سفارت افغانستان در پاریس علیرغم حکومت طالبان ادامه دارد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

سفارت افغانستان هنوز در پاریس فعال است و دیپلمات های جمهوری قبلی در آنجا به کار خود ادامه می دهند، زیرا جامعه جهانی طالبان را به عنوان دولت قانونی افغانستان به رسمیت نمی شناسد. FRANCE 24 گزارش می دهد.

منطقه شانزدهم پاریس محل استقرار بسیاری از سفارت های خارجی از جمله افغانستان است. یک سال پس از سقوط کابل، این کشور به خدمات دیپلماتیک خود در فرانسه ادامه می دهد. این در حالی است که محمد همایون عزیزی سفیر افغانستان از ماه اوت گذشته بدون تابعیت بوده است، زیرا طالبان هنوز به عنوان یک دولت رسمی به رسمیت شناخته نشده است.

عزیزی گفت: “ما به عنوان نماینده افغانستان و مردم افغانستان به اینجا آمدیم و از سوی دولت فرانسه به عنوان سفیر قانونی پذیرفته شدیم و هنوز هم هیچ دولت قانونی در افغانستان وجود ندارد.”

سفارت به اتباع افغان در فرانسه کمک می کند و مدارک لازم را در اختیار آنها می گذارد تا خانه های خود را در آنجا بسازند. اما سفارتی که پرسنل کمی دارد، برای مواجهه با هجوم درخواست‌ها مشکل دارد.

عزیزی گفت: «در حال حاضر افغانستان مانند یک زندان بزرگ است، اما حتی در زندان هم زندانیان از برخی حقوق برخوردارند. اما در افغانستان مردم، مردم حق یک زندانی را ندارند.»

برای تماشای گزارش FRANCE 24 روی پخش کننده ویدیوی بالا کلیک کنید.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما