رئیس مجمع به کشورهای عضو سازمان ملل می‌گوید در دنیای چالش‌های جدید، «ما باید بر اساس آنچه ما را متحد می‌کند، بنا کنیم»

چسابا کوروسی، رئیس مجمع عمومی، گفت: امسال از 190 سخنران، از جمله 76 رئیس دولت، 50 رئیس دولت، چهار معاون رئیس جمهور، پنج معاون نخست وزیر، 48 وزیر و هفت رئیس هیأت شنیدیم. اولین مناظره عمومی حضوری از زمان شروع همه گیری COVID-19 را خلاصه کرد.

در حالی که تنها 23 سخنران زن بودند، او سخنان هلن کلارک، نخست وزیر پیشین نیوزیلند، که اولین پلتفرم مجمع عمومی رهبران زن امسال را تعدیل می کرد، تکرار کرد و گفت که آنها “یک مشت می زنند”.

“دوران جدید” بشریت

آقایی که نمی تواند 190 جمله را در چند عبارت خلاصه کند. کوروسی در عوض بر روی برخی از موضوعات رایج تمرکز کرد و آگاهی رو به رشدی را آغاز کرد که “بشریت وارد عصر جدیدی شده است”.

وی در مواجهه با چالش‌های پیچیده و بحران‌های چندلایه، با اشاره به اینکه «شرایط اساسی» همکاری‌های جهانی تغییر کرده است، گفت: «شرایط اساسی» همکاری‌های جهانی تغییر کرده و «دنیایی از چالش‌های جدید، تغییر اولویت‌ها، تغییر نقش‌ها و تغییر روش‌ها» را به جا گذاشته است.

رئیس مجمع گفت: صفحات تازه ای از تاریخ نوشته می شود که تقسیم بندی های جدید و اتحادهای جدید، نارضایتی های جدید و موفقیت های جدید بر آنهاست.

در کانون توجه اوکراین

سپس، او گفت که تالار در موافقت خود با پایان دادن به جنگ در اوکراین واکنش نشان داد.

او نگرانی کشورهای عضو در مورد کمبود، تورم، پناهندگان، ایمنی هسته ای و “خطرات اطلاعات نادرست و تبلیغات” را یادآور شد.

این مقام ارشد سازمان ملل گفت: «با این حال، جنگ اوکراین، بزرگ‌ترین و حادترین جنگ، یکی از نزدیک به 30 درگیری مسلحانه در سراسر جهان است و هیچ‌یک از آنها رو به بهبود نیست».

تغییر آب و هوا

موضوع سوم که در طول سخنرانی ها طنین انداز شد، خطرات تغییرات آب و هوایی را برجسته کرد.

بحث‌هایی در مورد کشورهایی که به طور همزمان خشکسالی و سیل را تجربه می‌کنند، انجام شد. الگوهای ناپایدار تولید و مصرف؛ و آلودگی پلاستیکی اقیانوس‌ها را پر کرده و ماهی‌ها را می‌کشد، «حتی وقتی امواج دریاها باعث غرق شدن سواحل می‌شوند».

با این حال، علی‌رغم درخواست‌ها برای رسیدن به صفر جهانی و عدالت اقلیمی، برخی هنوز متقاعد نشده‌اند که «رشد اقتصاد ما می‌تواند با محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای و حفظ تنوع زیستی متعادل شود». کوری.

حقوق بشر

همچنین درخواست هایی برای بهبود حقوق بشر و رفع نیازهای آسیب پذیرترین افراد در معرض استثمار شنیده شد.

او اذعان کرد: «سخن گفتن در مورد نقض حقوق بشر هزینه دارد، اما از آزادی بیان به شدت حمایت می شود».

رئیس مجمع تاکید بر تنوع را به عنوان “یک قدرت، نه یک مسئولیت” یادآور شد و توجه را به رویداد سطح بالا در مورد اقلیت ها به مناسبت 30 سال از اعلامیه تاریخی حقوق افراد متعلق به اقلیت های ملی یا قومی، مذهبی و زبانی جلب کرد. .

احیا و اصلاح

وی همچنین به حمایت از احیای مجمع عمومی برای پاسخگویی بهتر به بحران های درهم تنیده جهانی و اصلاح شورای امنیت برای انعکاس واقعیت های قرن حاضر اشاره کرد.

این مقام ارشد سازمان ملل سپس به هدف جهانی صلح آمیز پس از کووید با افزایش اعتماد اشاره کرد، جایی که با هم بتوانیم برای کاهش و سازگاری با تغییرات آب و هوایی کار کنیم. وی یادآور شد که بیانیه چشم انداز وی برای “راه حل هایی از طریق همبستگی، پایداری و علم” گامی در این راستا است.

او گفت: «ما باید بر اساس آنچه ما را متحد می‌کند، بسازیم» و «سخت‌ترین چالش‌ها» را از نظر مدیریت بحران و تحول ایجاد کنیم.

برای تعمیق همبستگی، باید اعتماد ایجاد کنیم.»

مراحل بعدی

با هدف تقویت اقدامات پذیرفته شده و دارای مالکیت جهانی، رئیس مجمع در نظر دارد مجموعه ای از مشورت ها از جمله با جامعه علمی را آغاز کند.

او گفت که او همچنین به دنبال آماده سازی برای کنفرانس آب سازمان ملل متحد، بررسی میان دوره ای سندای و نشست SDG است.

او گفت: «وقتی یک هفته پیش با شما صحبت کردم، گفتم که وقتی نتوانیم از فرصت‌های پیش روی خود استفاده کنیم، همه چیز خراب می‌شود. کوری. “فرصت ما اینجا و اکنون است. اجازه دهید عمل کنیم».

وی قبل از پایان از همه کسانی که هفته سطح بالا را موفق کردند تشکر کرد.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما