(عکس) میراث فرهنگی قطر

قایق های چوبی که بخشی از میراث فرهنگی قطر هستند، با حمایت دولت به خدمت خود ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، با وجود پیشرفت در صنعت ماشین آلات و وسایل نقلیه مدرن دریایی، صنعت قایق چوبی تاریخی قطر با توجه به میراث اجدادی خود همچنان در دستان نیاکان خود باقی مانده است.

این قایق های چوبی که امروزه برای تورهای گردشگری مورد استفاده قرار می گیرند، توجه بسیاری از گردشگران خارجی را که از قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان دیدن می کنند، به خود جلب می کند.

دولت قطر از قایق های چوبی به عنوان میراث فرهنگی محافظت می کند که در گذشته وسیله ای برای امرار معاش مردم این منطقه بوده است.

در واقع تا قبل از کشف نفت و گاز، مروارید مهمترین معیشت مردم منطقه خلیج فارس بود و از این قایق ها برای استخراج مروارید نیز استفاده می شد.

امروزه دولت قطر سالانه به صاحبان قایق برای نگهداری قایق های چوبی کمک مالی می کند و از طریق کارگاه های ساخت و ساز و نگهداری در بنادر از آنها حمایت می کند.

تولید قایق های چوبی در قطر با توجه به مشوق های دولت برای گردشگری به عنوان یک پروژه مهم شناخته می شود تا جایی که دولت از کارگاه های شبیه سازی سازه قایق های چوبی که جایگاه مهمی در گذشته این کشور داشته و احیا می کند، حمایت می کند. قایق ها به شکل اصلی خود بازمی‌گدرندن

دولت های محلی نیز مجموعه ای از تسهیلات را برای شهروندانی که می خواهند مالک این قایق ها باشند، فراهم می کنند.

این قایق ها که بخشی از میراث تاریخی و فرهنگی قطر هستند در تجارت و ورزش های آبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

در کارگاه های تولید و نگهداری قایق های چوبی، عملیات نوسازی متناسب با ساختار تاریخی آنها انجام می شود. چوب استفاده شده در ساخت این قایق ها از هند وارد می شود. به همین دلیل است که این استیک ها چندین سال عمر می کنند و با قیمت های بسیار بالایی عرضه می شوند.

در ساخت قایق های چوبی باید دقت شود که از موادی مانند فایبرگلاس استفاده نشود و روی چوب طبیعی سازگار با محیط زیست تمرکز شود.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما