رئیس سابق گوگل چین ChatGPT، یک رقیب جهانی هوش مصنوعی را معرفی کرد

مولد زبان مصنوعی به سیستم هایی اطلاق می شود که امکان تولید متن با زبان طبیعی مشابه انسان را فراهم می کند. این سیستم ها عمدتا از شبکه های یادگیری عصبی عمیق استفاده می کنند و الگوها و ساختارهای زبان را با استفاده از داده های متنی بزرگ یاد می گیرند.

یکی از رویکردهای محبوب برای تولید هوش مصنوعی، استفاده از مدل های زبان پیشرفته مانند سری شرکت GPT است OpenAI است. این مدل ها بر اساس حجم بسیار بزرگتر از داده های متنی آموزش داده می شوند. به همین دلیل می‌تواند متن‌هایی با کیفیت بالا تولید کند؛ متن‌هایی که در اغلب موارد توسط انسان‌نویسی قابل تشخیص نیست.

لی کایفویک سرمایه گذار مشهور چینی و رئیس سابق واحد چینی گوگل، از تاسیس شرکت مدرن هوش مصنوعی Project AI 2.0 خبر داد. برخلاف سایر سرمایه گذاری های مشابه، او در تلاش است تا یک شرکت جهانی راه اندازی کند که هدف آن ساخت پلتفرم های هوش مصنوعی و برنامه های کاربری است.

لی کایفو با انتشار این اطلاعیه تایید کرد که کار شرکتش فقط در نسخه چینی موجود است ChatGPT در دسترس نخواهد بود و عملکردهای دیگری مانند توانایی ایجاد گرافیک را ارائه می دهد. هدف بازتعریف نحوه دسترسی و تعامل کاربران با پیوندها از طریق AI 2.0 است.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما