در «دیپلمات»، کری راسل جنبه خوب خود را نشان می دهد

در یک بعد از ظهر پنجشنبه اخیر، کری راسل بازیگر در گوشه ای از پارک بروکلین بریج مکث کرد تا یک سار را تحسین کند.

از نظر فنی بهار بود، اگرچه آب و هوا ایده های دیگری داشت و راسل، با پرهای آرام، با چکمه های درشت و یک ژاکت پف دار مشکی در برابر باد مقاومت کرد. موهایش ژولیده بود. لاینر به هر چشمی زنگ زد، احتمالاً یک یادگاری از مارگاریتاهای زیاد شب قبل با دوستان. او چندان شبیه زنی نبود که سال ها از زندگی خود را وقف تضعیف پروژه دموکراتیک آمریکا کرده است. یا مانند زنی که اکنون مسئول حفاظت از آن است.

اما راسل هر دوی این زنان بوده است (و به غیر از بسیاری از زنان دیگر). در این مرحله از زندگی حرفه‌ای‌اش، او احتمالاً بیشتر به خاطر شش فصلش در درام FX «آمریکایی‌ها» در نقش الیزابت جنینگز، یک مامور خوابیده شوروی با مجموعه‌ای جاه‌طلبانه از کلاه‌بازی‌ها و کلاه گیس‌ها که سه بار نامزدی امی را برای راسل به ارمغان آورد، شناخته می‌شود. حالا راسل نقش مخالفی را بر عهده گرفته است: در سریال «دیپلمات»، سریالی از نتفلیکس که روز پنج‌شنبه شروع به کار کرد، او در نقش کیت وایلر، یک کارمند دولتی باهوش ایالات متحده که وظیفه حفظ شهرت آمریکا در خارج از کشور را دارد، بازی می‌کند.

کیت که یک سفیر کهنه کار است، در آستانه تصدی پستی در کابل است که یک حادثه بین المللی او و همسرش هال (روفوس سیول) را به لندن می برد. یک خانه مسکونی انگلیسی یک منطقه جنگی نیست، اما کیت رفتار دیگری دارد. او که با کفش‌های پاشنه بلند و غلاف براق زره پوش است، حتی با مکالمه مودبانه به عنوان مانور میدان جنگ رفتار می‌کند. اما با انحراف از «آمریکایی ها»، کار کیت تقریباً به طور کامل بالاست. او کلاه گیس نمی گذارد.

هنگامی که برخی از غازهای کانادایی در آن نزدیکی قدم می زدند، راسل تفاوت های بین این دو نقش را در نظر گرفت. او می‌گوید: «بدی بودن، انجام دادن کارهای یواشکی لذت بخش بود. اما او اصرار داشت که “دیپلمات” نیز لذت های خود را دارد. او می‌گوید: «این عالی است که باهوش و توانا باشی و به مردم لباس بپوشی و در این مورد آنقدر ثابت قدم باشی.

اگر الیزابت بدجنس باشد، آیا این باعث می شود کیت یک آدم خوب باشد؟ راسل لبخندی عجیب زد. او گفت: “ما خواهیم دید.”

راسل کار خود را به عنوان یک رقصنده نوجوان در “باشگاه میکی ماوس” آغاز کرد و سپس در “فلیسیتی” به عنوان یک دانشجوی دمدمی مزاج و قدیس حامی دختران پریشان در همه جا بازی کرد. او لزوماً انتظار نداشت دوران میانسالی خود را با بازی زنان بیش از حد توانمند بگذراند و در عین حال عدم اطمینانی را که زیربنای این شایستگی است را نشان دهد. او علاوه بر ایفای نقش الیزابت و کیت، اخیراً در کمدی ترسناک «خرس کوکائین» و به عنوان یک قاتل باحال، اگر نه به ویژه مؤثر، در «برتری» ظاهر شده است.

فلیسیتی نه در جاسوسی و نه در دیپلماسی پرمخاطره برتری نداشت. راسل گفت: «فلیسیتی در مورد آن شعر می‌نوشت. اما این 20 سال پیش بود. راسل که شخصاً صریح، بی‌پروا، به طرز جذابی بی‌حرمت و آن‌قدر صریح است که صراحت مشابهی را در دیگران تشویق می‌کند و اکنون کاملاً با من مخالف است، بزرگ شده است. او از آن زمان مادر شده است. او دارای دو فرزند از همسر سابقش، شین دیری، و یک پسر کوچک از شریک زندگی خود متیو ریس، همبازی او در «آمریکایی ها» است.

“مامان ها اینطور هستند!” او در مورد این شخصیت های توانا اخیر گفت. “شما آن را انجام خواهید داد. یک مادر می تواند 37 کار را در یک روز انجام دهد!

راسل در موارد نادری که صبح زود برای خودش می‌گذرد، به این پارک، نزدیک خانه‌ای که با ریس و فرزندانش زندگی می‌کند، می‌آید. گاهی اوقات، قبل از اینکه دیگران بیدار شوند، او با دوچرخه از میان حلقه های پارک عبور می کند. او با اشاره به پیست غلتکی، زمین بسکتبال، یک چمنزار، منظره پاک نشدنی منهتن در سراسر رودخانه شرقی، گفت: “این یک مکان زیبا و اتفاقی است.”

در طول یک سال گذشته یا بیشتر، آن صبح ها نادرتر شده اند. در تعطیلات کریسمس سال 2021 بود، زمانی که راسل داوطلب شد تا برای سه مجموعه از پدربزرگ و مادربزرگ این کودکان شام بپزد، فیلمنامه «دیپلمات» را دریافت کرد. از آنجایی که رایس برای بخشی از سال دور بود و در حال فیلمبرداری از احیای غم انگیز «پری میسون» در شبکه HBO بود – او گفت: “من قبلاً او را به خاطر نبودن در خانه با گناه مجازات می کردم” – او به دنبال نقش اصلی دیگری نبود.

با این حال، چیزی در جاه طلبی و زرنگی کیت، و همچنین شوخ طبعی درگیری های زناشویی او با هال، او را فرا می خواند. او با دبورا کان، سازنده سریال، کهنه‌کار فیلم‌های «هوملند» و «بال غربی»، تماس ویدیویی برقرار کرد.

کان راسل را برای این نقش می‌خواست و اعتماد داشت که کیت از زیبایی، ظرافت و توانایی راسل در انتقال احساسات حتی در شخصیت‌هایی که احساسات خود را کنترل و سرکوب می‌کنند، بهره می‌برد. اما کیت یک پیشنهاد عصبی تر از شخصیت های قبلی راسل بود – به اندازه ای زیبا بود که موضوع پخش ووگ در این نمایش بود، اما همچنین عرق کرده، سنجابی، با عصبانیت زیادی در پشت سر و صدا.

کان در یک مصاحبه تلفنی اخیر گفت: “بخشی از کیت وجود دارد که دارای خارش و پیچش است و همیشه در پوست خودش ناراحت است.”

کان تصور می‌کرد که راسل زنی بسیار متین‌تر بود، اما او می‌دانست که راسل بازیگر ماهری نیز هست. او می تواند آن ناراحتی را انجام دهد. و با این حال، هنگامی که راسل را در تماس ویدیویی غوغا می کرد، متوجه شد که ناراحتی نیز بخشی از بسته راسل است.

راسل در پارک تایید کرد: “من واقعا عصبی می شوم.” “من واقعاً خیلی عرق می کنم.” (به نظر نمی رسید که او در اینجا عرق کرده باشد، اگرچه هوا کاملاً سرد بود.)

این تضاد – زرق و برق در جلو، اضطراب اجتماعی در پشت – به کان کمک کرد تا تز “دیپلمات” را کشف کند، که این است که همه عرق می کنند، حتی (یا به ویژه) بدن های صاحب قدرت.

کان گفت: «در کاخ باکینگهام، در تالار بزرگ مردم، همه هنوز یک انسان نشتی وجود دارد.

کیت، در برنامه، آن را تردی‌تر بیان می‌کند. او می‌گوید: «شما بخش‌های خوب را به مردم نشان می‌دهید، زیرا، باور کنید، این تمام چیزی است که هر کسی می‌خواهد ببیند.

تلاشی که کیت برای حفظ یک روکش بی عیب و نقص انجام می دهد، با راسل طنین انداز شد، اگرچه عمدتاً به این دلیل که او هرگز برای جنبه های عمومی حرفه اش صبر یا استعداد زیادی نداشته است – مصاحبه ها، نشان دادن جایزه، زمان هایی که باید اجرا کند. یک نسخه ایده آل تر از خودش او قبلاً به خاطر این ناراحتی خود را کتک می زد، اما از آن زمان آن را پذیرفته است.

او گفت: “من اینطور هستم که هستم.”

و با این حال، ست ها مکان هایی هستند که او همیشه در خانه خود احساس می کند. فیلم «دیپلمات» تابستان گذشته بیشتر در لندن و بیشتر در لوکیشن فیلمبرداری شد. سیول هرگز راسل، همسر کارش را ملاقات نکرده بود، تا زمانی که هر دو در تریلر آرایش مو و آرایش بودند، اما او از صراحت و راحتی او شگفت زده شد.

او گفت: “او بلافاصله بسیار دوستانه، با شخصیت و آسان بود.” من به طور خودکار فکر می کردم که کار کردن با او نسبتاً ساده است، زیرا او بسیار سرگرم کننده بود.

سرگرمی لزوماً کلمه ای نیست که کسی آن را برای کیت به کار می برد یا کیت برای خودش به کار می برد. راسل هر چقدر هم که عرق کرده باشد، با فشار و تنش کمتری در دنیا یا حداقل در پارک حرکت می کند. (و او سرگرم کننده است. در یک لحظه، او تلفن خود را بیرون آورد و عکسی از خود نشان داد که در یک کلاه گیس بلوند خاکستری به نظر می رسد، که برگرفته از “آمریکایی ها” است. او عکس را برای دوستانش می فرستد که زمان مهمانی است. او درباره این تصویر گفت: «دیگر به او اجازه نمی‌دهیم شاردونی بخورد.)

در حالی که کیت موجودی جاه طلب است، راسل همیشه کار خود را سبک تر نگه داشته است، حتی زمانی که خود را برای ارائه اجراهای زنده و متعهد تحت فشار قرار می دهد.

او گفت: “وقتی آنجا هستم، سخت کار می کنم.” “من می خواهم خوب باشم.” اما او تمایزی بین خود و ریس قائل شد، حتی اگر آنها پروژه های مشابهی را انجام دادند. (او در «بررسی‌ها» و «خرس کوکائین» نیز حضور دارد.)

او گفت: «او دوست دارد سرش شلوغ باشد. “دوست دارم هیچ وقت مشغول نباشم. من دوست دارم دور شوم و در پارک پرسه بزنم.»

او اکنون نزدیک رودخانه بود. خورشید آب خاکستری را طلایی کرد. اردک ها دست و پا می زدند. بر خلاف کیت، هیچ کس به او نیاز نداشت تا جهان امروز را نجات دهد یا در حالی که برخی بحران های جدید را خنثی می کند، لباس هایش را عرق کند. شایستگی بیش از حد می تواند منتظر بماند. او فقط باید راه خود را از طریق پارک پیدا می کرد و به رایس پیامک می داد تا ببیند آیا می تواند او را در یک رستوران ایتالیایی نزدیک ملاقات کند یا خیر. در بین 37 چیز، فقط زمانی برای نوشیدن آبجو قبل از تحویل گرفتن مدرسه وجود داشت.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما