خلاصه شهادت سام بنکمن فرید، مجموعه ای برای پایان بحث & ملی Globalnews.ca

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، روز سه‌شنبه با انبوهی از سوالات پایانی دادستان‌ها روبرو شد تا نشان دهد درباره ناپدید شدن ۸ میلیارد دلار از حساب‌های مشتریانش دقیق نیست و زمینه را برای بحث پایانی او فراهم کرد. دادگاه تقلب در روز چهارشنبه

چهار روز شهادت این کارآفرین 31 ساله ارز دیجیتال توسط وکیل و دادستان او قبل از تصمیم گیری هیئت منصفه درباره سرنوشت او در روز پنجشنبه به پایان می رسد.

بنکمن-فرید در شهادت خود در دادگاه فدرال منهتن اصرار داشت که قبل از فروپاشی امپراتوری ارزهای دیجیتالش در نوامبر گذشته از کسی کلاهبرداری نکرده است که منجر به دستگیری و استرداد او به نیویورک برای مواجهه با اتهامات کلاهبرداری شده است. ممکن است منجر به چندین دهه زندان شود. اگر محکوم شود

او که ابتدا با وثیقه 250 میلیون دلاری آزاد شد، اجازه داشت تا اوت، زمانی که قاضی لوئیس آ. کاپلان حکم داد که سعی کرده بر شاهدان احتمالی در دادگاه تأثیر بگذارد و باید در بازداشت بماند.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

اتهامات جنایی و محاکمه منعکس کننده سقوط چشمگیر بانکمن-فرید از یک سال پیش است، زمانی که به نظر می رسید او یک شرکت پررونق ارزهای دیجیتال را رهبری می کرد که به نظر می رسید در میان ستاره های صنعت در حال ظهور باشد.

ناظران بازار: 1:33 کلاهبرداری فاش شده در FTX در زمان Sam Bankman-Fried سایه طولانی بر صنعت کریپتو انداخته است

افراد مشهوری از جمله لری دیوید کمدین و تام بریدی، کمدین، محصولات خود را تبلیغ می‌کردند، و بنکمن-فرید در عمارتی 30 میلیون دلاری در باهاما زندگی می‌کرد، در حالی که ده‌ها میلیون دلار از کمک‌های سیاسی و کمک‌های خیریه، و میلیون‌ها دلار دیگر برای سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه به دست آوردند.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت که بانکمن-فرید بر یکی از بزرگترین کلاهبرداری ها در تاریخ ایالات متحده نظارت داشته است.

پس از اینکه ریسک شهادت را پذیرفت، بانکمن-فرید برای چندین روز اصرار داشت که معتقد است صندوق تامینی که او راه اندازی کرده است – Alameda Research – دارایی کافی برای پوشش میلیاردها دلار خرج شده دارد. او ادعاهای دادستان مبنی بر سرقت پول از مشتریان در FTX، یک صرافی ارز دیجیتال که او در سال 2019 راه اندازی کرد، رد کرد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

روز سه‌شنبه، دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده، بارها بر بانکمن-فرید فشار آورد تا آنچه را که می‌داند، زمانی که می‌داند، و اینکه آیا با مشتریان FTX صادق است یا خیر، تحت فشار قرار داد.

“در زمینه معاملات تجاری خود، آیا این تمرین شما نیست که شانس خود را برای کسب درآمد به حداکثر برسانید، حتی اگر به معنای شکست خوردن باشد؟” ساسون در روز دوم بازجویی متقابل پرسید.

بانکمن-فرید پاسخ داد: «این بستگی به معامله تجاری شما دارد.

“آیا این در مورد برخی از معاملات تجاری شما صادق است، آقای بانکمن-فرید؟” او پرسید.

در حال حاضر روند

  • تبعیض طبقاتی چیست؟ نگاهی عمیق به قانون جدید حقوق بشر انتاریو

  • آدام جانسون بازیکن سابق NHL پس از یک “تصادف عجیب” در حین بازی درگذشت

او گفت: «با احترام به برخی از آنها، بله.

0:41 سام بنکمن-فرید موسس FTX پس از لغو وثیقه توسط قاضی آمریکایی به زندان افتاد.

او بارها از او پرسید که چرا اصرار بر کسب حدود 8 میلیارد دلار از تعهدات آلامدا در قبال وجوه مشتری FTX ندارد، که اولین بار در ژوئن 2022 ذکر شد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

او گفت: «آن روز را به خاطر نمی آورم و از انجام ندادن آن پشیمانم.

در مواقعی، دادستان با سؤالاتی در مورد شهادت وی به بونکمن-فرید طعنه زد که او تا سپتامبر یا اکتبر 2022 نمی دانست که 8 میلیارد دلار پول مشتری FTX از طریق Alameda منتقل و خرج شده است.

وی ادامه داد: شما به معاونان و کارکنان خود زنگ نزدید و نگفتید چه کسی 8 میلیارد دلار هزینه کرده است؟ – او پرسید.

او با اشاره به کارولین الیسون، دوست دختر سابق بانکمن-فرید که به عنوان مدیر اجرایی Alameda انتخاب شده است، گفت: «من با مدیریت Alameda از جمله Carolyn صحبت هایی داشته ام. من از او پرسیدم که چگونه اتفاق افتاد، تا آنجا که او می دانست.

الیسون و دیگر مدیران سابق در دادگاه شهادت دادند که Bankman-Fried از میلیاردها دلاری که در طول این مدت خرج شده بود اطلاع داشت و با ایجاد یک خط اعتباری 65 میلیارد دلاری برای Alameda برای دریافت وجوه نامحدود از FTX به تضمین این مبلغ کمک کرد.

اما شما به کارمندان خود نگفتید که پس انداز مشتریان FTX را خرج نکنند، درست است؟ ساسون پرسید.

بانکمن-فرید پاسخ داد: «بسیار متاسفم که بیشتر به آن نگاه نکردم.

© 2023 Canadian Press

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما