بدون دانستن این نکات از جام جهانی دیدن نکنید!

در فاصله 71 روز تا آغاز جام جهانی 2022 قطر، بسیاری از علاقه مندان به فوتبال از هم اکنون برای سفر به این کشور و تماشای برخی مسابقات برنامه ریزی کرده اند. بسیاری از علاقمندان به فوتبال در ایران نیز قصد دارند با خرید تورهای جام جهانی یا برنامه ریزی سفرهای لحظه آخری به دوحه سفر کنند و حداقل بازی های تیم ملی ایران مقابل انگلیس، آمریکا و ولز را تماشا کنند.

بدون شک لذت حضور در جام جهانی موضوعی است که هر فوتبالدوستی دوست دارد آن را تجربه کند. در ایران نیز این علاقه و هیجان وجود دارد و طبیعتا به دلیل نزدیکی ایران و قطر، گردشگران زیادی از این کشور برای تماشای جام جهانی راهی دوحه می شوند.

سفر به قطر اما سختی های زیادی دارد که می تواند شرایط سختی را برای گردشگران ایجاد کند. قوانین داخلی خاص در این کشور می تواند این جام جهانی را برای گردشگران و همچنین سایر مسابقات گذشته سخت کند.

هزینه های اقامت اضطراری чандрозе است

بدون شک دردناک ترین موضوع برای سفر به کشور قطر بالا بودن هزینه ها در این کشور است. برای پیاده روی در دوحه باید پول خرج کنید و این موضوع برای بسیاری از مردم در سراسر جهان غیرقابل کنترل به نظر می رسد. بارها در مورد قیمت تورهای جام جهانی از ایران شنیده اید، اما خوب است از هزینه های اضافی و داخلی سفر به دوحه نیز بدانید.

به عنوان مثال، در قطر، یک بطری آب معدنی حدود یک دلار قیمت دارد. اگر می خواهید یک وعده غذایی را در یک رستوران متوسط ​​صرف کنید، باید برای هر نفر حدود 200 دلار بپردازید. این هزینه های زیاد باعث شده بسیاری از فوتبالدوستان جام جهانی را از دست بدهند اما کسانی که قطر را برای سفر در اواخر پاییز انتخاب کرده اند باید حواسشان به مسائل باشد.

در روزهای باقیمانده عربی یاد بگیرید!

زبان مردم قطر عربی است. اگرچه بسیاری از جوانان قطر چند سالی است که برای برقراری ارتباط با گردشگران انگلیسی یاد می‌گیرند، اما در بسیاری از نقاط کشور افرادی را می‌بینید که از آنها بزرگتر هستند و فقط عربی می‌دانند. بنابراین اگر می خواهید به راحتی با مردم قطر ارتباط برقرار کنید، باید زبان عربی و حداقل کلمات و عبارات کلیدی را یاد بگیرید. در دوحه عده ای فارسی هم می دانند اما تعدادشان کم است.

در عوض نگران WhatsApp نباشید

اپلیکیشن واتس اپ به عنوان یک روش ارتباطی مناسب در ایران شناخته شده است. بسیاری از افراد از این روش برای تماس یا ارسال پیام استفاده می کنند. در قطر اما لطفا با این اپلیکیشن تماس بگیرید با مشکلات زیادی مواجه است و دلیل آن بومی سازی است که دولت قطر در بحث ارتباطات برای مردم در نظر گرفته است.

بنابراین از قطر نمی توانید ارتباط تصویری و صوتی مناسبی با واتس اپ برقرار کنید و قبل از سفر یک اپلیکیشن پیام رسان مناسب را پیدا کرده و از آن در گوشی خود استفاده کنید.

کتب دینی به دوحه نرفت

اکثر مسافران در سراسر جهان ترجیح می دهند با خرید بلیط و هواپیما به قطر سفر کنند، اما لازم است بدانید که ورود برخی از اقلام به قطر ممنوع است و آن اقلام در فرودگاه دوحه از شما گرفته می شود! از جمله این موارد می توان به نوشیدنی های غیر اسلامی، هرگونه مواد مخدر و کتب دینی اشاره کرد. جالب است بدانید که حمل کتب دینی و یا نقض قوانین عدم ورود کالاهای ممنوعه به این کشور می تواند منجر به جرایم سنگین مالی و در مواردی دستگیری توسط پلیس آن کشور شود.

200 میلیون جریمه برای ریختن زباله و آب در دهان!

یکی از قوانینی که در سراسر شهرهای کیشور قطر به شدت اجرا می شود، رعایت اصول بهداشتی در مراکز عمومی و تقاطع ها است. در این کشور رعایت نکردن نظافت در خیابان ها تخلف از قانون تلقی می شود و متخلف باید تا 25 هزار ریال قطری (حدود 200 میلیون تومان به نرخ روز) جریمه و حتی به حبس محکوم شود. بودن بنابراین به همه گردشگران توصیه می کنیم در سفر و گشت و گذار در فضاهای شهری این کشور از ریختن زباله در پارک یا خیابان، ریختن آب دهان به زمین و اقدامات مشابه خودداری کنند.

حمل و نقل در قطر چگونه است؟

سیستم حمل و نقل در قطر با توجه به فاصله کوتاه بین نقطه شروع و مقاصد مختلف بسیار قدرتمند و مدرن است. در این کشور انواع و اقسام وسایل ارتباطی وجود دارد که بهترین کیفیت را ارائه می کنند، اما این موضوع با توجه به هزینه، شرایط را برای حاضران در جام جهانی سخت می کند. در قطر تاکسی های شهری نیز با کرایه های نسبتا ارزان برای جابجایی گردشگران و مسافران به نقاط مختلف در دسترس هستند. در نظر داشته باشید که در گذشته رنگ خودروهایی که به عنوان تاکسی در خطوط شهری فعالیت می کردند نارنجی بود اما امروزه این خودروها فیروزه ای نیز هستند. کرایه تاکسی نیز شامل دو قسمت است و بخشی از آن مربوط به هزینه ورود به تاکسی است که بسیار ارزان است و بخشی از کرایه واقعی نیز مربوط به مسافت طی شده است که توسط راننده با استفاده از تاکسی محاسبه می شود. متر

هزینه ورودی تاکسی ها در قطر حدود نیم یورو است و هر کیلومتر طی شده نیز نیم یورو محاسبه می شود. علاوه بر این، یک مسابقه 20 کیلومتری حدود 10 یورو (حدود 300 هزار تومان با نرخ ارز فعلی) هزینه دارد.

یکی دیگر از راه های حمل و نقل در قطر اوبر است. شاید این بهترین راه برای رفت و آمد در زمان شلوغی های دنیا باشد، زیرا از تاکسی های داخل شهر ارزان تر است. برای استفاده از اوبر، فقط باید اپلیکیشن را نصب کنید و از خدمات این شرکت مانند اسنپ و فالو استفاده کنید.

تاکسی های لیموزینی زیادی در قطر برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه بیشتری دارند وجود دارد. قطر برای هواداران فوتبالی که پول زیادی ندارند اتوبوس و مترو نیز ارائه می دهد. کرایه اتوبوس و مترو در دوحه بسیار ارزانتر از تاکسی است و حدود 15 درصد کرایه را شامل می شود، اما به دلیل زمان و البته تنوع ایستگاه هایی که دارد، ممکن است مسافران را دچار سردرگمی کند.

البته با توجه به مسافت کم در کل کشور، و شرایط جغرافیایی کشور، رفت و آمد به این کشور سخت نیست. اگرچه این مبحث از ایران گرانتر است، اما به طور کلی گردشگران می توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن سفر کنند.

به حجاب احترام بگذار حتی دوست عزیز

اولین نکته ای که یک گردشگر جدید در سفر به قطر باید در نظر داشته باشد این است که قطر کشوری اسلامی است و مانند سایر کشورهای اسلامی حوزه خلیج فارس قوانین خاص و سختگیرانه ای در خصوص حفظ حجاب و پوشش مناسب در اماکن عمومی دارد. .

رعایت قوانین مبتنی بر موازین اسلامی هم برای زنان و هم در رابطه با مردان الزامی است. با توجه به نوع پوشش رسمی که در کیشورمان وجود دارد، مطمئنا گردشگران ایرانی از قبل با این قوانین آشنا هستند و به راحتی از آن پیروی می کنند.

البته شاید برای جام جهانی سخت گیری های کمتری به خصوص حجاب اسلامی برای گردشگران غیرمسلمان وجود داشته باشد، اما با توجه به اطلاعیه های صادر شده از سوی دولت قطر، مشخص است که محدودیت های ویژه ای نیز برای حفظ ارزش های اسلامی وجود دارد. .

دولت قطر اعلام کرده است که در جام جهانی فروش مشروبات الکلی نیز در ورزشگاه ها ممنوع است و فقط در برخی مناطق نوشیدنی های ویژه عرضه می شود و آن هم برای غیرمسلمانان. به همین دلیل، قانون شکنی نیز می تواند منجر به جرایم سنگین شود.

فقط به دلیل ظاهر آن، اعتقادات مذهبی برای مردم این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است گردشگران با هر ادیان و عقایدی به این باورهای مذهبی احترام بگذارند. لازم به ذکر است بی احترامی و بی احترامی به مذهب، پرچم و ملیت افراد به هیچ وجه قابل قبول نیست و در قطر با آن برخورد قانونی می شود.

شب ها بدون استرس بیرون بروید

قطر یکی از امن ترین کشورهای جهان است. اگرچه به دلیل حضور گردشگران زیاد برای جام جهانی، ممکن است تعداد جنایات و جنایات در دوحه و سایر شهرها افزایش یابد، اما به دلیل تمهیدات ویژه کشور قطر، اگر قصد حضور در جام جهانی را دارید، می توانید به آدرس شبی که هوا خنک تر است بروید و با خیال راحت از تماشای جاذبه های دیگر کشورها لذت ببرید.

قوانین فیفا را بخوانید و رعایت کنید

فدراسیون جهانی فوتبال علاوه بر قوانین داخلی کشور قطر برای گردشگران، همواره پروتکل هایی را برای تماشاگران در جهان تعیین می کند که تماشاگران موظف به رعایت آن هستند. هر مسافری که برای تماشای جام جهانی به قطر می رود باید قوانین فیفا را رعایت کند در غیر این صورت با آنها برخورد جدی خواهد شد.

قوانین فیفا نیز در نوع خود سختگیرانه و سختگیرانه است و در صورت عدم رعایت آنها می تواند با جریمه و مجازات سنگینی همراه باشد. به عنوان مثال استفاده از دخانیات در ورزشگاه های جام جهانی از نظر فیفا ممنوع است و هرکسی که در هر جای ورزشگاه (حتی در دستشویی) و مسئولان جذب شود، سیگار بکشد با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد. موارد دیگری نیز در دفترچه ای که فیفا در مورد حقوق تماشاگران جام جهانی قرار داده است درج شده است.

حتما شناسنامه بگیرید

تماشاگرانی که به جام جهانی می روند حتما باید از این کارت فیفا استفاده کنند. قبل از سفر به قطر باید به سایت فیفا مراجعه کرده و کارت هوادار خود را بدهید و پس از تکمیل ثبت نام منتظر صدور کارت خود باشید. پس از ورود به دوحه به مراکز واقع در شهر رفته و با دادن اطلاعات از کارت شناسایی خود مطلع می شوید. جالب است بدانید حتی اگر بلیت مسابقات را تهیه کرده باشید، اگر این کارت تماشاگر را تهیه نکرده باشید، اجازه ورود به ورزشگاه را ندارید.

با وسایل ممنوعه به باشگاه نروید

آوردن بسیاری از اقلام به سالن های ورزشی در همه جای دنیا ممنوع است. در جام جهانی نیز این سخت گیری ها در حال افزایش است. شما نمی توانید وسایل ممنوعه را به ورزشگاه بیاورید. البته برای هر باشگاه یک صندوق امانات در نظر گرفته شده است و در صورت داشتن وسایل غیرمجاز می توانید آن را جلوی در قرار دهید اما طبیعتا با توجه به زمان تلف شده بهتر است کمترین وسایل را با خود ببرید. به سالن ورزش.

چه هدایایی می آوری؟

بالاخره ما ایرانی ها عادت داریم وقتی برگشتیم سوغاتی خودمان را بیاوریم. مرواریدهای دنیا به عنوان پایتخت جهان، سوغات واقعی قطر، گوهرهای گرانبها به حساب می آیند که البته گران هستند. با این حال انواع سرویس های محلی دوحه، قطر، قهوه عربی، منسوجات از جمله پوشاک سنتی و محصولات چوبی نیز از سوغات این کشور ثروتمند محسوب می شود.

در طول جام جهانی عروسک های مسابقات و البته توپ های فوتبال با طرح های مختلف نیز به فروش می رسد که می توانید برای خانواده و دوستان خود تهیه کنید.

منبع: شهروند

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel