دفتر حقوق ملل متحد می گوید که ممنوعیت مطبوعاتی مالی نشان دهنده عدم تحمل منطقه ای در حال رشد است

برجسته کردناثر سرد کننده فراگیر راوینا شمداسانی، سخنگوی OHCHR در مورد روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان” درباره وضعیت کشور غرب آفریقا، گفت که اقدام علیه رادیو بین المللی فرانسه (RFI) و France24 تنها “آخرین اقدام در یک رشته اقدامات (مشابه)” از سوی مقامات است.

خانم “ما عمیقاً از تصمیم تنظیم کننده رسانه مالی مالی برای تعلیق قطعی رادیو بین المللی فرانسه (RFI) و France24 ناامید شده ایم.” شمداسانی گفت. ما از مقامات نظامی انتقالی مالی می خواهیم که این ممنوعیت را لغو کنند و به رسانه های مستقل اجازه دهند آزادانه در این کشور فعالیت کنند.»

مالی در دو سال گذشته شاهد دو قیام مسلحانه بوده است، اولی در اوت 2020 و دومی در ماه می سال گذشته.

خاموش کن

به گفته OHCHR، RFI و France 24 اولین تعلیق خود را در 16 مارس دریافت کردند. خانم خانم، هر دو پخش کننده به پخش “ادعاهای نادرست” در مورد گزارش های نقض حقوق بشر توسط ارتش مالی متهم شده بودند. شمداسانی توضیح داد و افزود: «در 7 آوریل، مقام عالی ارتباطات اعلام کرد که آن تعلیق‌های موقت «قطعی» خواهد بود.

این مقام OHCHR گفت که استفاده از ابزارهای نظارت دیجیتالی کار روزنامه نگاران، وبلاگ نویسان و فعالان حقوق را برای فعالیت ایمن در داخل مالی و حفاظت از منابع خود دشوار کرده است، با اشاره به غالب “فضای خودسانسوریدر میان خبرنگاران و مدافعان حقوق.

گزارش قساوت

خانم “بیشتر، نه کمتر، موشکافی” در مورد اقدامات مقامات لازم است. شمداسانی اصرار داشت، اظهارات او پس از آن منتشر شد که گفته می شد حدود 500 نفر در اوایل ماه جاری در مورا، روستایی در مرکز مالی، به طور خلاصه اعدام شدند.

تا به امروز، هنوز به بازرسان سازمان ملل اجازه دسترسی به مورا داده نشده است، جایی که طبق گزارش‌ها، نیروهای مسلح مالی با همراهی پرسنل نظامی خارجی قتل‌ها و سایر تخلفات شدید را انجام دادند. از زمان این جنایت، OHCHR به مستندسازی سایر اتهامات جدی در مورد نقض قوانین بین المللی حقوق بشر و قوانین بین المللی بشردوستانه در بسیاری از مناطق کشور ادامه داده است.

در بحبوحه ناامنی های منطقه ای مداوم در خارج از مالی و در سراسر ساحل ناشی از شوک های اقلیمی، خشونت مرتبط با رقابت برای کاهش منابع و جابجایی توده ایخانم. شمداسانی هشدار داد که «روند نگران‌کننده‌ای در برخی از کشورهای دیگر در غرب آفریقا نیز وجود دارد و این نه تنها در مورد آزادی بیان و سپس کار روزنامه‌نگاران، بلکه در کل فضای مدنی و جامعه مدنی نیز صدق می‌کند. به نظر می رسد عدم تحمل در برابر مخالفت رو به افزایش است.»

این مقام OHCHR تاکید کرد که این مشکل فراتر از آفریقا است و به ویژه قبل از روز جهانی آزادی مطبوعات در 2 می اهمیت دارد. موضوع امسال روزنامه نگاری تحت محاصره دیجیتال است.

کار خطرناک

ما می بینیم که خبرنگاران در تلاش برای به دست آوردن اطلاعات در معرض خطرات عظیمی هستند. ما اغلب در مورد تمام اطلاعات نادرست در طول درگیری، در طول درگیری فعلی در اوکراین که از هر دو طرف به دست می‌آید، و نقش مهم روزنامه‌نگاران و خطرات عظیمی که آنها برای به دست آوردن اطلاعات عینی و مستقل انجام می‌دهند، صحبت کرده‌ایم. ما.»

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel