بولا تینوبو، رئیس جمهور منتخب نیجریه کیست؟

برنده انتخابات ریاست جمهوری نیجریه، بولا تینوبو، یک چهره تفرقه انگیز در پرجمعیت ترین کشور آفریقا است.

آقای. برخی از Tinubu به عنوان یک جادوگر سیاسی و مردی که ثروت لاگوس، کلان شهر هزارتویی نیجریه را دور زد، مورد احترام است. هواداران او امیدوارند که او بتواند این عملکرد را در سطح ملی تکرار کند.

دیگران پوست آقای تینوبو، نامزد حزب حاکم کنگره همه مترقیان، به عنوان «فساد» به عنوان فرماندار لاگوس او را به غارت خزانه دولت متهم کرد.

و بسیاری نگرانند که آقای. Tinubu یک شرمساری بالقوه برای نیجریه است، گاهی اوقات نامنسجم به نظر می رسد و ناخوشایند به نظر می رسد. او می گوید 70 سال دارد، اما سن واقعی او محل بحث است.

این یک نگرانی واقعی در نیجریه است، جایی که چندین رهبر در این مقام جان خود را از دست داده‌اند، و رئیس‌جمهور کنونی، محمدو بوهاری، بخش زیادی از دوره اول غیبت خود را گذراند و تحت درمان پزشکی در لندن قرار گرفت، به دلیل بیماری که از صحبت کردن با او خودداری کرد.

بسیاری از مردم نیجریه بر این باورند که کشورشان، به عنوان بزرگترین اقتصاد آفریقا، به یک رهبر پر انرژی نیاز دارد.

آقای. تینوبو به مدت هشت سال لاگوس را به عنوان فرماندار اداره کرد، و سپس به جانشینان خود آموزش داد و به او به عنوان یک «پدرخوانده» سیاسی شهرت داد، که می‌توانست تضمین کند که مشاغل برخی از افراد شروع به کار کرد و برخی دیگر غرق شد.

او همچنین مدعی شده است که بدون نفوذ او، آقای. بوهاری که پیش از پیروزی در اولین دوره ریاست جمهوری خود در سال 2015 چندین بار در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورد، هرگز رئیس جمهور نمی شد.

در آستانه این انتخابات، آقای تینوبو از شعار «نوبت من است» استفاده کرد – نقش خود را به‌عنوان پادشاه‌ساز به رخ کشید، اما بسیاری از رأی‌دهندگان را نیز از خود دور کرد.

یک مسلمان از جنوب غربی نیجریه، آقای. Tinubu ممکن است برای متحد کردن جمعیت متنوع نیجریه تلاش کند. او با یک مسلمان دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد – کاشیم شتیما، فرماندار سابق ایالت بورنو در شمال شرقی، که مرکز مبارزات تروریستی بوکوحرام برای بیش از یک دهه بوده است.

جمعیت مسیحی نیجریه تقریباً به اندازه جمعیت مسلمان آن است و به طور سنتی نامزدهای ریاست جمهوری، نامزدهای انتخاباتی از دین دیگری را انتخاب می کنند.

آقای. Tinubu قول داده است که سیاست های مالی را تغییر دهد و وضعیت امنیتی بدتر را برطرف کند. شیوع آدم ربایی توسط باندهای مسلح، مردم از همه اقشار و بخش های کشور را تحت تاثیر قرار داده است. در شمال شرق، شبه‌نظامیان گروه‌های افراطی بوکوحرام و یکی از شاخه‌های محلی دولت اسلامی هزاران نفر را کشته و میلیون‌ها نفر را از خانه‌هایشان بیرون رانده‌اند.

پیش از انتخابات، رای دهندگان از ناامنی به عنوان نگرانی اصلی خود یاد کردند.

او همچنین متعهد شده است که زیرساخت های رو به وخامت نیجریه را بهبود بخشد و یارانه فلج کننده سوخت دولت را حذف کند.

آقای. تینوبو با اتهامات فساد و سوالاتی در مورد منبع ثروت خود مواجه شده است. دولت ایالات متحده در سال 1993 شکایتی را تنظیم کرد و او را متهم کرد که درآمدهای حاصل از قاچاق مواد مخدر را بانکی کرده است. پرونده به پایان رسید و آقای. Tinubu هر گونه تخلف را رد کرده است.

سوزان بیچی تحقیقاتی را انجام داد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel