در ماموریتی برای کاهش سطح بالای خشونت جنسی در پاپوآ گینه نو

پریمروز، هماهنگ کننده جوانان انجمن سلامت خانواده (FHA) در استان نیو بریتانیای شرقی، می گوید: «بیشتر بازماندگان خشونت مبتنی بر جنسیت که در کلینیک می بینیم، بزرگسالان جوان هستند.

او به تازگی پس از ارائه سخنرانی به دانش‌آموزان ارشد مدرسه متوسطه کوکوپو به عنوان بخشی از برنامه ارتقای مدرسه FHA، از صحنه خارج شده است، که در آن به دانش‌آموزان گفت که در صورت نیاز به کمک می‌توانند با FHA تماس بگیرند و خشونت هرگز متعلق به بازماندگان نیست. عیب.

پامچال و تیم او از مربیان همسالان امیدوارند از طریق فعالیت های اطلاع رسانی خود در مدارس و جوامع در سراسر بریتانیای شرقی جدید خشونت فیزیکی و جنسی را کاهش دهند.


پامچال، هماهنگ کننده جوانان برای انجمن سلامت خانواده (FHA) در استان نیو بریتانیای شرقی، به دانش آموزان ارشد در مدرسه متوسطه کوکوپو، پاپوآ گینه نو خطاب می کند.

ابتکار Spotlight/Rachel Donovan

پامچال، هماهنگ کننده جوانان برای انجمن سلامت خانواده (FHA) در استان نیو بریتانیای شرقی، به دانش آموزان ارشد در مدرسه متوسطه کوکوپو، پاپوآ گینه نو خطاب می کند.

تیم FHA علاوه بر صحبت با دانش‌آموزان در مدارس، جزوه‌ها و کاندوم‌ها را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای آموزش عمومی در مورد سلامت جنسی و باروری و پیشگیری از عفونت‌های مقاربتی توزیع کرد.

او می گوید: «ما در ارتباط بالینی و جامعه شرکت می کنیم. ما بر تنظیم خانواده و به ویژه پیشگیری از بارداری های ناخواسته تمرکز می کنیم تا دختران جوان بتوانند تحصیلات خود را تکمیل کنند.»

این تیم با 20 مربی همتا کار خود را آغاز کرد، اما در طول همه‌گیری، این تعداد به 10 تن کاهش یافت. ارائه اطلاعات در مورد روابط سالم و بدون خشونت؛ و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد سلامت جنسی و باروری.


منطقه مرتفع پاپوآ گینه نو.

© Spotlight Initiative/Rachel Donovan

منطقه مرتفع پاپوآ گینه نو.

به همین زبان صحبت کردن

مایکل سالینی، مدیر FHA، گفت: “ما معتقدیم که بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که جوانان متوجه می شوند که خشونت علیه هر کسی، چه در یک رابطه یا بین هر جوان دیگری، درست نیست.”

ما باید این پیام را به آنها برسانیم. به همین دلیل است که ما این جوانان را درگیر می کنیم تا این کار را از طرف سازمان انجام دهند. گفتگوی جوانان با جوانان مؤثرترین راه برای تغییر ادراکات و ارزش ها در جوامع است.»

پامچال می گوید: «وقتی مربیان همتا با جوانان صحبت می کنند، مثل این است که ما به یک زبان صحبت می کنیم. ما در یک گروه همتا هستیم و بهتر می‌توانیم این پیام را منتقل کنیم.»

این رویکرد مهم است، زیرا افراد مسن اغلب در شناخت تجربیات جوانان ناتوان هستند.

مارگارت، دانش‌آموز ارشد از مدرسه متوسطه کوکوپو اعتراف کرد: «من شخصاً چنین تجربه‌ای را با آزار و اذیت سایبری تجربه کردم. در آن زمان هیچ یک از معلمان واقعاً آن را درک نکردند.»

بر اساس گزارش آژانس کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، از هر سه جوان در 30 کشور، یک نفر قربانی قلدری آنلاین شده است و از هر پنج نفر یک نفر گزارش داده است که به دلیل آزار و اذیت اینترنتی و خشونت، مدرسه را ترک کرده است.

مارگارت می گوید: «به نظر من آزار و اذیت سایبری یکی از موضوعاتی است که افراد مسن برای درک آن مشکل دارند. اگر جوانی بایستد و با جوانان به گونه ای صحبت کند که آنها بفهمند، مردم توجه خواهند کرد.»

ابتکار Spotlight در پاپوآ گینه نو

ابتکار Spotlight از انجمن سلامت خانواده در شرق نیو بریتانیا حمایت می کند تا فعالیت هایی را برای جوانان انجام دهد که روابط مثبت را ترویج می کند و جوانان را به خدمات سلامت جنسی و باروری متصل می کند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما