برلوسکونی ایتالیایی از اتهام رشوه دادن به شاهد در پرونده روسپیگری زیر سن قانونی تبرئه شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

دادگاهی در ایتالیا روز پنجشنبه سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق را از رشوه دادن به یکی از شاهدان در یک پرونده روسپی‌گری زیر سن قانونی در سال 2013 تبرئه کرد و چند هفته پس از انتخاب مجدد وی به پارلمان، به این سیاستمدار کهنه‌کار کمک کرد.

برلوسکونی متهم به پرداخت 157000 یورو (162000 دلار) خواننده ایتالیایی به ماریانو آپیچلا برای دروغ گفتن در دادگاه قبلی بود که در آن متهم به پرداخت هزینه برای داشتن رابطه جنسی با یک رقصنده 17 ساله کلوپ شبانه مراکشی شده بود.

برلوسکونی، رهبر حزب راستگرای فورزا ایتالیا (برو ایتالیا!) که از دولت تازه تأسیس شده نخست وزیر جورجیا ملونی حمایت می کند، در نهایت در این پرونده تبرئه شد.

او در دادگاه بعدی رشوه اعتراف کرد که بی‌گناه است و روبرتو فلیچی، دادستان رم، روز پنجشنبه به دادگاه گفت که او باید مرخص شود زیرا موردی برای پاسخگویی وجود ندارد.

قضات همچنین آپیسلا را از دریافت رشوه تبرئه کردند و او را از اتهام شهادت دروغ تبرئه کردند زیرا مهلت صدور حکم برای چنین جرمی گذشته بود.

آپیسلا یک خواننده دائمی مهمان در بسیاری از مهمانی‌های به اصطلاح بونگا بونگای برلوسکونی بود که باعث رسوایی شد و به سقوط این غول رسانه‌ای به عنوان نخست‌وزیر در سال 2011 و پایان چهارمین دولت او کمک کرد.

دفاعیات گفت که آپیسلا از سال 2002 به طور ماهانه از برلوسکونی برای هزینه ها یا کمک های مالی، بدون ارتباط با اتهامات مطرح شده در دادگاه، کمک های مالی دریافت کرده است.

محاکمه در رم یکی از سه پرونده به هم پیوسته است که به دلایل صلاحیت سرزمینی در شهرهای مختلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

در یک پرونده جداگانه که در دادگاه میلان در جریان است، برلوسکونی به رشوه دادن به 24 شاهد که اکثراً مهمانان جوان در مهمانی های عصر خود بودند متهم شده است. دادستان ها در ماه مه درخواست کردند که او به مدت شش سال زندانی شود. برلوسکونی این اتهام را رد کرده است و پیش از ژانویه 2023 حکمی صادر نمی شود.

سال گذشته دادگاهی در سیه نا برلوسکونی را از اتهام رشوه دادن به شاهد دیگری در مهمانی های خود تبرئه کرد. دادستان ها به این حکم اعتراض کرده اند، اما تاریخ جدیدی برای محاکمه تعیین نشده است.

(رویترز)

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما