سرنا ویلیامز تور خداحافظی خود را با شکست در مسابقات آزاد کانادا آغاز می کند

قهرمان 23 گرند اسلم در دور دوم مسابقات آزاد کانادا در تورنتو با نتیجه 6-2 6-4 توسط بلیندا بنچیچ شکست خورد – اولین مسابقه او پس از نوشتن مقاله ای در Vogue که توضیح می دهد “شمارش معکوس شروع شده است” و او “به دور از تنیس تکامل خواهد یافت.”

او پس از بازی در مصاحبه ای در دادگاه گفت: “همانطور که در مقاله گفتم، من در خداحافظی وحشتناک هستم. اما خداحافظ تورنتو.”

این احتمالاً آخرین حضور ویلیامز در مسابقات آزاد کانادا بود که در طول دوران حرفه‌ای خود دو بار قهرمان این مسابقات شده بود.

او همراه با خواهر بزرگترش ونوس، به تغییر ورزش کمک کرد و مرتباً در مسابقات تنیس انفرادی و دونفره برنده گرند اسلم شد.

این بازیکن 40 ساله 73 عنوان انفرادی حرفه ای، 23 عنوان دونفره و دو عنوان دونفره مختلط که شامل 39 عنوان گرند اسلم – 23 عنوان انفرادی، 14 عنوان دونفره و دو عنوان دونفره مختلط است، به دست آورده است.

ویلیامز در مورد این مسابقه به تماشاگران گفت: “بدیهی است که احساسات زیادی بود.”

“من عاشق بازی در اینجا هستم، همیشه دوست داشتم اینجا بازی کنم. ای کاش می توانستم بهتر بازی کنم اما بلیندا امروز خیلی خوب بازی کرد. 24 ساعت جالبی بود.

ویلیامز اولین مسابقه انفرادی خود را در 430 روز با پیروزی در دور اول در اوپن کانادا برد.

“به هر حال، این چیزی است که هست. من واقعا خوشحال بودم که امروز اینجا بودم و در مقابل شما بچه ها بازی می کردم، از حمایت شما متشکرم.”

هواداران برای تماشای خداحافظی ویلیامز به ورزشگاه 12500 نفری جمع شدند و برگزارکنندگان مسابقات برای اولین بار یک منطقه تماشای در فضای باز ایجاد کردند که 5000 نفر دیگر را در خود جای داده بود.

در داخل استادیوم، جمعیت تابلوهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «متشکرم سرنا»، «23 ما دلتنگ تو خواهیم شد» یا به سادگی «ملکه».

مراسم خداحافظی با پذیرش هدیه ای از NHL تورنتو میپل لیفز و تورنتو رپتورز از NBA به پایان رسید.

انتظار می‌رود که ویلیامز در مسابقات آزاد وسترن و جنوبی در سینسیناتی بازی کند و سپس در US Open که به گفته او آخرین تورنمنت او خواهد بود، بازی کند.

در همین حال، کوکو گاوف، قهرمان ویمبلدون، النا ریباکینا را با نتیجه 6-4 6-7 (8) 7-6 (3) در یک مسابقه ماراتن 2 ساعت و 49 دقیقه در روز چهارشنبه شکست داد و به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کرد.

نیک کیرگیوس نیز با پیروزی چشمگیر 6-7 (2) 6-4 6-2 مقابل دانیل مدودف، شماره 1 جهان، به یک شانزدهم نهایی صعود کرد.

بن مورس از CNN در این گزارش مشارکت داشت.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما