دفتر حقوق ملل متحد در تماس با تحقیقات، پس از مرگ مهاجران مراکش اسپانیا، تراژدی تگزاس، نیاز به مسیرهای امن تر را نشان می دهد

راوینا شامداسانی، سخنگوی OHCHR، در تلاش برای بالا رفتن از حصار سیم خاردار گفت: حادثه مرزی مراکش-اسپانیا جمعه گذشته روی داد که طبق گزارش ها، مهاجران آفریقایی “با باتوم، لگد، هل دادن و حمله با سنگ توسط مقامات مراکشی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.” مراکش را از شهر ملیلا در آفریقای شمالی جدا می کند.

او گفت: «این بالاترین تعداد مرگ و میر ثبت شده در یک حادثه در طول سالیان متمادی مهاجرانی است که تلاش می‌کردند از مراکش از طریق مناطق تحت پوشش اسپانیا یعنی ملیلا و سئوتا عبور کنند.» “بر اساس گزارش ها، 140 مرزبان مراکشی نیز زخمی شده اند

فراخوان حفاظت از مرز

این مقام OHCHR از مراکش و اسپانیا خواست تا از رعایت حقوق بشر مهاجران اطمینان حاصل کنند در مرز مشترک آنها محافظت می شودو افسران مرزی از هرگونه استفاده از زور بیش از حد خودداری کنند.

یک تحقیق مستقل با توجه به این موضوع مورد نیاز بودحساب های رقیباو گفت: از آنچه اتفاق افتاده است.

ما همچنین از آنها می‌خواهیم تا در کنار اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و دیگر بازیگران بین‌المللی و منطقه‌ای مرتبط، تمام گام‌های لازم را بردارند – تا اطمینان حاصل شود که اقدامات حاکمیت مرزی مبتنی بر حقوق بشر انجام می‌شود. شمداسانی ادامه داد.

“اینها شامل دسترسی به مسیرهای مهاجرت ایمن، دسترسی به ارزیابی های فردی و محافظت در برابر اخراج دسته جمعی و بازگرداندن، و همچنین از دستگیری و بازداشت خودسرانه است.”

تراژدی کامیون تگزاس

در یک توسعه مرتبط، خانم شمداسانی ابراز شوک کرد طبق آخرین گزارش های خبری، حداقل 50 جسد مهاجر در یک کامیون متروکه در حومه سن آنتونیو، تگزاس، ظاهراً پس از عبور از مرز مکزیک پیدا شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که مهاجران فوت شده شامل 22 نفر از مکزیک، هفت گواتمالایی و دو هندوراسی هستند که دچار گرمازدگی و گرمازدگی شده اند. چهار کودک در میان کسانی بودند که زنده پیدا شدند و برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

سه نفر در ارتباط با این حادثه هولناک دستگیر شدند.

این اولین تراژدی از این دست نیست، و بار دیگر نیاز حیاتی به مسیرهای ایمن منظم را نشان می دهد. این مقام OHCHR گفت.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد، در پاسخ به سوال خبرنگاران در نیویورک در مورد مرگ و میر مهاجران در تگزاس، گفت که برای هر دو دولت آمریکا و مکزیک مهم است که تحقیق کنند و “همه کسانی را که مسئول این زنجیره حوادث وحشتناک بودند به دست عدالت بسپارید

«فکر می‌کنم این وحشت یک بار دیگر فاجعه‌ای را که مهاجران و پناهجویان با آن روبرو هستند، نشان می‌دهد و همچنین آن را برجسته می‌کند. نیاز به استراتژی های جامع برای مهاجرت ایمن، منظم و منظم در منطقه.”

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما