جزئیات جدید Galaxy Phantom را کشف کنید

تصاویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب همچنین جزئیات فضا را آشکار می کند که فضانوردان و علاقه مندان به علوم فضایی را به هیجان می آورد. این بار جزئیات جدیدی از کهکشان فانتوم فاش شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری Phys، ناسا (سازمان ملی هوانوردی و فضایی) و آژانس فضایی اروپا (ESA) تصویر جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر کرده اند که جزئیات جدید و جذابی را از کیهان فاش کرده است. میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.

فناوری مادون قرمز تلسکوپ جیمز وب، که در دسامبر 2021 به فضا پرتاب شد، تصویر واضح تری از کهکشان فانتوم را ایجاد کرد که ستاره شناسان قبلا ندیده بودند.

بر اساس بیانیه ناسا و ESA، نمایی واضح از تلسکوپ جیمز، ستون های ریز گاز و غبار را در بازوی چرخشی بزرگی که از مرکز این تصویر به سمت بیرون امتداد دارد، نشان داده است. در غیاب گاز در منطقه هسته ای، نمای به وضوح از خوشه ستاره ای هسته ای در مرکز کهکشان است.

شکل چرخ آسمانی که به طور رسمی AM 74 نامیده می شود، در صورت فلکی حوت قرار دارد که 32 سال نوری از زمین فاصله دارد.

تصویر یک تلسکوپ با بالن های روشن سفید، قرمز، صورتی و آبی روشن، و همچنین ستاره های در حال چرخش در اطراف یک مرکز آبی روشن، که همگی در فضای عمیق تاریک در پس زمینه قرار دارند.

تلسکوپ فضایی هابل قبلاً 74 تصویر ثبت کرده بود که در آنها بازوهای مارپیچی آبی و صورتی کهکشان قابل مشاهده بودند، اما در عوض، مرکز روشن رنگ زرد ملایمی را نشان داد.

کهکشان فانتوم یک هدف جذاب برای ستاره شناسان برای مطالعه منشاء و ساختار مارپیچ های کهکشانی است. تصویر تولید شده توسط تلسکوپ جیمز وب به اخترشناسان کمک می کند تا دانشی در مورد مراحل اولیه شکل گیری ستاره در کیهان مرکزی به دست آورند و اطلاعات بیشتری در مورد 19 کهکشان ستاره ساز در نزدیکی کهکشان راه شیری خودمان ثبت کنند.

ستاره شناسان همچنین از این تصویر برای تعیین نواحی کهکشان های ستاره ساز، اندازه گیری دقیق جرم و سن خوشه های ستاره ای و افزایش دانش خود در مورد دانه های ریز غبار که در فضای بین ستاره ای حرکت می کنند، استفاده می کنند.

تصویر تلسکوپ مدرن جیمز وب نیز فضانوردان را هیجان زده کرد. زیرا این تلسکوپ در فاصله 1.6 میلیون کیلومتری زمین و در ناحیه ای از فضا که نقطه لاگرانژی دوم نامیده می شود و به دور خورشید قرار دارد.

این تلسکوپ فضایی که دارای یک آینه اولیه با عرض بیش از 6.5 متر است، با همکاری ناسا، مصر و آژانس فضایی کانادا است و احتمالا تا حدود 20 سال کار خواهد کرد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما