آیا گربه من فقط مرا زد؟ ماجراجویی در ترجمه حیوانات خانگی

گربه من یک پچ پچ با حسن نیت است. مومو وقتی گرسنه است و وقتی سیر است، وقتی می خواهد او را بلند کنند و وقتی می خواهد او را زمین بگذارند، وقتی از اتاق خارج می شوم یا وقتی وارد اتاق می شوم، میو میو می کند، یا گاهی به دلیلی که به نظر می رسد دلیل واقعی ندارد. اصلا

اما چون گربه است، همکاری نمی کند. بنابراین، لحظه‌ای که MeowTalk Cat Translator را دانلود کردم، یک برنامه تلفن همراه که قول می‌داد میوهای Momo را به انگلیسی ساده تبدیل کند، او بلافاصله بالا آمد. به مدت دو روز تلاش کردم و نتوانستم صدایی را بخواهم.

در روز سوم، از سر ناامیدی، تصمیم گرفتم او را در حالی که در حال خوردن شامش بود، بردارم، وقفه ای که تضمین می کرد زوزه اعتراض را برانگیزد. مومو همان لحظه ناله کرد. این برنامه صدا را پردازش کرد، سپس یک تبلیغ برای سارا لی پخش کرد، سپس ترجمه‌ای را ارائه کرد: “خوشحالم!”

مشکوک بودم اما MeowTalk حدود یک هفته بعد، زمانی که از یک سفر چهار روزه برگشتم، ترجمه قابل قبول تری ارائه کرد. با دیدن من، مومو میو کرد و بعد خرخر کرد. این برنامه ترجمه کرده است: «از دیدن شما خوشحالم». سپس: «بگذار استراحت کنم». (تبلیغات پس از ارتقاء به یک حساب پریمیوم ناپدید شدند.)

تمایل به مکالمه با حیوانات دیرینه است و مدت ها پیش از زمانی که گوشی های هوشمند بهترین دوستان ما شدند، پیش می رود. دانشمندان زبان اشاره را به میمون‌های بزرگ آموزش داده‌اند، با طوطی‌های خاکستری چت کرده‌اند و حتی سعی کرده‌اند به دلفین‌های بینی بطری انگلیسی بیاموزند. حیوانات خانگی – که ما با آنها در خانه مشترک هستیم اما یک زبان مشترک نداریم – به ویژه اهداف وسوسه انگیزی هستند. خوراک TikTok من پر از ویدیوهایی از Bunny است، یک شیپادول که یاد گرفته است دکمه های صوتی را فشار دهد که عبارات از پیش ضبط شده مانند “بیرون”، “خراش” و “دوستت دارم” را پخش می کند.

MeowTalk محصول علاقه فزاینده به استفاده از هوش اضافی – الگوریتم‌های یادگیری ماشینی – برای رمزگشایی ارتباطات حیوانات است. این ایده آنقدرها هم که به نظر می رسد دور از ذهن نیست. به عنوان مثال، سیستم‌های یادگیری ماشینی، که قادر به استخراج الگوها از مجموعه داده‌های بزرگ هستند، می‌توانند بین صدای جیر جیرهایی که جوندگان هنگام خوشحالی ایجاد می‌کنند و صدایی که هنگام مضطرب منتشر می‌کنند، تمایز قائل شوند.

اعمال همین پیشرفت ها در مورد همراهان مخلوق ما جذابیت آشکاری دارد.

خاویر سانچز، بنیانگذار MeowTalk، گفت: “ما در تلاشیم تا بفهمیم گربه ها چه می گویند و به آنها صدایی بدهیم.” او افزود: “ما می خواهیم از این برای کمک به مردم برای ایجاد روابط بهتر و قوی تر با گربه های خود استفاده کنیم.”

برای من، یک دوستدار حیوانات در یک خانواده سه گونه – مومو، گربه بداخلاق، با اخم فضایی را با واتسون سگ بیش از حد اشتیاق به اشتراک می گذارد – ایده یک برنامه ترجمه حیوانات خانگی وسوسه انگیز بود. اما حتی سازندگان MeowTalk اذعان دارند که هنوز چند پیچیدگی برای حل کردن وجود دارد.

میو حاوی تعداد زیادی است. بر اساس یک مطالعه اخیر که هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است، در بهترین زمان گربه ها – مثلاً زمانی که گربه تغذیه می شود – میوها کوتاه و بلند هستند و صدای بلندی دارند. اما در بدترین مواقع (به دام افتادن در یک گربه‌دار)، گربه‌ها معمولاً با میوهای بلند و کم صدایی که دارای صدای افتادن هستند، ناراحتی خود را نشان می‌دهند.

سوزان شوتز، آواشناس دانشگاه لوند در سوئد که این مطالعه را به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی به نام میوسیک هدایت می‌کند، می‌گوید: «آنها وقتی می‌خواهند به چیزهای مختلف علامت دهند، تمایل دارند از انواع مختلفی از ملودی در میوهای خود استفاده کنند.

و در یک مطالعه در سال 2019، استاوروس نتالامپیرا، دانشمند کامپیوتر در دانشگاه میلان، نشان داد که الگوریتم‌ها می‌توانند به‌طور خودکار بین میوهایی که گربه‌ها در سه موقعیت ایجاد می‌کنند، تمایز قائل شوند: هنگام مسواک زدن، در انتظار غذا یا پس از تنها ماندن در یک محیط عجیب

MeowTalk که بنیانگذاران آن دکتر. پس از ظاهر شدن این مطالعه، Ntalampiras این تحقیق را گسترش داد و از الگوریتم هایی برای شناسایی صداهای گربه ساخته شده در زمینه های مختلف استفاده کرد.

این برنامه گفته‌های گربه‌ها را در زمان واقعی شناسایی و تجزیه و تحلیل می‌کند و به هر یک از آنها یک “نیت” تعریف شده مانند شادی، استراحت، شکار یا “تماس جفت‌گیری” اختصاص می‌دهد. سپس یک «ترجمه» محاوره‌ای و ساده انگلیسی از هر هدفی که تشخیص می‌دهد، مانند «بگذار استراحت کنم» مومو را نشان می‌دهد. (به طور عجیبی، به نظر نمی رسد که هیچ یک از این ترجمه ها شامل «اگر این لحظه به من غذا ندهی، پای تو را می جوم» باشد.)

بنیانگذاران می‌گویند MeowTalk از صداهایی که جمع‌آوری می‌کند برای اصلاح الگوریتم‌های خود و بهبود عملکرد خود استفاده می‌کند و صاحبان حیوانات خانگی می‌توانند در صورت اشتباه بودن برنامه، بازخورد خود را در لحظه ارائه دهند.

در سال 2021، محققان MeowTalk گزارش دادند که این نرم افزار می تواند 9 هدف را با 90 درصد دقت کلی تشخیص دهد. اما بر اساس نتایج، این اپلیکیشن در شناسایی برخی از افراد بهتر از سایرین بود و به‌ندرت «شاد» و «درد» را با هم اشتباه می‌گرفت.

سرگئی درایزین، بنیانگذار MeowTalk، گفت که ارزیابی دقت برنامه ترجمه گربه دشوار است. او گفت: “به این فرض است که شما واقعاً می دانید گربه شما چه می خواهد.”

متوجه شدم که این برنامه، همانطور که تبلیغ می شود، به ویژه در تشخیص خرخر کردن خوب است. (من هم همینطور هستم.) اما تعیین معنای تماس ها در هر دسته بسیار سخت تر است – اگر اصلاً معنای ثابتی داشته باشند – بدون اینکه واقعاً راهی برای برقراری ارتباط با گربه ها داشته باشید. (Cat-ch-22؟)

از این گذشته، هدف دقیق خرخر کردن، که گربه‌ها در موقعیت‌های مختلف انجام می‌دهند، همچنان مبهم باقی می‌ماند. با این حال MeowTalk خرخر را به عنوان “استراحت” تعبیر می کند.

“اما رک بودن،” آقای. سانچز گفت: «می تواند معنی داشته باشد. …» او بازنویسی کرد. ما نمی دانیم معنی آن چیست.

در برخی مواقع، حجم ترجمه‌های محاوره‌ای MeowTalk را ناراحت‌کننده می‌دانستم. در یک لحظه، مومو شبیه یک آشنای دانشگاهی بود که به یک پیام متنی پرتاب شده پاسخ می‌داد: “فقط خیلی خوبه!” در دیگری، او تبدیل به یک قهرمان دوران ویکتوریا شد: “عشق من، من اینجا هستم!” (این موضوع باعث شد نامزدم شروع به خطاب کردن گربه به عنوان “عشق من” کند، که این هم ناراحت کننده بود.) یک روز بعد از ظهر مومو را از روی زمین بلند کردم و وقتی او میو کرد، نگاهی به تلفنم انداخت: “هی عزیزم، بیا بریم یک جای خصوصی! “

دکتر “بسیاری از ترجمه ها به نوعی خلاقانه به کاربر ارائه می شوند.” نتالامپیراس گفت. در این مرحله علم محض نیست.»

دکتر. شوتز گفت که در طول سال‌ها چندین محصول ترجمه گربه را دیده است، اما هنوز یکی از آنها را پیدا نکرده است که واقعاً او را تحت تأثیر قرار دهد. او گفت: “من مشتاقانه منتظرم تا چیزی را ببینم که واقعاً کار کند، زیرا این کار بسیار عالی خواهد بود.”

در این بین آقای سانچز گفت که از کاربرانی نیز شنیده است که کاربرد غیرمنتظره‌ای برای این اپلیکیشن پیدا کرده‌اند، برنامه‌ای که ضبط‌های میوهای ضبط‌شده را ذخیره می‌کند: گوش دادن به این ضبط‌ها پس از مرگ حیوانشان. او گفت که این یک “تجربه بسیار جادویی” است.

سگ ها می توانند به زودی روز خود را داشته باشند. Zoolingua، یک استارت آپ مستقر در آریزونا، امیدوار است مترجمی سگ مجهز به هوش مصنوعی ایجاد کند که صداهای سگ ها و زبان بدن را تجزیه و تحلیل کند.

جان اسلوبودچیکف، بنیانگذار و مدیر اجرایی Zoolingua، که بیشتر دوران تحصیلی خود را صرف مطالعه ارتباط سگ های دشتی گذرانده، گفت: صاحبان سگ به شدت مشتاق این مفهوم بوده اند. او گفت: «ارتباط خوب بین شما و سگتان به معنای داشتن رابطه عالی با سگتان است. و بسیاری از مردم خواهان یک رابطه عالی با سگ خود هستند.

(اما نه همه، او اضافه کرد: “یک اقلیت کوچک می گوید: “من فکر نمی کنم واقعاً بخواهم بدانم سگ من چه چیزی را در تلاش است تا با من ارتباط برقرار کند زیرا شاید سگ من از من خوشش نیاید.” “)

الکساندرا هوروویتز، کارشناس شناخت سگ در کالج بارنارد گفت، با این حال، حتی الگوریتم‌های پیچیده ممکن است زمینه و نشانه‌های حیاتی دنیای واقعی را از دست بدهند. به عنوان مثال، بسیاری از رفتار سگ ها توسط رایحه ایجاد می شود. “چگونه قرار است ترجمه شود، در حالی که خودمان میزان آن را نمی دانیم؟” دکتر. هوروویتز در یک ایمیل گفت.

با این حال، به نظر نمی رسد که میل به درک آنچه حیوانات “می گویند” کاهش یابد. دنیا می تواند مکانی تنها باشد، به خصوص در چند سال اخیر. یافتن راه های جدید برای ارتباط با دیگر موجودات، گونه های دیگر، می تواند یک مرهم بسیار مورد نیاز باشد.

من شخصاً حداقل دو رقم برای برنامه‌ای می‌پردازم که می‌تواند به من کمک کند بدانم آیا سگ من واقعاً به آن نیاز دارد یا خیر. برای رفتن به بیرون یا فقط می خواهم ببینم آیا همسایه برای پرندگان نان گذاشته است. (شاید چیزی که واقعاً به آن نیاز دارم یک برنامه تشخیص دروغ سگ باشد.) در حال حاضر، من فقط باید از قضاوت و قدرت مشاهده خودم استفاده کنم.

پس از همه، حیوانات خانگی ما در حال حاضر همیشه با ما در ارتباط هستند، دکتر. هوروویتز خاطرنشان کرد. او گفت: «برای من بسیار جالب‌تر است که ارتباطات سگم را یاد بگیرم، به‌ویژه تفاوت‌هایی که بین افراد خاص و حیوانات خاص شکل می‌گیرد، تا اینکه وانمود کنم که یک برنامه می‌تواند – از قبل! – همه را ترجمه کن.»

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel