دیموس، کوچکترین قمر مریخ، ممکن است آن چیزی نباشد که به نظر می رسید

دیموس، کوچکتر از دو قمر مریخ، ممکن است تراشه ای از بلوک قدیمی باشد – به معنای واقعی کلمه.

این نتیجه ای است که توسط دانشمندان امارات متحده عربی گرفته شده است، مدارگرد Hope آنها – که ماموریت مریخ امارات و اولین فضاپیمای بین سیاره ای کشور نیز نامیده می شود – به تازگی بهترین نماهایی از دیموس را گرفته است که توسط فضاپیمای انسانی گرفته شده است.

حسا المتروشی، مسئول علمی این ماموریت در مرکز فضایی محمد بن راشد در دبی، گفت: «ما بالاترین وضوح را دریافت می کنیم.

مریخ دو قمر به شکل نامنظم دارد و هیچ کدام قدرتمند نیستند. فوبوس، بزرگ‌تر از این دو، در عریض‌ترین حالتش حدود 17 مایل قطر دارد و در ارتفاع حدود 3700 مایلی به مدار سیاره سرخ نزدیک‌تر می‌گردد. دیموس در طولانی‌ترین سمت خود فقط نه مایل عرض دارد و هر 30 ساعت یک بار در ارتفاع 15000 مایلی مدار مریخ را کامل می‌کند.

اندازه کوچک و ابعاد عجیب و غریب قمرها منجر به این شد که این قمرها ممکن است سیارک هایی باشند که مدت ها پیش توسط مریخ دستگیر شده اند. محققان در حال تجزیه و تحلیل داده های ثبت شده توسط Hope که در فوریه 2021 وارد مدار مریخ شدند، چنین نیست.

این ماموریت که در درجه اول برای مطالعه جو مریخ در نظر گرفته شده بود، سال 2023 را در یک مرحله طولانی و انجام پروازهای متعدد دیموس سپری کرده است. هوپ در ماه مارس تا 60 مایلی از سطح مینی ماه نزدیک شد، فاصله ای که تنها توسط مدارگرد وایکینگ 2 ناسا در سال 1977 شکست خورد که به حدود 19 مایل بالاتر از سطح رسید اما با ابزارها و دوربین های ابتدایی تر.

سه ابزار علمی هوپ توانستند ترکیب دیموس را بررسی کنند. آنها دریافتند که این سیارک بیشتر شبیه به مریخ است، یعنی از نظر مقدار کربن و مواد آلی موجود، تا سیارک‌های نوع D، کلاسی از سیارک‌ها که قبلاً به عنوان منشأ آن پیشنهاد شده بود. خانم “بیشتر شبیه مریخ به نظر می رسد تا یک سیارک.” المطروشی گفت. با این حال، چگونگی تشکیل ماه از مریخ هنوز مشخص نیست.

این فضاپیما همچنین اولین نماهایی از سمت دور ماه را به دست آورد، که همیشه رو به دور از مریخ است، همانطور که ماه ما با زمین انجام می دهد. تفاوت بین سمت دور و نزدیک دیموس هنوز مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرفته است.

هوپ ماموریت خود را تا سال 2024 ادامه خواهد داد و دیموس را در طول سال 2023 در کنار رصدهای مریخ در حال انجام خود رصد خواهد کرد. در اواخر این دهه، یک مأموریت ژاپنی به نام اکتشاف قمرهای مریخی یا MMX، ماهواره‌های سیاره سرخ را مطالعه خواهد کرد و سعی خواهد کرد نمونه‌هایی از فوبوس را به زمین بازگرداند که می‌تواند منشأ قمرها را مشخص کند.

فضاپیمای بعدی که امارات قصد دارد بسازد، ماموریتی به سمت کمربند سیارکی است که در سال 2028 پرتاب می شود. موفقیت مدارگرد هوپ ممکن است به علم هیجان انگیزتری در آینده اشاره کند. خانم گفت: صادقانه این کار فراتر از انتظارات ما است. خرید ماتروشی.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاه