جلوگیری از فاجعه بزرگ هوایی در نپال هواپیمای خطوط هوایی ایر ایندیا و نپال تقریباً در هوا با هم برخورد کردند اخبار هوانوردی

اداره هوانوردی مدنی نپال (CAAN) دو کارمند کنترلر ترافیک هوایی را پس از جلوگیری از یک فاجعه بزرگ در روز جمعه، 24، 2023، تعلیق کرد. بر اساس گزارش PTI، یک هواپیمای ایر ایندیا و یک هواپیمای خطوط هوایی نپال به طور خطرناکی نزدیک شدند. برخورد در هوا، جان صدها نفر از مسافران هواپیما را در معرض خطر قرار می دهد. با این حال، مقامات در روز یکشنبه، 26 مارس 2023 گفتند، سیستم های هشدار به خلبانانی که اقدام به موقع از وقوع فاجعه جلوگیری کردند، هشدار دادند. این حادثه صبح روز جمعه زمانی رخ داد که یک هواپیمای خطوط هوایی نپال از کوالالامپور، مالزی و ایر ایندیا به کاتماندو می آمد. هواپیمایی که از دهلی نو به کاتماندو می آمد تقریباً با هم برخورد کرد.

در این گزارش آمده است که هواپیمای ایر ایندیا از ارتفاع 19000 پایی پایین می آمد در حالی که هواپیمای خطوط هوایی نپال در ارتفاع 15000 پایی در همان مکان پرواز می کرد. هواپیمای ایر ایندیا در الگوی نگهداری بود، اما از ارتفاع 15300 فوتی به 3700 فوتی فرود آمد. سخنگوی نپال گفت: پس از اینکه در رادار نشان داده شد که این دو هواپیما در مجاورت یکدیگر هستند، هواپیمای خطوط هوایی نپال تا ارتفاع 7000 فوتی فرود آمد و از این حادثه جلوگیری کرد.

سازمان هواپیمایی کشوری کمیته تحقیقاتی سه نفره برای بررسی این موضوع تشکیل داده است. CAAN دو افسری را که در زمان حادثه مسئول اتاق کنترل بودند تعلیق کرده است.

به گفته جاگانات نیرولا، سخنگوی CAAN، “سازمان هواپیمایی کشوری نپال (CAAN) دو کارمند بخش کنترل ترافیک هوایی را به دلیل “بی احتیاطی” از کار تعلیق کرده است. CAAN اعلام کرد: علاوه بر این، CAAN تصمیم گرفته است خلبانان ایر ایندیا را در این حوادث ممنوع کند و به DGCA-India نامه نوشته است.

سازمان هواپیمایی کشوری نپال (CAAN) در این رابطه به کمیسیون هند در مورد این تصمیم نامه نوشته است. CAAN همچنین در همان روز پس از فرود در کاتماندو از خدمه در مورد این حادثه سؤال کرد. به گزارش PTI، فرمانده خلبان نیز اشتباه آنها را پذیرفت و بابت آن عذرخواهی کرد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما