اروگوئه عقاب نازی برنزی را به کبوتر تبدیل خواهد کرد

رئیس جمهور این کشور آمریکای جنوبی روز جمعه گفت که یک عقاب برنزی تقریباً 700 پوندی نازی که زمانی یک کشتی جنگی آلمانی را زینت می داد و در سال های اخیر موضوع دادگاه اروگوئه شده بود، ذوب شده و به یک کبوتر تبدیل می شود. گفت که نماد “خشونت و جنگ” را به نماد “صلح و اتحاد” تبدیل خواهد کرد.

رئیس جمهور لوئیس لاکال پو در یک کنفرانس مطبوعاتی در مونته ویدئو در بحبوحه “زمان تفرقه، در زمان خشونت، زمان جنگ در جهان” گفت: “سیگنال کشور ما به مردم ما، به جهان خارج، این است. ما جامعه صلح هستیم، جامعه وحدت هستیم و به آن عمل می کنیم.»

عقاب – بیش از شش فوت قد و با طول بالهای نزدیک به 9 فوت، چنگالهایش که یک صلیب شکسته دور تاج گل را در دست گرفته است – به عقب دریاسالار گراف اسپی، یک رزمناو زرهی سنگین تقریباً 12000 تنی که توسط آلمان در دهه 1930 هنگامی که کشتی در یکی از اولین نبردهای بزرگ دریایی جنگ جهانی دوم آسیب دید، فرمانده آن کشتی را اندکی پس از توقف در مونته ویدئو، پایتخت اروگوئه، در رودخانه پلاتا غرق کرد.

در سال 2006، این عقاب پس از یک سال جستجو توسط یک سرمایه گذاری خصوصی در سواحل اروگوئه پیدا شد. اما زمانی که کسانی که پشت اکسپدیشن بازیابی بودند سعی کردند عقاب را بفروشند، دولت از ترس اینکه مبادا شی به دست هر کسی که به دنبال تجلیل از نازیسم است بیفتد، هرگونه فروش را مسدود کرد.

نزدیک به هشت دهه پس از پایان خشونت آمیز رژیم نازی، بیشتر نمادهای آن نابود شده یا در موزه ها نگهداری می شود. قطعات دیگری از غرق شده دریاسالار گراف اسپی – از جمله دستگاهی که برای اندازه‌گیری فواصل و لنگر کشتی جنگی استفاده می‌شود، که هر دو از مصنوعات نیروی دریایی سودمند و بدون شمایل نازی هستند – اکنون در مکان‌های عمومی در مونته ویدئو به نمایش گذاشته می‌شوند.

اما وجود چنین عقاب نازی دست نخورده بزرگی برای اروگوئه که این اثر را در انبار نیروی دریایی خود نگه داشته بود، مشکل ایجاد کرد. در سال 2019، دادگاهی به دولت اروگوئه دستور داد این مصنوع را بفروشد و مقداری از پول را به عملیات نجات خصوصی بدهد، فروش که دولت آلمان و گروه‌های یهودی نسبت به آن هشدار دادند که مبادا این شی در دستان اشتباه قرار گیرد.

دادگاهی بالاتر این تصمیم را رد کرد و در نهایت حضانت عقاب را به دولت داد.

آقای. Lacalle Pou روز جمعه گفت که برنامه هایی برای تغییر شکل عقاب حتی قبل از آن حکم دادگاه انجام شده بود.

اکنون پابلو آچوگاری، هنرمند مشهور اروگوئه، برای اجرای این اثر انتخاب شده است. او در کنفرانس خبری گفت که او در حال ساخت یک کبوتر از مرمر ایتالیایی است که به عنوان الگویی برای پرنده فلزی جدید عمل می کند. او گفت که کل این فرآیند ماه ها طول خواهد کشید.

این ایده مبنی بر تبدیل نماد نفرت، جنگ، وحشیگری به نماد صلح – خوب، من بسیار مفتخرم که مسئولیت انجام این وظیفه به من سپرده شده است. آچوگاری گفت.

آقای. Lacalle Pou تصمیم برای ذوب کردن پرنده نازی و ایجاد چیزی جدید از آن را به عنوان یک “گام به جلو” توصیف کرد.

او گفت: “من مطمئن هستم که هیچ کس نمی خواهد نمادی که نشان دهنده جنگ و خشونت باشد به نمایش گذاشته شود.” و افزود که ماندن آن در انبار نیروی دریایی برای چندین دهه دیگر منطقی نیست.

اگرچه او گفت که مکان نهایی نمایش کبوتر هنوز مشخص نشده است، او پیشنهاد کرد که می تواند Punta del Este باشد، شهری ساحلی که در آن رودخانه پلاتا با اقیانوس اطلس تلاقی می کند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما