خنده گازی می تواند نشانه زندگی در فضا باشد!

فرارو- برای زیست شناسان، در میان بسیاری از مردم یک سوال وجود دارد: آیا حیات فراتر از سیاره ما (زمین) وجود دارد؟ در حالی که ما مستقیماً حیات “بیگانه” را مشاهده نکرده ایم، دانشمندان به دنبال آب، مواد آلی، فناوری، یا مواد معدنی خاص و گازهای جوی بوده اند تا بفهمند آیا نشانه هایی از حیات در گذشته یا حال در جو وجود داشته است. امکان زندگی در آینده

با این حال، تقریباً همه این شاخص ها که امضای زندگی نامیده می شوند، محدود به موارد حیاتی هستند که ما می شناسیم. تنها نقطه مرجع سیاره زمین است. بنابراین ما با جستجوی شرایطی مشابه زمین به دنبال حیات در فضا هستیم.

محققان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، همراه با دانشمندان دیگر از مرکز پروازهای فضایی ناسا و سایر موسسات، اشاره کرده‌اند که اکسید نیتروژن (N2O) توسط رادارها به عنوان یک گاز بالقوه بیولوژیک نادیده گرفته شده است زیرا غلظت آن در حال حاضر روی زمین کم است. . .

«آدی شوترمن» زیست شناس برجسته و نویسنده مقاله اصلی مربوط به این تحقیق می گوید: در مورد اکسیژن و متان تحت عنوان امضاهای حیات تفکرات زیادی صورت گرفته است، محققان کمتر به اکسید نیتروژن فکر کرده اند. که ما فکر می کنیم می توانیم انجام دهیم.” اشتباه بود.”

اکسید نیتروژن که اغلب به گاز خنده معروف است، یکی از اجزای زمین است که می تواند نشانه قابل قبولی از وجود حیات در سیارات فراخورشیدی یا سیارات خارج از منظومه شمسی باشد.

زندگی

فراوانی و توانایی تشخیص

یکی از نگرانی هایی که در مورد در نظر گرفتن اکسید نیتروژن به عنوان گازی با امضای حیات وجود دارد این است که تشخیص آن از روی زمین با فناوری فعلی دشوار است. در ارتباط مستقیم با کمبود این گاز در دنیای کنونی، این نگرانی باعث شده است که گاز اکسید نیتروژن برای تحقیقات علمی بی اهمیت تلقی شود.

با این حال، شوایترمن می‌گوید: «این نتیجه‌گیری دوره‌هایی از تاریخ زمین را که شرایط اقیانوس‌ها اجازه انتشار مقادیر بسیار بیشتری از اکسید نیتروژن را می‌داد و سپس گاز آزاد می‌شد، در نظر نمی‌گیرد.

شرایط در آن دوره‌ها ممکن است منعکس‌کننده مکان امروزی یک سیاره فراخورشیدی باشد.” علاوه بر این، ستارگان خارج از منظومه شمسی مانند کوتوله‌های K و M وجود دارند که طیفی از نور را تولید می‌کنند که قابل مقایسه با خورشید نیست. مولکول اکسید نیتروژن

بنابراین، محققان به این نتیجه رسیدند که اکسید نیتروژن را می توان در مقادیر قابل تشخیص در برخی از سیارات فراخورشیدی که دارای حیات هستند، یافت. از آنجایی که انتظار می‌رود تلسکوپ فضایی جیمز وب داده‌های سیارات زمین مانندی را که به دور ستاره کوتوله قرمز تراپیست 1 می‌چرخند جمع‌آوری کند، محققان خاطرنشان می‌کنند که یکی از نشانه‌های گاز حیات که تلسکوپ جیمز وب باید برای آن اسکن کند این است که اکسید نیتروژن می‌دهد.

شوترمن می‌گوید: ما می‌خواستیم این ایده را ارائه دهیم تا نشان دهیم می‌توانیم گازهایی را با امضای حیات جستجو کنیم و دلیلی برای کنار گذاشتن این جستجو وجود ندارد.

این تیم تحقیقاتی حتی میزان گاز اکسید نیتروژن توسط حیات در سیارات مشابه زمین را تعیین کردند و با مدل‌سازی این واقعیت که انواع مختلف ستارگان به دور آن می‌چرخند، تخمین زدند که این سیاره چقدر اکسید نیتروژن دارد.

شوایترمن می گوید: “در یک سیستم ستاره ای مانند Trappist-1، نزدیک ترین و بهترین سیستم برای نظارت بر جو سیارات سنگی، شما می توانید اکسید نیتروژن را در سطوحی قابل مقایسه با دی اکسید کربن یا متان شناسایی کنید.”

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما