تحت حکومت شی جین پینگ، صفر کووید در حال تسریع وضعیت نظارتی چین است


هنگ کنگ
CNN

از آنجایی که یک ویروس کشنده جدید شهر مرکزی ووهان را فرا گرفت و در اوایل سال 2020 در سراسر چین گسترش یافت، حزب حاکم کمونیست این کشور و رهبر آن شی جین پینگ با بحرانی در مقیاسی مواجه شدند که در دهه‌های گذشته دیده نشده بود.

در ووهان، هرج و مرج بود. شهر خود را از دنیای بیرون بسته بود، در حالی که بیمارستان ها مملو از بیماران و در حال مرگ بودند – اما برای جلوگیری از پیشرفت ویروس خیلی دیر شده بود. بخش های عظیمی از چین نیز قفل شده و کشور را به حالت توقف درآورده است. خشم آنلاین، خشم عمومی به دلیل تأخیر آشکار در انتشار رسمی اطلاعات – و ساکت شدن افشاگران – سریعتر از آن چیزی که سانسورکننده بتواند آن را سرکوب کند، رسانه های اجتماعی را روشن کرد.

در خارج از چین، ناظرانی که شروع به همه‌گیری کووید-19 را تماشا می‌کردند، شروع به پرسیدن کردند: آیا این فاجعه آنقدر بزرگ است که مشروعیت حزب کمونیست و رهبر آن را زیر سؤال می‌برد؟

با این حال، تقریباً سه سال بعد، شی می‌خواهد جایگاه خود را به عنوان قدرتمندترین رهبر چین در دهه‌های اخیر تثبیت کند، زمانی که روز یکشنبه با انتصاب سومین دوره هنجارشکنانه به عنوان رئیس حزب انتخاب شد.

در ماه‌های پس از آن شیوع اولیه، شی چینی بر مونتاژ جعبه ابزاری از قفل‌های بیرحمانه، قرنطینه‌های اجباری و ردیابی دیجیتال نظارت کرد. همه چیزهایی که برای به خطر انداختن ویروس و تا حد زیادی حفظ آن در خارج از مرزهای بسته چین مورد استفاده قرار گرفت – رویکردی که در ابتدا به نظر می‌رسید حمایت عمومی گسترده‌ای را به دست آورد زیرا چین عمدتاً عاری از ویروس زندگی می‌کرد و همه‌گیری در خارج از کشور در حال گسترش بود.

اما، اکنون که شی گام به دوره جدید مورد انتظار حکومت خود می گذارد، این سیستم – که امروزه به عنوان سیاست پویایی صفر کووید شناخته می شود – با عقب نشینی اجتماعی و اقتصادی مواجه است.

به نظر می‌رسد ناامیدی عمومی – که اندازه‌گیری مقیاس واقعی آن دشوار است – به دلیل قرنطینه‌هایی که می‌توانند مردم را برای هفته‌ها در خانه‌هایشان ببندند با اطلاع‌رسانی زودگذر، کدهای سلامت دیجیتالی که تعیین می‌کنند مردم کجا می‌توانند حرکت کنند، افزایش می‌یابد. به قرنطینه متمرکز فرستاده می شود. در همین حال، اقتصاد این کشور در حال تزلزل است، به طوری که هم صندوق بین المللی پول و هم بانک جهانی اخیراً پیش بینی های رشد تولید ناخالص داخلی چین را کاهش داده اند و از کووید صفر به عنوان یکی از مشکلات اصلی یاد می کنند.

در حالی که کنگره ملی حزب کمونیست چین این هفته برای تصویب اولویت های این حزب برای پنج سال آینده تشکیل جلسه می دهد، بسیاری به دنبال نشانه هایی از کاهش محدودیت ها هستند. اما با توجه به اینکه شی شخصاً خود را به این سیاست گره زده است، هر تغییری باید مستقیماً از بالا رخ دهد – و از رهبری که در طول دوران حکومتش به دنبال گسترش و نه محدود کردن کنترل حزب بر زندگی روزمره بوده است.

اکوسیستم آنلاین پیشرفته چین – قابل اجرا بر روی ابربرنامه های تلفن همراه و کدهای QR همه جا حاضر – راحتی بی نظیری را برای خرید، غذا خوردن و سفر به مصرف کنندگان ارائه کرده است. اکنون، آن فناوری‌ها در محدود کردن زندگی روزمره نقش دارند.

کدهای بهداشتی تلفن همراه ستون فقرات سیستمی هستند که برای ردیابی شهروندان و تعیین اینکه آیا آنها برای ورود به مکان‌های مختلف پاک می‌شوند یا خیر طراحی شده‌اند و کنترل دولت بر جابجایی مردم را تا حدی افزایش می‌دهد که قبلاً در چین سابقه نداشته است.

در سراسر کشور، فعالیت‌های اساسی مانند رفتن به خواربارفروشی، سوار شدن به وسایل نقلیه عمومی، یا ورود به یک ساختمان اداری به برگزاری یک آزمایش به‌روز و منفی کووید بستگی دارد و به‌عنوان اطلاعات نزدیک بیمار علامت‌گذاری نمی‌شود. نقاط منعکس شده توسط یک کد رنگ.

بیرون رفتن در انظار عمومی می تواند به خودی خود یک خطر باشد، زیرا قرار گرفتن در قرنطینه یا محاصره شدن توسط مقامات در یک مرکز خرید یا ساختمان اداری به عنوان بخشی از یک قرنطینه فوری می تواند بستگی به این داشته باشد که آیا فردی در مجاورت عمومی در نهایت آزمایشش مثبت شود یا خیر.

یکی از ساکنان شانگهای به نام لی که یک بعد از ظهر اخیر را صرف تلاش برای اثبات عدم نیاز به قرنطینه کردن همسرش توسط سیستم ردیابی همسرش کرد، گفت: “(شما می بینید) همه ایرادات کلان داده زمانی که زندگی روزمره شما را کنترل می کند. به محلی نزدیک که یک مورد مثبت تشخیص داده شده بود.

لی، که در آن زمان با همسرش بود اما چنین پیامی دریافت نکرد، گفت که آنها در نهایت توانستند با یک خط تلفن تماس بگیرند و وضعیت خود را توضیح دهند و در نهایت کد سلامتی او را به سبز بازگرداندند.

او گفت: “اگر شکایت نکنید، قدم بعدی این است که کمیته محله شما درب خانه شما را مهر و موم می کند.”

مردم ماه گذشته برای آزمایش کووید-19 در تیانجین چین صف کشیدند.

پیام واضح پکن این است که این اقدامات برای جلوگیری از تلفات در مقیاس بزرگ و سیستم‌های پزشکی تحت فشار لازم است.

سرمقاله اخیر در پیپلز دیلی – یکی از سه مورد مشابه که هفته گذشته توسط سخنگوی حزب در تلاشی آشکار برای کاهش توقعات عمومی در مورد آن منتشر شد، آمده است: «ماهیت تداوم در برابر پویایی صفر کووید، اولویت دادن به مردم و اولویت دادن به زندگی است. هرگونه تغییر سیاست قبل از کنگره حزب.

اما از آنجایی که مقامات محلی دستور پکن مبنی بر توقف گسترش ویروس را بیش از همه ملاحظات دیگر دنبال می کنند – این سیستم نیز بارها و بارها به تراژدی انسانی منجر شده است.

سال گذشته با نمونه‌های تلخی که در سرتاسر چین شناخته شده است مشخص شد: مادر باردار در شیان که پس از رد شدن از درمان به دلیل منقضی شدن نتایج آزمایش، سقط جنین کرد، پرستار خارج از وظیفه که بر اثر حمله آسم در شانگهای به عنوان شعبه بیمارستان درگذشت. به دلیل گندزدایی کووید-19 بسته شد و ماه گذشته، 27 مسافری که در نیمه‌شب در تصادف جان باختند، در حالی که اتوبوس به حوزه قضایی دیگری برای قرنطینه اجباری منتقل شدند.

“چه چیزی باعث می شود فکر کنید که یک روز در آن اتوبوس آخر شب نخواهید بود؟” یک نظر ویروسی را بخوانید، که بیش از 250000 لایک قبل از سانسور به دست آورد – یکی از تعدادی اجمالی به افزایش ناامیدی از هزینه این سیاست.

هفته گذشته، یک تظاهرات سیاسی نادر در پکن، بنرهایی را از روی پل در امتداد جاده شلوغ حلقه سوم پایتخت آویزان کرد که بر اساس این سیاست در محدوده کنترل اجتماعی قرار داشت.

«به تست کووید نه بگویید، به غذا بله. نه به قرنطینه، آری به آزادی. نه به دروغ، آری به کرامت. نه به انقلاب فرهنگی، بله به اصلاحات. نه به رهبر بزرگ، بله به رای دادن. برده نباش، شهروند باش،» در یکی از بنرها نوشته شده بود، در حالی که دیگری خواستار برکناری «دیکتاتور و خائن ملی شی جین پینگ» شد.

شی جین پینگ در روز یکشنبه در حضور حدود 2300 عضو حزب کمونیست که عمدتاً ماسک‌های جراحی پوشیده بودند، در افتتاحیه تغییرات پنج ساله رهبری حزب، از کنترل‌های کووید در چین حمایت کرد و گفت که این حزب “از سلامت و ایمنی مردم تا حد زیادی محافظت کرده است. تا حد امکان” و “دستاوردهای فوق العاده و دلگرم کننده ای در توسعه همه گیر و اجتماعی ایجاد کرد.”

تأثیر این کنترل‌ها شدیدتر می‌شود، زیرا قرنطینه‌ها – که مکرراً باعث شده مردم برای دسترسی به غذا و دارو و دست‌وپنجه نرم کردن با درآمد از دست رفته و تلفات روانی دست و پنجه نرم کنند – بیشتر شده است.

ماه گذشته، سی‌ان‌ان بیش از 70 شهر چین را که در مدت چند هفته تحت قرنطینه کامل یا جزئی کووید قرار گرفتند، شمارش کرد و بیش از 300 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داد.

در آستانه کنگره حزب، کنترل ها تشدید شد – زیرا مقامات محلی در سراسر کشور به دنبال کاهش شیوع بیماری های همزمان با رویداد مهم سیاسی بودند.

شی جین پینگ، رهبر چین، در مارس 2020 با کارکنان پزشکی در بیمارستان Huoshenshan در ووهان ملاقات کرد.

بن کاولینگ، اپیدمیولوژیست از دانشکده دانشگاه هنگ کنگ، گفت: «حفظ استراتژی صفر کووید اکنون بسیار پرهزینه‌تر از یک سال پیش است، زیرا جدیدترین سویه‌های (ویروسی) بسیار قابل انتقال هستند و شیوع آن بیشتر است. بهداشت عمومی

در عین حال، تهدید ناشی از کووید به دلیل پوشش واکسن بالاتر و در دسترس بودن داروهای ضد ویروسی کاهش می یابد. در مجموع، من فکر می‌کنم که در حال حاضر از نقطه‌ای عبور کرده‌ایم که ادامه صفر کووید را می‌توان یک استراتژی مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفت.» وی افزود که حفظ پوشش بالای واکسن کلیدی برای انتقال برنامه‌ریزی‌شده به دور از کووید صفر است.

موفقیت اعلام شده شی در برابر ویروس و کمپین تبلیغاتی همراه با چین یکی از دلایلی است که ممکن است تغییر مسیر برای چین دشوار باشد.

آلفرد وو، دانشیار دانشگاه ملی سنگاپور، لی کوان، گفت: موضوع این است که شی جین پینگ قبلاً خود را با مدل “موفق” مبارزه با کووید مرتبط کرده است، بنابراین سیاست صفر کووید در حال حاضر یک سیاست واقعی شی جین پینگ است. مدرسه سیاست عمومی Yew، اضافه کرد که مدیریت چین با این ویروس در مقایسه با سایر کشورها، برای بسیاری از چینی‌ها نقطه غرور ملی است.

زندگی چین در پکن نظارت کووید-19 وانگ pkg intl hnk vpx_00021103.png

“در اصل یک شهر ارواح”: ببینید در پکن در میان محدودیت های شدید Covid-19 چگونه است

و عقب نشینی از سیاست عواقب قابل توجهی به همراه خواهد داشت. کارشناسان می گویند، انتشار ویروس در کشور 1.4 میلیارد نفری احتمالاً مرگ و میر ناشی از کووید-19 را به سطوح بی سابقه ای در این کشور افزایش می دهد – و چین تاکنون سیاست خود را در مورد جلوگیری از این پیامدها به هر قیمتی انجام داده است.

کارشناسان خارجی می گویند از آنجایی که ویروس در خارج از چین در گردش باقی خواهد ماند، حفظ کنترل های سخت و بسته بودن مرزها امری اجتناب ناپذیر را به تعویق می اندازد و تمرکز باید بر روی آماده سازی، به عنوان مثال از طریق افزایش نرخ واکسیناسیون سالمندان و افزایش ظرفیت ICU و همچنین تمرکز باشد. دریافت یا گسترش دسترسی به موثرترین واکسن ها و درمان ها.

در حالی که چین از اوایل سال 2021 از یک کمپین گسترده واکسیناسیون حمایت کرد، اما به واکسن‌های خانگی تکیه کرده است که سطوح پایین‌تری از آنتی‌بادی‌های محافظ را نسبت به واکسن‌های mRNA تولید شده در غرب تولید می‌کنند.

با این حال، تا کنون چین بیشترین تمرکز را بر تقویت ستون‌های صفر کووید داشته است: ظرفیت آزمایش انبوه و تسهیلات قرنطینه انبوه.

یانژونگ هوانگ، یکی از همکاران ارشد این موسسه، گفت: “واکسن ها زمان می برد، گسترش ICU زمان می برد – و اگر تلاشی برای آماده شدن برای تغییر نمی بینید، به این معنی است که آنها قصد ندارند این سیاست را به این زودی تغییر دهند.” بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی در نیویورک.

و در حالی که کارشناسان می گویند این احتمال وجود دارد که ملاحظات اقتصادی و سایر ملاحظات باعث شود چین در سال آینده برخی از کنترل ها را کاهش دهد، پایان نهایی کووید صفر ممکن است پایانی بر تمام آثار آن نباشد – به خصوص که شی، از جمله در سخنرانی یکشنبه خود، اعلام کرده است. تمرکز خود را بر افزایش “امنیت” در چین آشکار کرد.

قبلاً از سیستم کد بهداشتی برای انتشار اعتراضات اجتماعی استفاده شده است – با توجه به اینکه متقاضیانی که پس‌انداز خود را در بانک‌های روستایی از دست داده‌اند، پس از قرمز شدن کدهای بهداشتی غیرقابل توضیح از اعتراض منع شده‌اند.

هوانگ با اشاره به تمرکز شی روی به حداکثر رساندن امنیت در چین، از جمله از طریق ابزارهای فناوری پیشرفته، گفت: «یک سناریو این است که (چین) ممکن است سیاست مقابله با کووید صفر را کنار بگذارد، اما برخی از مؤلفه‌های کلیدی این سیاست ممکن است حفظ و تغییر کاربری داده شود. .

او گفت: «صفر کووید اثباتی از مفهوم ارائه کرده است – این در واقع کار می کند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel