در سازمان ملل، وانگ یی، وزیر امور خارجه، «امید» را در زمان‌های پرتلاطم می‌بیند و دوباره بر سیاست «چین واحد» تأکید می‌کند.

«ما در زمانی پر از چالش هستیم. کووید-۱۹ همچنان ظاهر می‌شود، امنیت جهانی با عدم اطمینان مواجه است، بهبود اقتصادی شکننده و ناپایدار است و خطرات و بحران‌های مختلف دیگری در حال ظهور است.»

با این وجود، در میان این “مرحله جدید آشفتگی و دگرگونی” دلایلی برای امیدواری وجود داشت. وانگ ادامه داد و به چندقطبی شدن روزافزون جهان، تعمیق جهانی شدن اقتصادی و افزایش دیجیتالی شدن و تنوع فرهنگی جوامع اشاره کرد.

“برای صلح بایستید، با جنگ مخالفت کنید”

“صلح و توسعه همچنان روندهای اساسی زمان ما هستند. درخواست مردم برای پیشرفت و همکاری بلندتر می شود. چگونه باید به ندای زمانه خود پاسخ دهیم و بر روند تاریخ سوار شویم تا جامعه ای مشترک برای بشر بسازیم؟” او پرسید و با سخنان رئیس جمهور چین شی جین پینگ که گفته است جهان باید برای صلح بایستد و با جنگ مخالفت کند، پاسخ داد. “جنگ فقط “جعبه پاندورا” را باز می کند… ما باید از راه های صلح آمیز به اختلافات بپردازیم.”

وی همچنین خواستار پیگیری توسعه و رفع فقر توسط هیئت شد. باز هم به قول رئیس جمهور شی، آقای. وانگ خواستار آن شد که توسعه در مرکز دستور کار بین المللی قرار گیرد و از حق همه کشورها برای توسعه حمایت شود. جامعه بین المللی باید باز و فراگیر باقی بماند، زیرا “باز بودن مطمئن ترین راه برای رفاه است.”

«آجندا 2030 سرعت‌سنج»

آقای. وانگ در ادامه گفت: چین به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و بزرگترین کشور در حال توسعه جهان، متعهد به همبستگی و همکاری با سایر کشورها است. وی با تاکید بر تلاش های چین برای حفظ صلح و ثبات جهانی، از جمله پایبندی این کشور به رژیم جهانی منع اشاعه و کمک به حفظ صلح سازمان ملل، اظهار داشت: روندهای زمان را دنبال خواهد کرد و منافع مشترک اکثریت قریب به اتفاق کشورها را دنبال خواهد کرد. .

حقوق بشر

چین همچنین در توسعه جهانی مشارکت داشت و برای فعال نگه داشتن زنجیره های صنعتی و تامین جهانی تلاش کرده بود. وانگ وزیر امور خارجه گفت: چین شریک تجاری اصلی بیش از 130 کشور و منطقه است “بزرگترین موتور اقتصاد جهانی… و سرعت پیشرو در اجرای دستور کار 2030 است که به هدف کاهش فقر 10 سال زودتر از موعد مقرر دست یافته است.”

چین از نظم بین المللی حمایت می کرد و به اصول منشور سازمان ملل متعهد بود و از سیستم بین المللی با محوریت سازمان ملل حمایت می کرد. چین در امور چندجانبه در همه زمینه ها مشارکت داشته و تعهدات بین المللی خود را با حسن نیت انجام داده است. چین به اعلامیه جهانی حقوق بشر پایبند است و تلاش های بی وقفه ای برای حمایت و تقویت حقوق بشر خود انجام داده است.

در این زمینه، وزیر امور خارجه چین گفت که چین قاطعانه در برابر تلاش‌ها برای سیاسی کردن حقوق بشر ایستاده و برای ارتقای سلامت همکاری‌های بین‌المللی حقوق بشر تلاش کرده است.

کانون های میانجی

پس از تشریح تعهد چین به مسیر توسعه مبتنی بر رشد پاک و سبز و ابتکار همکاری این کشور با هدف تضمین امنیت غذایی جهانی، آقای. وانگ گفت که چین همچنین در موضوعات کانون جهانی میانجیگری می کند، “در حالی که به اصل عدم مداخله پایبند بوده و به اراده و نیازهای کشورهای مربوطه احترام می گذارد.”

وی درباره جنگ در اوکراین گفت: «چین از همه تلاش‌های مساعد برای حل مسالمت‌آمیز بحران حمایت می‌کند… و راه‌حل اساسی رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی مشروع همه طرف‌ها و ایجاد یک ساختار امنیتی متعادل، مؤثر و پایدار است. “

وی افزود: ما از همه طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهیم تا از سرایت بحران جلوگیری کنند و از حقوق و منافع مشروع کشورهای در حال توسعه محافظت کنند.

با توجه به تایوان، که از زمان های قدیم بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو چین بوده است. وانگ تاکید کرد که سیاست “چین واحد” او به یک هنجار اساسی روابط بین‌الملل و اجماع جامعه بین‌المللی تبدیل شده است.

وی گفت که کشورش برای اتحاد مجدد صلح آمیز با صداقت به کار خود ادامه می دهد و برای تحقق این هدف باید با جدی ترین عزم با فعالیت های تجزیه طلبانه مبارزه کند و قوی ترین گام ها را برای مقابله با مداخله خارجی بردارد.

او گفت: «تنها زمانی که چین به طور کامل متحد شود، می‌توان صلح پایدار در سراسر تنگه تایوان برقرار کرد… هر حرکتی که مانع اتحاد مجدد چین شود، قطعاً توسط چرخ‌های تاریخ درهم شکسته خواهد شد».

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel