این راز در عکس های تلسکوپ فضایی جیمز پنهان است

محققان به تازگی تصاویری از تلسکوپ فضایی جدید جیمز را نشان داده اند که یک خوشه کهکشانی عظیم را نشان می دهد که نور را خم می کند.

به گزارش اسنا و کپی برداری از فضا، در رقص ماده تاریک، تلسکوپ فضایی ناسا نوری را که در سراسر جهان خم شده بود، ثبت کرد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب از گرانش یک خوشه کهکشانی برای مشاهده یک کهکشان شناخته شده استفاده کرد، اما یک پیچ و تاب وجود دارد: تحقیقات جدید منتشر شده در چهارشنبه (26 اکتبر) نشان می دهد که وب ممکن است به جای یک کهکشان، دو کهکشان را ببیند. این منطقه قبلا توسط تلسکوپ فضایی هابل تصویربرداری شده بود، اما این نمای جدید واضح تر از همیشه است.

دان کو، ستاره شناس مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی، در بیانیه ناسا گفت: ما فعالانه در مورد اینکه آیا آنها دو کهکشان هستند یا دو گروه از ستاره ها در یک کهکشان بحث نمی کنیم. ما هنوز چیزی نمی دانیم، اما اینها سوالاتی هستند که برای کمک به شما در پاسخ به آنها طراحی کرده ایم.

به هر حال، هابل 10 سال پیش این شی به نام “MACS0647-JD” را شناسایی کرد و آن را به عنوان یک “نقطه زرشکی کم رنگ” دید که جهان را تنها 400 میلیون سال پس از انفجار بزرگ آغاز کرد. در حالی که “وب” نشان داد که این چیز در واقع دو جسم است، ماهیت آنچه تلسکوپ مدرن می بیند یک راز باقی مانده است.

تیم “وب” متعهد به انتشار داده های علمی در حال پیشرفت است و به همین دلیل، این یافته هنوز بررسی نشده و هنوز در مرحله بحث اولیه است. اگر وب دو کهکشان را رصد کرده باشد، احتمال جالب‌تری وجود دارد: ممکن است یک ادغام کهکشانی در کیهان اولیه در حال وقوع باشد.

دکتر تایگر یو یانگ هسیائو گفت: اگر این دورترین ادغام باشد، من واقعا برمی گردم. اما چه در حال مشاهده دو خوشه ستاره باشیم و چه دو کهکشان، تفاوت های واضحی بین آنها وجود دارد: یک خوشه با تعداد زیادی ستاره کمی آبی تر و دیگری کمی قرمزتر با غبار زیاد است.

استفاده از عدسی گرانشی برای نجوم چیز جدیدی نیست، اما استفاده از توانایی اجرام بزرگ در خم کردن نور، بینش جدیدی را در مورد ابزار حساس تلسکوپ به ارمغان خواهد آورد. و برای نگاه کردن به دنیای اولیه که در طول موج های فروسرخ از ما دور می شود، بهینه شده است.

ربکا لارسون، عضو بنیاد ملی علوم، گفت: رصدهای فضایی 20 سال قدمت دارند و فهرست کهکشان های اولیه بسیار گسترش خواهد یافت. مطالعه آنها می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم چگونه آنها به کهکشانی مانند کهکشانی که امروز در آن زندگی می کنیم تبدیل شده اند و همچنین چگونه جهان در طول زمان تکامل یافته است.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما