جاده Roxham چرا مرز شمالی ایالات متحده رکورد مهاجرت را تجربه می کند


شامپلین، نیویورک
CNN

در یک بعد از ظهر برفی ماه مارس، کاروان کوچکی از تاکسی‌ها و ماشین‌های کرایه‌ای به سمت شمال در امتداد جاده‌ای روستایی نیویورک که در مرز کانادا به بن‌بست می‌رسد، حرکت کردند. در میان سرنشینان: یک خانواده نیجریه ای پنج نفره، یک مرد روسی که به تنهایی سفر می کند و یک زن آمریکای جنوبی به نام جیووانا اشک آلود.

جیووانا که می لرزید در حالی که از تاکسی خود در مقابل گذرگاه مرزی غیررسمی “Roxham Road” خارج می شود، به زبان اسپانیایی به CNN گفت: “من احساسات متفاوتی در مورد این لحظه دارم زیرا مجبور شدم خانواده ام را پشت سر بگذارم.” و برنامه‌ریزی خیابانی که به کسی اجازه می‌دهد تا به مرز رانندگی کند و به‌طور غیرقانونی وارد کانادا شود، نه اینکه از او دور شود.

مادر کلمبیایی یکی از جریان‌های به‌ظاهر بی‌پایان مهاجرانی است که از سال 2017 به سمت شمالی‌ترین بخش ایالات متحده برای عبور از مرزهای بین‌المللی در جستجوی فرصت‌های بهتر پناهندگی کشیده شده‌اند.

یک افسر در 3 مارس 2023 با مهاجران هنگام رسیدن به گذرگاه مرزی Roxham Road در Roxham، کبک، کانادا، صحبت می کند.

جیووانا قبل از رفتن به سمت خط نامرئی در یخ که توسط مقامات کانادایی در یک پست موقت محافظت می شود، گفت: “من همچنین معتقدم که کیفیت زندگی بهتری در کانادا خواهم داشت و خانواده ای در آنجا دارم.” سی ان ان از نام خانوادگی او به دلیل تهدیدهایی که می گوید در کلمبیا علیه او شده است استفاده نمی کند.

“سلام خانم. چطور هستید؟ یک افسر کانادایی اسپانیایی زبان از طرف دیگر پرسید. او به جیوانا گفت: “شما نمی توانید اینجا وارد کانادا شوید.” «اگر این کار را بکنید، شما را دستگیر می کنیم. آیا می فهمی؟ تو تصمیم بگیر.”

جووانا با برداشتن پنج قدم به کانادا پاسخ داد و سپس افسران او را از حقوق او مطلع کردند و او را به دلیل ورود غیرقانونی تحت تعقیب قرار دادند، روندی که معمولاً با آزاد شدن متهم به کانادا برای درخواست پناهندگی به پایان می رسد.

اخیراً، این صحنه بیشتر تکرار شده است و مقامات کانادایی را بر آن داشته تا پناهجویان تازه وارد را به استان های دیگر ببرند تا به مقابله با فشار بر منابع در کبک کمک کنند.

دولت کانادا رکورد 3901 ورود مهاجر غیرمجاز به کبک را در سال 2022 ثبت کرد که تقریباً همه آنها در جاده روکسام بود.

در ماه ژانویه، که آخرین ماه ثبت شده است، 4875 پناهجو به طور غیرقانونی از مرز عبور کرده اند که بیش از دو برابر تعداد مشابه در سال گذشته است.

عبدالله داوود، مدیر اجرایی مرکز پناهندگان، یک موسسه غیرانتفاعی در شمال مرز در مونترال که به راهنمایی پناهجویان کمک می کند، گفت: «این اعداد نسبت به اعدادی که ما در کانادا به دیدن آنها عادت کرده ایم، افزایش چشمگیری دارند.

این نمای هوایی مهاجرانی از ونزوئلا، نیجریه، هائیتی و سایر کشورها را نشان می دهد که در 3 مارس 2023 به گذرگاه مرزی Roxham Road در Roxham، کبک می رسند.

به گفته داوود، اکثریت قریب به اتفاق مهاجرانی که توسط سازمان او کمک می‌شوند از روکسام عبور کردند. او گفت که روند قانونی کانادا و مجوز کار قابل دسترس، برخی از منتظران در ایالات متحده را متقاعد می کند تا کشورش را در نظر بگیرند.

داود، که همچنین مشکوک است برخی از مهاجران ممکن است تصور نادرستی از آنچه در کانادا به یک روند طولانی تبدیل شده است، گفت: «در مقایسه با همتایان آمریکایی ما، این امر در دسترس است.

داود گفت، قبل از سال 2022، پناهجویان در کانادا اغلب بلافاصله پس از ورود به کشور، سند مدعی حمایت از پناهندگان یا RPCD را دریافت می کردند. این سند مهم نه تنها به عنوان شناسنامه برای پناهجویان عمل می کند، بلکه به آنها اجازه می دهد تا برای برخی از مزایای استانی و مجوز کار مطلوب در حین بررسی پرونده های پناهندگی خود، درخواست دهند.

اکنون، به دلیل عقب ماندگی، بهترین چیزی که می توانید در بدو ورود دریافت کنید، قرار ملاقات برای دریافت RPCD است. ما شاهد هشت ماه، یک سال، یک سال و نیم، دو سال هستیم. داوود گفت که برخی از آنها قرار ملاقات خود را به تعویق می اندازند. برخی از آنها باید منتظر بمانند و این در حال تبدیل شدن به یک مشکل است.”

حامیان مهاجران به طور فزاینده ای نگران هستند که به دلیل تأخیرها، تعداد افرادی که قادر به کار و دریافت خدمات اجتماعی نیستند، افزایش یابد.

عبور غیرمجاز به دلیل وجود خلأ در آنچه «توافقنامه کشور ثالث امن» نامیده می‌شود، رایج شد، که به پناهجویانی که قبلاً در ایالات متحده هستند ملزم می‌شود به جای حضور در بندر ورودی کانادا، در آنجا درخواست دهند.

با این حال، این سیاست در مورد جاده روکسام صدق نمی‌کند، زیرا این یک نقطه ورود غیرمجاز است – به معنای واقعی کلمه جاده‌ای است که به مرز بن بست می‌رسد و سپس از طرف دیگر عبور می‌کند – که مهاجران را تشویق می‌کند تا از آن برای عبور از آن استفاده کنند.

پلیس کانادا در نهایت یک پاسگاه موقت در گذرگاه ایجاد کرد تا با هجوم مهاجرانی که از جاده در مقابل پیاده روی در جنگل‌های اطراف استفاده می‌کنند، مقابله کند.

این نمای هوایی مهاجرانی از ونزوئلا، نیجریه، هائیتی و سایر کشورها را نشان می دهد که در 3 مارس 2023 به گذرگاه مرزی Roxham Road در Roxham، کبک می رسند.

اگر آن مهاجران خود را در 10 دقیقه رانندگی به سمت شرق در بندر ورودی معرفی کنند، اجازه عبور از مرز را نخواهند داشت.

برخی از حامیان مهاجرت از رهبران کانادا خواسته اند که این معاهده را به طور کلی تعدیل یا تعلیق کنند تا مهاجران را به مبادی ورودی قانونی بکشانند.

مقامات کانادایی و ایالات متحده در حال بررسی این توافق قبل از دیدار آتی بین جاستین ترودو نخست وزیر و رئیس جمهور جو بایدن در هفته آینده هستند.

ترودو قبلاً گفته بود: «تنها راه برای بستن مؤثر نه تنها جاده روکسام، بلکه کل مرز به این گذرگاه‌های غیرقانونی، مذاکره مجدد در مورد توافقنامه کشور ثالث امن است».

مهاجران عمدتاً از مکزیک نیز از این منطقه برای سفر به جنوب و به ایالات متحده استفاده می کنند.

مقامات کنسولی مکزیک می گویند که مردم اغلب از مکزیک به کانادا پرواز می کنند و سپس برای درخواست پناهندگی در ایالات متحده به جنوب می روند.

این اغلب راهی برای جلوگیری از مرز شلوغ جنوبی است که توسط مقامات بهداشت عمومی عنوان 42 دوره همه گیر محدود شده است.

رابرت گارسیا، رئیس بخش گشت مرزی که مسئول بخش گشت مرزی مسئول بخش‌هایی از شمال نیویورک، ورمونت و نیو است، گفت: فقط در پنج ماه گذشته، ماموران بیش از مجموع سه سال مالی گذشته از کانادا وارد ایالات متحده شده‌اند. همپشایر.

در ژانویه 2022، گشت مرزی سوانتون، ورمونت، 24 برخورد با مهاجران را ثبت کرد. در ژانویه گذشته، این تعداد 367 بود.

گارسیا همچنین تصاویری از گشت مرزی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد گروه های جمع شده در حال پیاده روی در میان برف هستند، برخی با کودکان کوچک.

اگرچه این ارقام بسیار کمتر از آنهایی است که به طور تاریخی در مرز جنوبی کشور مشاهده شده است، مقامات فدرال اخیراً 25 عامل اضافی را برای کمک به رسیدگی به این افزایش مستقر کرده اند. این نوع تغییر مامور برای بخش‌های گشت مرزی که افزایش ناگهانی در دلهره‌ها و برخوردها را تجربه می‌کنند، غیرعادی نیست.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما