جلسه سه شنبه شما & نیویورک تایمز

نیروهای روسی در اوکراین دیروز در حال فرار از سراسر خط مقدم بودند، زیرا ارتش اوکراین به سمت شهر لیسیچانسک فشار می آورد و پس از تصرف آخر هفته لیمان، یک مرکز راه آهن استراتژیک، در جنوب به دست آورد. هرگونه از دست دادن قلمرو در منطقه دونباس، اهداف روسیه را که بر تصرف و الحاق منطقه متمرکز است، تضعیف می کند.

کرملین بی نظمی نیروهای خود را در زمین، جایی که قلمرو به سرعت در حال تغییر بود، منعکس کرد و اذعان داشت که هنوز نمی داند روسیه چه مرزهای جدیدی را در جنوب اوکراین ادعا خواهد کرد. در روسیه، ناآرامی ها و اعتراضات سراسری در پاسخ به سربازی اجباری که جنگ را به خانه بسیاری از روس ها تبدیل کرده است، آغاز شده است.

وقایع در میدان نبرد تهدیدی برای تمسخر الحاق چهار منطقه اوکراینی اعلام شده توسط روسیه است، زیرا اوکراینی ها همچنان به بازپس گیری شهرها و شهرک های منفجر شده و عمدتاً خالی از سکنه از روس ها در حال عقب نشینی ادامه می دهند. در جنوب، نیروهای اوکراینی به عمق منطقه خرسون پیشروی کرده اند، چیزی که یک مقام ارشد نظامی اوکراین به عنوان آغاز مرحله فعال یک عملیات تهاجمی چند ماهه توصیف کرد.

پاسخ پنتاگون: یک مقام بلندپایه گفت که بازپس گیری سریع اراضی در شمال شرق اوکراین و پیشرفتی که نیروهای این کشور علیه نیروهای روسیه در جنوب انجام می دهند، یک “موفقیت خیره کننده” است.

در سایر به روز رسانی های جنگ:


برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، سلاح‌های هسته‌ای کوچک در زرادخانه روسیه به عنوان سلاح‌های ترور و ارعاب بهتر از سلاح‌های جنگی ثابت شده‌اند. تحلیل‌گران به این تردید رسیده‌اند که این سلاح‌ها چقدر در پیشبرد اهداف او مفید خواهند بود – به‌ویژه که غیرقابل سکونت کردن بخش‌هایی از اوکراین می‌تواند خطر تبدیل روسیه را به یک منفرد بین‌المللی داشته باشد.

حتی یک انفجار هسته‌ای کوچک می‌تواند باعث مرگ هزاران نفر شود و یک پایگاه یا یک منطقه مرکز شهر را برای سال‌ها غیرقابل سکونت کند. سپس مشکل بادهای غالب وجود دارد: تشعشعات منتشر شده توسط سلاح های روسی می تواند به راحتی به خاک روسیه بازگردد. و بدون توجه به اندازه انفجار، اثرات تشعشع طولانی مدت خواهد بود.

محرمانه بزرگی زرادخانه تسلیحات تاکتیکی روسیه را احاطه کرده است که اندازه و قدرت آنها متفاوت است. کلاهک سنگینی که بر روی موشک اسکندر-ام قرار می گیرد می تواند به شهرهای اروپای غربی برسد. آمارهای روسی کوچکترین انفجار هسته ای از محموله اسکندر را تقریباً یک سوم قدرت انفجاری بمب هیروشیما نشان می دهد.

تاریخ: از برخی جهات، پوتین از کتاب بازی پس از جنگ جهانی دوم که توسط ایالات متحده تهیه شده بود، پیروی می کند، زیرا برنامه ریزی کرده بود که چگونه از آلمان و بقیه اروپا در برابر تهاجم گسترده شوروی دفاع کند و ایده این بود که از سلاح های تاکتیکی برای کاهش سرعت حمله استفاده کند. نیروی تهاجم


اقتصاد بریتانیا با چالش‌های زیادی مواجه است: تأثیرات برگزیت بر سرمایه‌گذاری و دسترسی به نیروی کار. خدمات ملی بهداشت و درمان بیش از حد. تورم به بالاترین حد در 40 سال گذشته در مواجهه با مشکلات بزرگ، لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا، و کواسی کوارتنگ، صدراعظم جدید خزانه داری، راه حل های بزرگی را با یک پیشنهاد اقتصادی که بر کاهش مالیات و مقررات زدایی سنگین بود، ارائه کردند.

اما پس از واکنش شدید سرمایه‌گذاران، اقتصاددانان و اعضای حزب محافظه‌کار، کوارتنگ یکی از پیشنهادات دولت را لغو کرد – لغو نرخ مالیات 45 درصدی بر افرادی که بیشترین درآمد را دارند. این طرح انتقادات زیادی را برانگیخت، اما پیشنهادات برای کاهش مالیات های دیگر به ارزش ده ها میلیارد پوند دست نخورده باقی مانده است، زیرا دولت اصرار دارد که در مسیر درست قرار دارد.

بسیاری از اقتصاددانان برنامه های دولت را به دلیل تورم بالا و افزایش نرخ بهره محکوم کردند. در روزهای اخیر، حزب اپوزیسیون کارگر در نظرسنجی‌ها پیشی گرفته است و رهبری تراس را از همان ابتدا در وضعیت متزلزلی قرار داده است.

علت و معلول: این طرح باعث فروش شدید اوراق قرضه دولتی بریتانیا و سقوط ارزش پوند شد. بانک انگلستان مجبور شد برای ایجاد نظم در بازارها وارد عمل شود، زیرا پرتفوی صندوق های بازنشستگی کاهش یافت و وام دهندگان وام مسکن از وام گیرندگان گیج شده وام برداشت کردند.

با قیمت بالای ملک و جمعیت زیاد، توکیو از دیرباز به خاطر اقامتگاه های کوچک شهرت داشته است. اما آپارتمان های 95 متری که در بین جوانان شهر محبوب شده اند، مرزهای زندگی عادی را درنوردیده اند.

یکی از اهالی می گوید یکی از مزایای زندگی کوچک بستنی کمتر است. به سادگی فضایی برای فریزر در حال کار وجود ندارد.

ده ماه بعد از خیابان پاریس. خیره حمرویی بازیکن ژرمن با میله آهنی مورد ضرب و شتم قرار گرفت: شوک و انزجار وجود دارد زیرا آمیناتا دیالو، هم تیمی سابق Hamraoui در PSG متهم شده است و تحقیقات پلیس در حال انجام است. مطمئناً پیچش های بیشتری در این داستان خارق العاده وجود خواهد داشت.

برزیل، فرانسه و آرژانتین به دنبال قهرمانی در جام جهانی هستند: برزیل همچنان مدعی قهرمانی در جام جهانی است، اما آرژانتین در حال صعود است، در حالی که انگلیس از نظر شانس افت کرده است.

چلسی با Nkunku چه خواهد کرد: پایان های تاخیری، دویدن های هوشمندانه و تعداد شگفت انگیز گل های سر. کریستوفر نکونکو بسیار با استعداد است، بنابراین چلسی باید از او بیشترین بهره را ببرد. در اینجا نگاهی درونی به یک انتقال مهم داریم.

دو سال پس از آن که قتل جورج فلوید توسط پلیس باعث اعتراضات جهانی علیه خشونت پلیس شد، نمایش های پلیسی مثل همیشه محبوب به نظر می رسند: در ایالات متحده، 18 برنامه مرتبط با جرم و جنایت برای پخش در شبکه های اصلی پخش برنامه ریزی شده است و سه برنامه از پنج برنامه پربازدید شبکه فیلمنامه در فصل گذشته مجری قانون بودند.

اما در زیر سطح، نشانه هایی وجود دارد که این ژانر در حال تکامل بوده است. مارک تریسی می نویسد: موج جدیدی از نمایش های جنایی با هدف کاوش در دنیای اجرای قانون به روشی ظریف تر، تلاش برای پاسخ به درخواست های اصلاحات – هم در مورد پلیس و هم در تصویر تلویزیونی از آن – بدون از دست دادن بینندگانی که آنها را تا این حد محبوب نگه داشته است، پاسخ دهد. برای تایمز

جورج پلکانوس، رمان‌نویس کارآگاهی که برای برنامه‌های جنایی HBO از جمله «سیم» و «ما صاحب این شهر هستیم»، می‌گوید: «آنها اکنون به این موضوعات می‌پردازند. “اما همه اینها در چارچوب تلویزیون اپیزودیک است: ما پلیسی داریم که مدرک می دهد یا سوء استفاده می کند، اما در پایان ساعت آن مرد از نیروی انتظامی اخراج می شود. این یک سیب بد بود.»

برای بیشتر: در بیستمین سالگرد «سیم»، چرا سریال درام جنایی مشهور به تنهایی ایستاده است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما