بن بست سیاسی با تجمع جناح های شیعه رقیب ادامه دارد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مخالفان روحانی شیعه پوپولیست مقتدی صدر روز جمعه دو هفته پس از هجوم هواداران صدر به پارلمان و آغاز تظاهرات بدون پایان ابتدا در داخل و سپس در خارج از مجلس، تحصن خود را در بغداد آغاز کردند.

اردوگاه های متضاد آخرین چرخش در بن بست بین بلوک های شیعه رقیب عراق است که تاکنون در این کشور آسیب دیده از جنگ صلح آمیز بوده اند.

در بیانیه ای که برای هزاران نفر از هوادارانی که در یکی از جاده های دسترسی اصلی به منطقه سبز پایتخت و مجتمع دیپلماتیک تجمع کرده بودند، چارچوب هماهنگی حامی ایران اعلام کرد که برای تسریع در روند کار، «تحصن نامحدود» برگزار خواهد کرد. تشکیل دولت جدید برای پایان دادن به ماه ها بن بست.

یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه دید که معترضان برای آماده شدن برای کمپ کردن، شروع به جمع آوری قاب های فلزی بزرگ چادر کردند.

وفاداران به الصدر، یک روحانی مورد احترام شیعه که زمانی یک شبه نظامی را علیه نیروهای دولتی آمریکا و عراق رهبری می کرد، پس از اینکه چارچوب هماهنگی نامزدی را برای نخست وزیری معرفی کرد، خواستار برگزاری انتخابات جدید شده اند، پستی که آنها معتقدند باید از آن آنها باشد.

چارچوب هماهنگی، ائتلافی که حزب نوری المالکی، نخست وزیر سابق، دشمن دیرینه صدر، و حشدالشعبی، یک شبکه شبه نظامی سابق حامی ایران را که اکنون در نیروهای امنیتی ادغام شده است، گرد هم می آورد. دولت جدید در اسرع وقت تشکیل شود.

بیانیه ای از ائتلاف خواستار “تشکیل یک دولت جدید” شد که خدمات عمومی و راه حل هایی برای قطع برق و کمبود آب ارائه دهد.

ابومهدی، یکی از سازمان دهندگان تظاهرات از شهر حله، در جنوب پایتخت، گفت: «ما اینجا هستیم تا از دولت و قانون اساسی محافظت کنیم.

به چارچوب هماهنگی فرصت تشکیل دولت بدهید.»

“مبارزه طولانی”

در اوایل روز، هزاران نفر از هواداران صدر برای اقامه نماز هفتگی مسلمانان در نزدیکی پارلمان در داخل منطقه سبز که به طور معمول امن است، تجمع کردند.

یک هفته پیش از آن، الصدر ده ها هزار تن از پیروان خود را برای اقامه نماز در این منطقه فراخوانده بود.

نزدیک به دو هفته است که حامیان وی ابتدا در داخل مجلس و سپس در محوطه آن تحصن های روزانه برگزار کرده اند.

اعتراض آنها منعکس کننده ماه ها مذاکرات شکست خورده نیروهای سیاسی عراق برای تشکیل دولت جدید پس از انتخابات بی نتیجه اکتبر است.

در خارج از پارلمان، ام حسین، یکی از حامیان صدر در 50 سالگی، گفت که او آنجا بود تا به «رژیمی که 20 سال است جز غارت و دزدی اموال عمومی برای مردم کاری انجام نداده است» اعتراض کند.

او شکایت کرد: «۹۰ درصد جمعیت در فقر، بیماری، گرسنگی زندگی می‌کنند.

حامیان صدر همچنین روز جمعه در شهرهای عماره، کوت و ناصریه در جنوب این کشور تظاهرات کردند. خبرنگاران خبرگزاری فرانسه گزارش دادند که رقبای آنها در شهر اصلی موصل در شمال این کشور تظاهرات کردند.

روز چهارشنبه، الصدر به عنوان بخشی از درخواست خود برای برگزاری انتخابات جدید، خواستار انحلال پارلمان تا پایان هفته آینده توسط قوه قضاییه شد.

برای پیشبرد مبارزات انتخاباتی خود، الصدر از حامیان خود خواست تا به طور دسته جمعی به دادگاه ها مراجعه کنند.

مهمانداران در روز جمعه فرم های چاپی را در خارج از پارلمان توزیع کردند که تظاهرکنندگان فقط باید نام و امضای خود را به آن اضافه می کردند.

چارچوب در ابتدا گفت که آنها به صورت مشروط برای انتخابات جدید باز هستند.

مهندس احمد الابراهیمی 32 ساله در پاسخ به این سوال که اگر دادگاه این دادخواست ها را رد کند، چه خواهد کرد، گفت: «انقلاب یک مبارزه طولانی است. شکست دادن عقب نشینی در واژگان ما نیست.

ما به تحصن خود ادامه خواهیم داد و به خواست خود برای سرنگونی این حکومت سیاسی فاسد ادامه خواهیم داد.»

(خبرگزاری فرانسه)

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما