امیر مالک در تلاش است تا گلف را برای مسلمانان فراگیرتر کندCNN

امیر مالک مردی است که عاشق گلف است. با این حال گلف همیشه او را دوست نداشته است.

او که از دوران کودکی خود در کینگستون تیمز لندن یک طرفدار فداکار ورزش بود، مدتها قبل از اینکه اولین بازی خود را انجام دهد، شیفته گلف بود. اما مالک از آنجایی که هیچ کس دیگری را نمی‌دانست که بازی می‌کند، به یک دیدگاه حاشیه‌ای رضایت داد.

همه چیز در سال 2012 تغییر کرد، زمانی که رئیس سابق او از او دعوت کرد تا قدرت خود را در یک محدوده رانندگی امتحان کند.

“از اولین توپ فکر کردم، “همین است. این بازی باورنکردنی است.» مالک که اکنون 38 سال دارد به CNN گفت.

ورزش‌های زیادی انجام داده‌ام، اما وقتی به رختخواب می‌روید زیاد به آن فکر نمی‌کنید و نمی‌توانید صبر کنید تا از جای خود بلند شوید و دوباره بازی کنید.»

در نهایت، مالک آماده شد تا بازی خود را به مرحله بعدی برساند. او با پیوستن به یک باشگاه شهرداری در سال 2017، شروع به رقابت در مسابقات صبح یکشنبه کرد.

امیر مالک (L) علاقه زیادی به گلف دارد.

در این رویدادها بود که “جنبه زشت” بازی به سرعت برای مالک آشکار شد، مالکی که به دلیل برخورد تند فرهنگ باشگاهی و ایمان مسلمان خود احساس انزوا کرد.

این ناراحتی قبل از ضربه زدن به توپ شروع می‌شد، زیرا مالک می‌گوید که او نگاه‌های پرسشگرانه‌ای را در مورد امتناع خود از شرکت در شرط‌بندی‌ها بر سر رقابت‌های داخلی ترسیم کرد، زیرا قمار در اسلام ممنوع است. در خارج از کورس، کناره‌گیری برای اقامه نماز – نمازهای اسلامی که پنج بار در روز انجام می‌شد – اضطراب او را بیشتر کرد.

“شما احساس ترس و ترس می کنید. مردم چه واکنشی نشان خواهند داد؟ او به یاد آورد.

“ما همیشه مطمئن می شدیم که از سر راهمان خارج می شویم، اما شما باعث شده اید که احساس بسیار بسیار ناراحت کننده ای داشته باشید.”

ناراحتی او با سنت رایج نوشیدن الکلی بعد از مسابقات تشدید شد. از آنجایی که مالک الکل نمی‌نوشد، به او واگذار شد تا کارت امتیازی خود را تحویل دهد و زودتر از آن خارج شود.

همانطور که او پیشرفت می کرد و دوره های معتبرتر بازی می کرد، ناراحتی اغلب به خصومت آشکار تبدیل می شد. مالک، که اصالتاً پاکستانی است، گفت که نژادپرستی را در زمین گلف تجربه کرده است.

او گفت: “شما حاضر می شوید و بلافاصله می توانید حال و هوا و جو، نحوه صحبت با شما، نحوه برخورد با شما را احساس کنید.”

و تو درست مثل “وای، فقط به این دلیل که من ریش دارم، من قهوه ای هستم و شبیه تو نیستم، احتمالا فکر می کنی من نمی توانم بازی کنم یا فکر نمی کنی من این کار را بلدم آداب معاشرت.

“این واقعاً من را ناامید می کرد زیرا شما آن را حس می کنید، احساس می کنید، در آن بزرگ می شوید، می دانید چه حسی دارد. و تا زمانی که یک نفر را مستقیماً به وسط خیابان اصابت کنید – زمانی که یک درایو دود کرده اید – مردم فکر می کنند، “اوه، او می تواند بازی کند” و تا آن زمان خیلی دیر شده است.”

اشتیاق مالیک به گلف با تجربیاتش تضعیف نشد. برعکس، آنها او را تشویق کردند تا سایر مسلمانان بریتانیایی را که عشق او به بازی را داشتند، جستجو کند.

مالک در دسامبر 2019 با تشویق «جیب‌های» علاقه‌ای که در سفرهایش دیده بود، نامی برای سرمایه‌گذاری جدید خود – انجمن گلف مسلمانان (MGA) – گذاشت و برای یک روز گلف خیریه در The Grove، یک مکان معتبر، دعوت‌نامه فرستاد. درست خارج از لندن

اولین رویداد MGA برای همه مذاهب باز خواهد بود. امکانات نماز مهیا می شد و هیچ الکل و قمار در کار نبود. مالک از پاسخ متحیر شد. در عرض 24 ساعت، تمام 72 مکان رزرو شده بود، با بیش از 100 نفر در لیست انتظار تا پایان هفته.

این رویداد که در آگوست 2020 برگزار شد، 18000 پوند برای امور خیریه جمع آوری کرد و دیدن بیش از 60 بازیکن که با هم در حیاط گروو دعا می کردند، لحظه ای را برای مالیک رقم زد.

او گفت: “این برای من فقط شگفت انگیز بود.” “این که ما بتوانیم بچه ها را دور هم جمع کنیم، احساس امنیت و راحتی داشته باشیم و فقط روی سکوی خودمان باشیم.”

بازی متوقف شد تا به گلف بازان اجازه دهد در طی یک رویداد MGA در Carden Park، Cheshire در ماه مه دعا کنند.

از آن زمان، MGA با هتل های زنجیره ای Marriott همکاری کرده است تا یک تورنمنت سه سری را که از سال 2021 آغاز می شود، برگزار کند و برندگان نسخه امسال سفری با هزینه تمام شده به بهشت ​​گلف ترکیه بلک را تضمین کنند.

مالک گفت: “من به گلف نگاه کردم و فکر کردم، این ورزشی است که توسط مردان سفیدپوست، پیر و ثروتمند انجام می شود.” ما اکنون فرصتی داریم تا به دنیا نشان دهیم که غیرسفیدپوستان می توانند این بازی را انجام دهند و ما در این کار بسیار خوب هستیم.”

پاسخ قاطع به رویدادهای MGA در میان زنان مسلمان به همان اندازه برای مالک هیجان انگیز بوده است. پس از راه‌اندازی سه جلسه آزمایشی در بیرمنگام در سال گذشته، 1000 بازیکن قبلاً در رشته‌ای از رویدادهای چشنده صرفاً زنان که طی دو ماه آینده در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده است، ثبت‌نام کرده‌اند.

مالک معتقد است که زنان مسلمان در بریتانیا از شرکت در ورزش های بیشتر به دلیل کمبود امکانات و جلسات کاملاً زنانه محروم هستند.

MGA کد لباس ندارد، به این معنی که زنان در صورت تمایل می توانند با نقاب (حجاب صورت) و عبای (لباس بلند) بازی کنند، و بخش هایی از دوره ها را برای استفاده انحصاری خود برای رویدادهای مزه استخدام می کند تا از تجربه ای راحت برای آنها اطمینان حاصل کند. بازیکنان جدید

مالک گفت: «پاسخ کاملاً باورنکردنی و حیرت‌انگیز بود. “من به زنان می گویم، “برای من مهم نیست که چه لباسی می پوشید، چه شکلی هستید، فقط با لبخند و با یک جفت مربی بیایید و ما همه چیز را انجام می دهیم.” ما هیچ کاری انقلابی نکرده‌ایم، فقط آن را در دسترس قرار داده‌ایم، و تقاضا باورنکردنی است.»

MGA در طول سال 2022 میزبان جلسات تست گلف زنان در سراسر کشور بوده است.

تا به امروز، رویدادهای MGA بیش از 1300 شرکت کننده را جذب کرده است. با نگاه به آینده، این سازمان قصد دارد تلاش های خود را در سطح جهانی برای دستیابی به هر چه بیشتر بازیگران جدید انجام دهد.

ملک در بزرگ شدن مجبور شد برای الگوهای مسلمان به ورزش های دیگری مانند معین علی، بازیکن کریکت انگلیس نگاه کند. از محمد علی، کریم عبدالجبار، تا محمد صلاح، ورزشکاران مسلمان بی‌شماری حرفه‌های درخشانی را در طیفی از ورزش‌ها ایجاد کرده‌اند، با این حال گلف حرفه‌ای تعداد کمی از نمونه‌ها را ارائه می‌دهد.

قهرمان ورزشی مالک، معین علی، در ماه سپتامبر علیه پاکستان.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط England Golf، نهاد حاکم بر گلف آماتور این کشور، استناد شده است، تنها 5٪ از گلف بازان در انگلیس از گروه های قومی مختلف هستند.

ریچارد فلینت، مدیر اجرایی England Golf معتقد است که با برقراری روابط با گروه‌هایی مانند MGA، موانعی که باعث عدم تنوع در بازی شده‌اند را می‌توان فهمید و از بین برد.

فلینت به سی ان ان گفت: «هیچ کس نباید صرفاً به دلیل سن، نژاد، قومیت یا جنسیت خود از عبور از درهای یک باشگاه یا مرکز گلف احساس ناراحتی کند.

ما به عنوان یک سازمان مدرن و آینده‌نگر، می‌خواهیم گلف به روی همه باز باشد و دیدگاه‌های منفی درباره بازی را که متعلق به گذشته است تغییر دهد.»

در سال 2021، MGA میزبان مسابقه تا آردن بود و رویداد نهایی در جنگل آردن در وارویک شایر برگزار شد.

در حالی که مالک امیدوار است به زودی شاهد رقابت بازیکنان مسلمان در تورهای حرفه ای باشد، او می گوید که MGA را برای تولید تایگر وودز مسلمان تشکیل نداده است.

او گفت: “اگر این اتفاق به عنوان یک محصول جانبی رخ دهد، عالی است.” اما اگر بتوانیم صنعت گلف را وادار کنیم تا نگاهی طولانی و سخت به خود بیندازیم و خود را در دسترس قرار دهیم، خود را باز و متنوع جلوه دهیم، آنگاه این یک دستاورد بزرگ است.

“زمین گلف تبعیض قائل نمی شود. توپ از شما نمی پرسد چه رنگ، نژاد یا جنسیتی هستید… با این حال این یک باشگاه بسیار بسته بوده است که برای افراد کمی باز بوده است.

مالک معتقد است که زمان تغییر فرا رسیده است. گلف ارزش‌ها و سنت‌های استثنایی زیادی دارد، که من فکر می‌کنم هنوز باید آن‌ها را ثابت نگه دارد، اما باید تکامل پیدا کند… اگر می‌خواهد خودش را باز کند و بگذارد فرهنگ‌ها و سنت‌های دیگر همه چیزهای عالی را برایشان بیاورند. این بازی، می تواند کاملاً فوق العاده باشد.”

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما