تفاوت بین علائم آنفولانزا و کرونا

یک پزشک داخلی ضمن اشاره به شباهت ها و تفاوت های علائم ویروس کرونا با آنفولانزا گفت: دوره ابتلا به ویروس کرونا طولانی تر و مسری تر از آنفولانزا است.

به گزارش اسنا، دکتر بهاره شاطری، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پزشک داخلی، واکسیناسیون را یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزا به ویژه برای گروه های پرخطر دانست و گفت: علائم تزریق این واکسن تا حدودی شبیه علائم آنفولانزا است و امکان تب وجود دارد، درد خفیفی در بدن وجود دارد که با مصرف استامینوفن می توان این علائم را تسکین داد و این علائم به افراد دیگر سرایت نمی کند.

این پزشک متخصص داخلی با بیان اینکه همه گروه های سنی می توانند این واکسن را دریافت کنند، افزود: در برخی افراد به دلیل اینکه در گروه های پرخطر قرار دارند، واکسیناسیون اولویت بیشتری دارد.

وی با اشاره به زمان طلایی تزریق این واکسن تصریح کرد: بهترین فرصت برای تزریق این واکسن از شهریور ماه تا اوایل پاییز است.

وی که در یک برنامه رادیویی را همراهی می کرد، گفت: افرادی که علائم دارند بهتر است پس از بهبود علائم واکسن را تزریق کنند.

یکی از اعضای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به شباهت ها و تفاوت های آنفولانزا و کرونا خاطرنشان کرد: هر دو بیماری تنفسی هستند و علائمی مانند تب، گلودرد، سرفه، گرفتگی و آبریزش بینی، بدن درد، گوارشی دارند. علائم در هر دو بیماری دیده می شود.

وی گفت: تنگی نفس، از دست دادن بویایی و چشایی و ضایعات پوستی میزان ابتلا به ویروس کرونا را که در آنفولانزا نادر است، بسیار افزایش می دهد، مگر اینکه بیمار به ذات الریه مبتلا شود. همچنین طول مدت ویروس کرونا طولانی تر و مسری تر است.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel