تولد سندبلاست

نازل ها در قسمت سر شیلنگ سندبلاست متصل می شوند؛ شیلنگ مستقیماً به مخزن ذرات ساینده وصل شده است. به عبارت دیگر، خاموش و روشن کردن نازل با استفاده از این ماشه انجام می گیرد. ۴ – برای انجام سندبلاست بایستی شیشه ها را باز شده و به کارگاه انتقال داده شود . در اتاق سندبلاست برای از بین بردن شن و ماسه های اضافی. وقتی که ذرات ریز شن توسط بخار و یا حتی قدرت بسیار بالای هوا که با سرعت زیاد برای درست شدن طرحی و یا حکاکی بر روی شیشه پاشیده می شود را عمل سندبلاست می گویند. همچنین میزان قدرت پاکسازی ماسه سیلیس در ساعت ۱۲ مترمربع می باشد در عوض قدرت پاکسازی و آماده سازی سطوح با شن مسباره ۲۰ متر مربع در ساعت است. شیشه ها هم اکنون آماده سندبلاست کردن می باشد.

چرا که این دستگاه در مدت زمان بهینهای میتواند به انجام عملیاتی نظیر آماده سازی سطوح مختلف قطعات برای تزئین کردن، آبکاری قطعات صنعتی، رنگ کاری، مات کاری، تمیز کاری قطعات حساس به پاشش شدید و یا حتی ضربه، گود برداری، حک کردن نوشتههای مختلف، برجسته کاری روی سطوح شیشه ای، سرامیک، کاشی و چوبی، تزئینات دکوراسیون سندبلاست بپردازد. معمولا برای شیشه های کناری و شیشه عقب خودرو از شیشه سکوریت استفاده میشود و در شیشه جلو از شیشه لمینت استفاده میشود . شیوه کار کردن به این دستگاه به این صورت است که در ابتدا شن و ماسههای ساییده شده معمولا از جنس مس باره، سیلیس و اکسید فلزات است به کمک فشار باد کمپرسور تعبیه شده در دستگاه از سطح زمین برداشته شده و با همان فشار زیاد بر روی قطعه مورد نظر پاشیده میشود. برای سندبلاست مخزن ها و آماده کردن آن به منظور رنگ آمیزی ابتدا باید تمام امکانات و تجهیزات سندبلاست که مورد احتیاج است را مثل کمپرسور باد ، میکسر بادی ، همزن و … روش بریستل بلاست معمولاً برای تمیزکاری سطوح فلزی با خوردگی بالا یا انواع سندبلاست چوب مورد استفاده قرار میگیرد.

سایندهها با توجه به استانداردهای مربوط به تمیزکاری معمولا به دو دسته فلزی و غیرفلزی تقسیم میشوند. سطوح فلزی معمولا در معرض هوازدگی، خوردگی و زنگزدگی قرار میگیرند. قطر نازل ها برای فرایند سایش سطح در مخازن فلزی، ورق های فولادی و یا اسکلت های فلزی نیز با یکدیگر متفاوت است. این روش کاربرد خوبی در از بین بردن رنگ و زنگزدگی سطوح فولادی دارد. به گزارش گروه ساختمانی آبان، سندبلاست برای آماده سازی سطوح، رسوب زدایی، زنگ بری، زبر کردن سطوح قطعات، رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات و … این شیشه ها برای آن دوره کاملا پیشرفته بودند . در زمان قدیم زمانی که هنوز سندبلاست به عنوان یک شغل به طور گسترده معرفی نشده بود و کسی اطلاع زیادی از آن نداشت اپراتور ها به دلیل عدم آگاهی و عدم استفاده از لباس های ایمنی در معرض خطرات بزرگی بودند و از سیلیس به طور گسترده استفاده می کردند و متوجه خطرات آن نبودند تا این که اداره حفاظت از سند بلاست کاران تشکیل شد و خطرات سیلیس و رعایت نکردن ایمنی را برای آنان توضیح داد.

شیلنگ سند بلاست به دلیل متریال به کار رفته در ترکیبات توان حرارتی بالایی داشته و در برابر مواد انتقال موادی زبر و شنی مانند ماسه و سیلیس صدمه ندیده و ساختار خود را حفظ می نماید. در این روش یک دستگاه واترجت صنعتی با فشار کاری حداقل 250 بار و تجهیزاتی مانند شلنگ مکش ذرات و نازل مخصوص برای انجام عملیات مورداستفاده قرار میگیرد. • مشاوره ، طراحی و ساخت ، تهیه و تامین قطعات یدکی دستگاه های شات بلاست ، سندبلاست و وت بلاست دستگاه تمام خودكار چند منظوره رنگ آميزي و خط كشي هوشمند روش دستگاههای پاشش رنگ پودری الکترواستاتیک دستگاه رنگ آمیزی اتوماتیک PLC دستگاه کنترل می شود و همچنین مجهز به یک نازل دستی می باشد که برای سند بلاست یک قطعهیک دستگاه پمپ فشار قوی رنگ آمیزی برقی ایرلسلوازم جانبی پمپها و گ-سندبلاست-شات بلاست-رنگ آمیزی (رنگ آمیزی و اعمال پوشش اپوكسی با سیستم ایرلس اسپری. نازل سندبلاست ساخته شده از سیلیکون کارباید، قابلیت کارکرد در ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت فرآیند سند بلاست را دارد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما