فرانسه از پذیرش تعداد زیادی پناهجوی نجات یافته در دریای مدیترانه خودداری می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

وزارت کشور روز جمعه اعلام کرد که اکثر مهاجران بزرگسالی که توسط سازمان غیردولتی اوشن وایکینگ در دریای مدیترانه نجات یافته بودند، از ورود به فرانسه منع شده‌اند، که پس از مسدود شدن دسترسی ایتالیا به بنادر خود، به کشتی اجازه داده شد که از کشتی خارج شود.

این بن‌بست بحث‌های مهاجرتی اتحادیه اروپا را دوباره شعله‌ور کرده و تنش‌ها را بین فرانسه و دولت جدید راست افراطی ایتالیا در زمان نخست‌وزیر جورجیا ملونی افزایش داده است.

پس از چند روز درخواست برای اجازه لنگر انداختن در ایتالیا، ناو اوشن وایکینگ و 234 مهاجر نجات یافته آن در بندر تولون فرانسه پیاده شدند که دولت فرانسه آن را تصمیمی «استثنایی» خواند.

یک مقام ارشد وزارت کشور در جلسه استماع شورای دولتی، دادگاه عالی اداری کشور گفت که حدود 40 کودک زیر سن قانونی تحت مراقبت های اجتماعی قرار گرفته اند، در حالی که 189 بزرگسال برای ارزیابی صحت درخواست های پناهندگی خود به یک مرکز بازداشت منتقل شدند.

این مقام گفت که از این تعداد، 123 نفر شواهد کافی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نکردند و از ورود آنها ممانعت به عمل آمد، بدون اینکه مشخص کند آیا ممکن است یا چه زمانی اخراج شوند.

66 نفر دیگر به 11 کشور دیگر اتحادیه اروپا، از جمله آلمان، فنلاند و پرتغال منتقل خواهند شد، که موافقت کردند آنها را تحت یک طرح داوطلبانه که ایتالیا می خواهد برای همه اعضای اتحادیه اروپا اجباری شود، بپذیرند.

یک مقام ریاست جمهوری فرانسه که خواست نامش فاش نشود، امتناع ایتالیا را یک «ترفند کثیف» پیش از نشست بحران وزیران کشور اتحادیه اروپا در بروکسل در هفته آینده خواند.

طبق قوانین بین‌المللی دریایی، کشتی‌هایی که دچار مشکل شده‌اند باید به نزدیک‌ترین بندر دسترسی داشته باشند، به این معنی که ایتالیا سهم بسیار بیشتری از همسایگان اتحادیه اروپا از مهاجرانی دارد که در تلاش برای عبور از شمال آفریقا نجات یافته‌اند.

دولت ملونی می گوید در سال جاری تاکنون 90000 مهاجر را پذیرفته است و گفت که امتناع از کمک به وایکینگ اقیانوسی سیگنالی به اتحادیه اروپا است مبنی بر اینکه به یک سیستم تقسیم بار جدید برای گسترش مهاجران در سراسر بلوک نیاز دارد.

این مقام ریاست جمهوری گفت: «ما باید برای یافتن راه حل های کارآمد در زمینه مهاجرت با یکدیگر همکاری کنیم.» وی افزود که مهاجران پذیرفته شده از کل مبلغی که فرانسه در ماه های آینده پذیرفته است از ایتالیا کسر خواهد شد.

فرانسه پیش از این طرح استقبال از 3500 پناهجوی کنونی در ایتالیا را به حالت تعلیق درآورده است و جرالد دارونین، وزیر کشور، به رم درباره “پیامدهای متعددی برای روابط دوجانبه ما” هشدار داده است.

(خبرگزاری فرانسه)

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما