آیا از میل جنسی کم رنج می برید؟ این داروهایی که روزانه مصرف می کنید ممکن است دلیل آن باشد! سلامت نیوز

توسط ANI

دهلی نو: سکس. کلمه ای که ارزش بیانش بیشتر از آن چیزی است که یک جمله می تواند بیان شود! ما عاشق صحبت در مورد آن، شنیدن در مورد آن، یا انجام آن به روش “شیرین” خودمان هستیم. سکس بهترین راه برای احساس میل شدید شریک زندگی و عشق ورزی در صمیمی ترین فضا در نظر گرفته می شود. میل جنسی یا میل جنسی به داشتن یک تجربه جنسی عالی مرتبط است. با این حال، هم مردان و هم زنان در معرض کاهش یا بی‌علاقگی کامل به رابطه جنسی هستند. تعدادی از عوامل داخلی و خارجی باعث کاهش میل جنسی می شوند که عامل اصلی آن دارو است، چه با نسخه و چه مواد مخدر. در اینجا لیستی از 7 دارویی است که منجر به کاهش میل جنسی برای شما می شود (متاسفانه).

داروهای مسکن: مسکن بدون خطر بیشتر از درد، میل جنسی شما را از بین می برد. داروهای مسکن برای کاهش تولید تستوسترون و هورمون های مختلف مهم برای ترجیح جنسی در مردان و زنان شناخته شده است.

داروهای ضد افسردگی: این داروها برای درمان افسردگی استفاده می شوند و به عنوان کشنده میل جنسی شناخته می شوند. شایع ترین علائم مرتبط با داروهای ضد افسردگی مرتبط با کاهش میل جنسی شامل از دست دادن علاقه به رابطه جنسی، تاخیر در ارگاسم، تاخیر در انزال یا عدم ارگاسم، اصلا انزال و اختلال نعوظ در مردان است.

قرص های ضد بارداری: هنگامی که زنان از قرص های ضد بارداری خوراکی یا ضد بارداری استفاده می کنند، می توانند سطح هورمون های جنسی را که بر میل جنسی و میل جنسی تأثیر می گذارد، کاهش دهند. بنابراین، قرص های ضد بارداری برای زندگی جنسی کمتر مفید هستند.

استاتین ها و فیبرات ها: این داروها که عمدتاً برای درمان کلسترول بالا استفاده می شوند، ممکن است عمدتاً با تولید تستوسترون، استروژن و سایر هورمون های جنسی تداخل داشته باشند. چند مطالعه در مورد عوارض جانبی استاتین ها و فیبرات ها به این نتیجه رسیده اند که هر دو دسته از داروها ممکن است باعث اختلال نعوظ شوند.

بنزودیازپین ها – آرام بخش ها: بنزودیازپین ها که معمولاً به عنوان آرام بخش شناخته می شوند، برای درمان اضطراب، بی خوابی و اسپاسم عضلانی استفاده می شوند. خواص آرام بخش بنزودیازپین ها بر علاقه، برانگیختگی و احساسات جنسی تأثیر می گذارد. آنها همچنین می توانند تولید تستوسترون را با عوارض جانبی مانند تضعیف ارگاسم، مقاربت دردناک، مشکلات انزال و اختلال نعوظ مختل کنند.

داروهای فشار خون: با فشار خون بالا، فرد می تواند با اختلال عملکرد جنسی روبرو شود. با این حال، نکته شگفت انگیز این است که داروهای مورد استفاده برای درمان این بیماری نیز می توانند مشکلات جنسی را افزایش دهند. با استفاده از داروها، مردان با کاهش میل جنسی مواجه می شوند که بر نعوظ و انزال تأثیر می گذارد. در زنان می تواند باعث خشکی واژن، کاهش میل و مشکلات در ارگاسم شود.

آنتی هیستامین ها: عمدتا برای کنترل علائم مرتبط با آلرژی، مانند عطسه مداوم و آبریزش بینی استفاده می شود. اینها می تواند عواقب ناگواری مانند اختلال نعوظ یا مشکلات انزال در مردان داشته باشد، در حالی که زنان با خشکی واژن مواجه هستند.

(سلب مسئولیت: به جز عنوان، این خبر توسط کارکنان زی نیوز ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است. اطلاعات ارائه شده در اینجا بر اساس اطلاعات عمومی است. لطفاً از توصیه های پزشکی استفاده کنید. ZEE NEWS این را تأیید نمی کند.)

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما