اتیوپی وام از صندوق سازمان ملل به فائو اجازه می دهد تا کودهای شیمیایی را برای کشاورزان در Tigray افزایش دهد

از زمان شروع درگیری در نوامبر 2020، تیگری و سایر مناطق شاهد اختلال گسترده در کشاورزی، افزایش سطح ناامنی غذایی حاد و از دست دادن معیشت بوده اند.

این وام بخشی از تعهدات شرکای منابع به فائو را تشکیل می دهد و تهیه کود به کشاورزان کمک می کند تا مزارع خود را در فصل بحرانی کاشت بکارند. با این حال، این پشتیبانی باید تا پایان ماه تحویل و اعمال شود.

پاسخ سریع

دیوید فیری، هماهنگ‌کننده زیرمنطقه‌ای فائو برای آفریقای شرقی و نماینده موقت اتیوپی، از شرکا و CERF برای تشخیص نیاز به اقدام سریع تشکر کرد.

اگر کشاورزان نهاده های مورد نیاز خود را دریافت کنند، می توانند از اکتبر 2022 برداشت و مصرف این محصول را آغاز کنند. این برداشت ها نیاز غذایی آنها را پوشش می دهد.برای حداقل شش ماهو در بهترین حالت، تا برداشت بعدی برای بخش قابل توجهی از خانوارها، با مازاد برای فروش.”

در همین حال، راین پاولسن، مدیر دفتر اضطراری و تاب آوری فائو، به پیامدهای گسترده تر آن اشاره کرد.

فرصت کوچکی برای جلوگیری از گرسنگی شدید با ارائه نهاده های کشاورزی حیاتی و توانمند ساختن کشاورزان برای تولید مقدار کافی غذا برای جمعیت وجود دارد. جلوگیری از افزایش بالقوه نیازهای بشردوستانه،” او اضافه کرد.

غذا دادن به ملت

تا 80 درصد از مردم اتیوپی به کشاورزی به عنوان منبع اصلی امرار معاش خود وابسته هستند، به ویژه کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند، و محصولات آنها تغذیه ملت است.

فصل رشد اصلی به مهر معروف است و مهمترین فصل برای تولید محصول در تیگری است.

فائو گفت که با عملکرد خوب بارندگی، همراه با چشم انداز مطلوب، این فصل فرصتی حیاتی و مقرون به صرفه برای بهبود تولید و در دسترس بودن مواد غذایی در سراسر منطقه ارائه می دهد.

آژانس و شرکای سازمان ملل متحد تا کنون بیش از 19000 تن کود یا 40 درصد از نیازها را تهیه کرده اند. این برای رفع نیاز حدود 380000 خانوار کافی است و اولین دسته 7000 تنی در حال حاضر بین کشاورزان توزیع شده است.

رفع نیازها

12000 تن اضافی از طریق وام CERF همراه با تخصیص مشابه توسط فائو تهیه شد. این وام ها بر خلاف تأمین بودجه از یک اهداکننده دوجانبه است و جزئیات بیشتر پس از نهایی شدن توافق دنبال می شود.

19000 تن کود از طریق دولت اتیوپی تهیه شده است و مقامات اعلام کرده‌اند که در صورت تامین بودجه بیشتر توسط فائو و شرکا، کود بیشتری در دسترس خواهد بود.

فائو گفت که هدف تامین کل نیاز 60,000 تنی به Tigray است که بودجه اجازه می دهد.

این آژانس قبلاً از وام های CERF در سال 2017 برای جلوگیری از خطر قحطی در سومالی و حمایت از عملیات کنترل ملخ صحرا در شاخ آفریقا در سال 2020 بهره مند شده است.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما