سه اسرائیلی در حمله ای در کرانه باختری اشغالی کشته شدند


اورشلیم
CNN

در حمله یک فلسطینی به شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن دست‌کم سه اسرائیلی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

این حمله در چندین مکان در نزدیکی شهرک اسرائیلی آریل صورت گرفت. نیروهای دفاعی اسرائیل و سرویس نجات ماگن دیوید ادوم (MDA) اسرائیل گفتند مردی ابتدا به ایست بازرسی امنیتی در ورودی منطقه صنعتی آریل نزدیک شد و در آنجا یک نفر را با چاقو زد و سپس به سمت پمپ بنزین مجاور فرار کرد و دو اسرائیلی دیگر را با چاقو زد. اعلام شد که یکی از آنها در صحنه فوت کرده و دیگری بعداً بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

به گفته ارتش اسرائیل، مهاجم سپس یک خودرو را دزدید و در بزرگراه شروع به رانندگی کرد و باعث تصادف چند اتومبیل شد که یک اسرائیلی دیگر کشته شد. ارتش اسرائیل گفت، پس از سقوط، مهاجم خارج شد و افراد بیشتری را با چاقو زد، قبل از اینکه یک سرباز ارتش اسرائیل که در صحنه بود به او شلیک کرد و او را کشت.

حملات مرگبار روز سه شنبه تعداد کشته شدگان طرف اسرائیلی در درگیری با فلسطینی ها را امسال به 28 نفر رساند. بر اساس داده های آژانس امنیت اسرائیل، این رقم برابر با تعداد کشته شدگان در سال 2015، سال انتفاضه به اصطلاح چاقوکشی است و این سال را به مرگبارترین سال در اسرائیل از آن زمان تبدیل کرده است.

این سال همچنین مرگبارترین سال برای فلسطینیان در کرانه باختری از سال 2015 بوده است. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، حداقل 146 غیرنظامی و شبه نظامی فلسطینی در سال 2022 در کرانه باختری کشته شده اند.

اسرائیل مدعی است که اکثر فلسطینی های کشته شده یا شبه نظامیان مظنونی بوده اند که در حملاتی هدف قرار گرفته اند یا افرادی که در خشونت علیه سربازانش شرکت کرده اند، اما به گفته گروه های حقوق بشر، ده ها غیرنظامی غیرمسلح نیز دستگیر شده اند.

وزارت بهداشت فلسطین هویت مهاجم را محمد مراد سامی صوف، 19 ساله، اهل روستای فلسطینی حاریس، نرسیده به آریل، محل حمله شناسایی کرد.

ارتش اسرائیل گفت که جستجوها برای یافتن نفر دوم “مظنون به کمک به یک تروریست” ادامه دارد.

یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، “تروریست نفرت انگیز” را که حمله روز سه شنبه را انجام داد، محکوم کرد.

«ما بی امان و با نیروی کامل ارتش اسرائیل، شین بت و تمامی نیروهای امنیتی در حال مبارزه با تروریسم هستیم. در دوره‌های اخیر موفق شده‌ایم زیرساخت‌ها و سازمان‌های گسترده را از بین ببریم، اما باید این جنگ را هر روز از نو آغاز کنیم. نخست وزیر مستعفی در بیانیه ای گفت: نیروهای امنیتی ما شبانه روز برای محافظت از شهروندان اسرائیل و حمله به زیرساخت های تروریستی در هر مکان و هر زمان کار می کنند.

حمله روز سه شنبه یک روز پس از آن صورت گرفت که مقامات فلسطینی گفتند یک دختر 15 ساله در حالی که سوار بر خودرویی با مردی بود که بعداً توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد، به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد.

به گفته ارتش اسرائیل، در جریان “فعالیت ضد تروریسم” در شهر بیتونیه در کرانه باختری، سربازان خودروی مشکوکی را شناسایی کردند که به آنها نزدیک می شد. سربازان به راننده خودرو علامت دادند که بایستد، اما او به سمت آنها شتاب گرفت. در پاسخ، سربازان به وسیله نقلیه تیراندازی کردند. بازدیدها شناسایی شد. حادثه در دست بررسی است.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel