تصویر هوش مصنوعی برنده مسابقه عکاسی سونی شد، هنرمند جایزه 5000 دلاری را رد کرد | اخبار فناوری

دهلی نو: در یک مورد منحصر به فرد، هنرمندی به نام بوریس الداگسن پس از برنده شدن جایزه اول در مسابقه عکاسی سونی از گرفتن جایزه 5000 دلاری خودداری کرد. او در مراسم اهدای جوایز فاش کرد که از هوش مصنوعی (AI) برای ایجاد تصویر برنده جایزه کمک گرفته است و اظهار داشت که فقط می‌خواهد ببیند آیا چنین مسابقاتی برای تصاویر هوش مصنوعی آماده شده است یا خیر.

“از شما برای انتخاب تصویر من و تبدیل آن به لحظه ای تاریخی متشکرم، زیرا این اولین تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی است که در یک مسابقه معتبر بین المللی عکاسی برنده شده است. چند نفر از شما می دانستید یا مشکوک بودید که توسط هوش مصنوعی تولید شده است؟ چیزی در مورد این به نظر درست نیست، اینطور نیست؟ تصاویر هوش مصنوعی و عکاسی نباید در چنین جایزه ای با یکدیگر رقابت کنند. آنها موجودات متفاوتی هستند. هوش مصنوعی عکاسی نیست. بنابراین من جایزه را نخواهم پذیرفت.”

بوریس الداگسن «هنرمند فوتومدیا» مستقر در برلین در جوایز عکاسی جهانی سونی سازمان جهانی عکاسی شرکت کرد. در این مسابقه جوایزی به ارزش 5000 دلار نقدی و تجهیزات دوربین سونی ارائه می شود.

تصویر الداگسن “برق”

تصویر الداگسن به نام “برق” در رده خلاقانه، که زبان بصری دهه 1940 را نشان می دهد. در تصویری که بسیار پیر به نظر می رسید دو زن ظاهر شدند.

“من به عنوان یک میمون گستاخ درخواست دادم تا بفهمم آیا مسابقات برای ورود تصاویر هوش مصنوعی آماده شده است یا نه. ما، دنیای عکس، به یک بحث آزاد نیاز داریم. بحث در مورد اینکه چه چیزی را می خواهیم عکاسی در نظر بگیریم و چه چیزی را نمی خواهیم. چتر عکاسی به اندازه کافی بزرگ است که تصاویر هوش مصنوعی را برای ورود دعوت کند – یا این یک اشتباه است؟ الدگاسن هدف خود را بیان کرد.

او در وب سایت خود نوشت که تیم مسابقه را از تولید تصویر با کمک هوش مصنوعی مطلع کرده است.

هوش مصنوعی مولد چیست؟

هوش مصنوعی مولد نوعی هوش مصنوعی است که قادر به تولید محتوای خلاقانه مانند تصاویر، موسیقی، متن و حتی ویدیوهای کامل بدون دخالت انسان است. از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل و یادگیری از مجموعه داده‌های بزرگ استفاده می‌کند و سپس از این دانش برای ایجاد محتوای جدیدی که شبیه آنچه یاد گرفته است استفاده می‌کند.

یکی از رایج‌ترین اشکال هوش مصنوعی تولیدی، تولید متن است، که در آن الگوریتم از مجموعه بزرگی از متن یاد می‌گیرد و متن جدیدی تولید می‌کند که از نظر سبک و لحن مشابه است. این می تواند برای اهداف مختلفی مانند تولید مقالات خبری، پست های رسانه های اجتماعی یا حتی نوشتن خلاقانه استفاده شود.

یکی دیگر از کاربردهای محبوب هوش مصنوعی مولد، تولید تصویر و ویدئو است که در آن الگوریتم از مجموعه بزرگی از تصاویر یا ویدیوها یاد می گیرد و سپس محتوای جدیدی تولید می کند که از نظر سبک و ترکیب مشابه است. این می تواند برای برنامه های مختلفی مانند ایجاد مدل های سه بعدی واقع گرایانه، تولید هنر جدید یا حتی تولید فیلم های کامل استفاده شود.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاه