فرانسه آخرین سربازان خود را در بحبوحه ظهور مجدد جهادی ها از مالی خارج می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

گائو زمانی یک پایگاه ارتش فرانسه بود که به صورت 24 ساعته کار می کرد، اما اکنون سکوت وهم انگیزی در آن مستقر شده است. با خروج 150 وسیله نقلیه لجستیکی، تنها یگان های نخبه در کمپ باقی مانده اند که در نهایت مخفیانه حرکت خواهند کرد.

نیروهای فرانسوی نزدیک به یک دهه است که از مالی علیه شورشیان حمایت می کنند، اما امانوئل ماکرون، رئیس جمهور این کشور، پس از بدتر شدن روابط بین فرانسه و مالی در پی کودتای نظامی اوت 2020، تصمیم به خروج از این کشور گرفت.

علیرغم حذف رهبران برجسته جهادی در این منطقه، عقب نشینی فرانسه در حالی صورت می گیرد که خشونت تروریستی بار دیگر پایتخت باماکو را تهدید می کند و به فراتر از ساحل گسترش می یابد.

«همین دیروز، هیئتی از ارتش مالی برای بررسی وضعیت پایگاه آمد. یک چترباز فرانسوی می‌گوید: «آن‌ها در حال آماده‌سازی هستند، اما نمی‌دانم فردا برایشان چه خواهد شد».

چند ساعت بعد، گروهی از هلیکوپترهای رزمی اطمینان حاصل کردند که آخرین سربازان عملیات برخانه به سلامت گائو را ترک کردند. پس از نه سال مشارکت و پشتیبانی از نیروهای محلی، حتی یک سرباز فرانسوی در مالی باقی نمانده است.

برای تماشای گزارش روی پخش کننده ویدیوی بالا کلیک کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم