادری سهل انگار با عقاید افراطی که در «مأموریت مذهبی» بود که مهمتر از مراقبت از فرزندانش بود.

لیندسی بلیک، دادستانی در دادگاه گفت: «متهم و چاد از آموزه‌های دینی خود برای توجیه اعمال خود برای دیگران استفاده کردند – اعمالشان از رابطه جنسی تا قتل».

دوستان خانم به گفته دادستانی که انتظار می‌رود ده‌ها شاهد را احضار کنند، ولو دیبل شهادت می‌دهد که او گفته بود بچه‌ها و تامی دیبل قبل از مرگ توسط ارواح شیطانی “تاریک” و “تسخیر” شده بودند.

در بیانیه افتتاحیه خود، جیم آرچیبالد، وکیل خانم. والو دیبل، از هیئت منصفه متشکل از 10 مرد و 8 زن خواست که “روی اقدامات لوری تمرکز کنند، نه روی چاد دیبل یا الکس کاکس”، و افزود که او در هنگام کشته شدن جی جی و تایلی با افراد دیگر در آپارتمانش بود و او در هاوایی در زمان مرگ تامی دیبل.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما