بریس رودریگو به رئال مادرید کمک کرد تا اوساسونا را شکست دهد و کوپا دل ری را بالای سر ببرد اخبار فوتبال

رودریگو پس از غلبه بر اوساسونا در فینال، دو گل به ثمر رساند تا رئال مادرید را به اولین قهرمانی خود در کوپا دل ری در تقریبا یک دهه اخیر برساند. رودریگو توسط وینیسیوس جونیور مهاجم برزیلی ساخته شد تا مادرید را تنها دو دقیقه پس از شروع بازی در ورزشگاه لاکارتوجا پیش بیاندازد.

لوکاس تورو بازیکن اوساسونا در دقیقه 58 بازی را به تساوی کشاند، اما رودریگو در دقیقه 70 مادرید را برای همیشه جلو انداخت. مادرید با در اختیار داشتن جام حذفی اسپانیا روز سه شنبه در دیدار افتتاحیه نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا میزبان منچسترسیتی خواهد بود.

از زمان آخرین قهرمانی خود در کوپا دل ری در سال 2014، قهرمان 14 بار جام ملت های اروپا، 4 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود در حالی که در جام حذفی اسپانیا کوتاهی کرده بود. این وضعیت در روز شنبه تغییر کرد، زمانی که تیم اوساسونا را شکست داد که به دنبال اولین قهرمانی مهم خود در تاریخ باشگاه بود، پس از اینکه تنها فینال کوپا دل ری خود را در سال 2005 از دست داد. (23).

حالا اگر بتواند برای دومین فصل متوالی سیتی را پشت سر بگذارد و با موفقیت از عنوان قاره ای خود دفاع کند، می تواند به دنبال دو جام باشد.

رودریگو گفت: «ما در تمام هفته درباره اینکه چطور رئال مادرید این عنوان را کسب نکرده بود، مدت زیادی می‌گذشت.

من واقعاً می‌خواستم این عنوان را به دست بیاورم زیرا این تنها عنوان (باشگاهی) بود که از دست می‌دادم.»

رودریگو فقط 22 سال سن دارد، مانند بسیاری از هم تیمی هایش، مجموعه عناوین باشگاهی خود را پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان، لیگ اسپانیا، جام جهانی باشگاه ها، سوپر جام یوفا و سوپرجام اسپانیا تکمیل کرده است.

کاپیتان کریم بنزما جام را از پادشاه اسپانیا، فیلیپه ششم، که در مراسم تاجگذاری شاه چارلز سوم حضور داشت، دریافت کرد.

رودریگو در فصل گذشته مادرید به رکورد چهاردهمین دوره جام ملت های اروپا کلید خورد. و در مقابل اوساسونا در یک مسابقه بزرگ دیگر قدرت خود را نشان داد، به خصوص وقتی که وینیسیوس هموطنش او را به او دعوت کرد.

وینیسیوس با دریبل از جان مونکایولا و روب ان پی آ رد شد و سپس توپ را از کنار سه مدافع دیگر عبور داد تا رودریگو را در وسط محوطه پیدا کند تا گل ابتدایی را به ثمر برساند.
وینیسیوس به فرار از نشانگرهای خود ادامه داد و مونکایولا، هافبکی که تبدیل به مدافع چپ شد، خیلی زود به دلیل پایین کشیدن او از پشت کارت زرد گرفت.

یاگوبا آراساته، مربی اوساسونا، که پس از سوت پایان به دلیل آنچه به گفته او “تنش ایجاد شده” بود، گریه کرد، گفت: “دفاع از وینسیوس همانطور که سیتی در روز سه شنبه خواهد دید، بسیار سخت است.”

اما اوساسونا، یک باشگاه ساده از پامپلونا در شمال اسپانیا، شانس های خود را نیز داشت.

عبد عزالزولی در دقیقه 26 با شکستن خط دفاعی و ضربه زدن به دروازه بان تیبو کورتوا، نزدیک بود به تساوی برسد. این اقدام متوقف نشد زیرا دیوید آلابا با یک ضربه آزاد طولانی که تیر دروازه را در دقیقه 28 به لرزه درآورد غافلگیر کرد.

شروع پر جنب و جوش متأسفانه زمانی کوتاه شد که عصبانیت بیشتر بین وینوسیوس و چند بازیکن اوساسونا پس از دویدن به وجود آمد. داور ظاهرا به دلیل اعتراض وینیسیوس را با کارت زرد جریمه کرد. زمانی که وینیسیوس و ذخیره اوساسونا در حالی که از طریق تونل به سمت رختکن می رفتند، توسط هم تیمی ها از هم جدا شدند، عصبانیت به نیمه تمام شد.

بازیکن اوساسونا به تیمش افتخار می کند

اوساسونا در نیمه دوم بهتر شروع کرد و اصرار آن نتیجه داد وقتی پاس عرضی از آبده توسط کارواخال منحرف شد و به تورو رسید و بدون علامت به بالای محوطه رسید. این هافبک نمی توانست زمان بهتری از فصل را برای زدن اولین گل خود انتخاب کند که با ضربه پای راستش به گوشه پایینی تور کورتوا کوبید.

تورو گفت: «در نیمه دوم دقیقاً در آن بازی بودیم.

ما نمی‌دانستیم که چگونه باید در آنجا بمانیم. گل دوم آنها واقعاً دردناک بود. ما یک اشتباه احمقانه (در گل اول آنها) مرتکب شدیم اما تسلیم نشدیم و رئال مادرید را به جنگ رساندیم. من به تیمم افتخار می‌کنم. ”

بازی پس از گل تورو برای مدت کوتاهی متوقف شد، زمانی که یک شراره در قسمتی مملو از هواداران هیجان زده اوساسونا روشن شد.

رودریگو پس از یک حرکت دیگر توسط وینیسیوس در سمت چپ، دوباره ضربه ای زد. شوت منحرف شده تونی کروس توسط اوساسونا دفع نشد و رودریگو یک بار دیگر می دانست که باید در کجا قرار بگیرد تا برای بار دوم از هررا عبور کند. این شانزدهمین گل او در این فصل بود.

این سومین عنوان قهرمانی مادرید در فصل بعد از قهرمانی در جام باشگاه های جهان و سوپر جام یوفا بود. فینال سوپرکاپ اسپانیا را به بارسلونا باخت و در رده سوم لیگ اسپانیا قرار دارد و تقریباً هیچ شانسی برای گرفتن رهبر فراری بارسلونا ندارد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما