لبرون جیمز در اولین بازی 20 20 در بازی 4 لیکرز بر گریزلیز پیروز شد

لس آنجلس – هنوز نقاط عطفی باقی مانده است تا لبرون جیمز به آن برسد، هر چند که این امر نامحتمل به نظر می رسد.

در یک دوران حرفه ای 20 ساله که در آن جیمز سه فرنچایز را به قهرمانی رسانده و به رهبر گلزنی حرفه ای NBA تبدیل شده است، او هرگز 20 ریباند در یک بازی کسب نکرده بود. نه در فصل عادی نه در فصل بعد.

نه تا دوشنبه تا اینکه لس آنجلس لیکرز به عضله، تجربه و شهود او نیاز داشت. تا زمانی که آنها به جیمز نیاز داشتند تا حریف جوان وحشی، ممفیس گریزلیز را تا آستانه حذف در مرحله اول پلی آف سوق دهد.

جیمز گفت: “این لحظاتی هستند که من عاشق آنها هستم.” “من عاشق فصل بعد هستم.”

پیروزی 117-111 در وقت اضافه که جیمز کمک کرد در دوشنبه شب به ارمغان بیاورد، لیکرز را که فصل را با نتیجه 2-10 شروع کرده بود و به نظر می رسید شکست خورده بود، به برتری 3-1 نسبت به گریزلیز منجر شد. بهترین تیم های کنفرانس غرب

لیکرز در این موقعیت فرماندهی قرار دارد زیرا جیمز راهی برای رفع خستگی خود در دقایق پایانی بازی 4 پیدا کرد و به دانش خود اضافه کرد. او ریباندها را به دست آورد، مسئولیت را بر عهده گرفت، از طریق تماس با 29.1 ثانیه باقی مانده به وقت اضافه، یک لایی آپ در رانندگی انجام داد و در حالی که روی سینه اش می کوبید در میان جمعیت فریاد زد.

داروین هام مربی لیکرز گفت: “او زمان بندی، زمان بندی همه چیز را درک می کند.” «شناخت آنچه دیروز اتفاق افتاده و ناشناخته فردا، او را بیشتر در امروز و در لحظه تثبیت می کند.

«همه سفرهای او. همه چیزهای خارق‌العاده‌ای که او انجام داده است – او هنوز هم آن شور و شوق را دارد که می‌خواهد در اوج باشد و می‌خواهد تیمش را در موقعیت درست قرار دهد تا موفق شود. این چیزی است که شما دیدید.

جیمز با 22 امتیاز و 20 ریباند، اولین لیکری شد که پس از شکیل اونیل در سال 2004، به 20 امتیاز و 20 ریباند در یک بازی پلی آف رسید. او با 38 سالگی، مسن ترین بازیکن تاریخ NBA شد که 20 امتیاز و 20 ریباند در این بازی به ثبت رساند. یک بازی، شکست دادن امتیاز پلی آف که ویلت چمبرلین در سال 1973 تعیین کرد.

حضور جیمز بخشی از این دلیل است که از ابتدای این مجموعه مشخص شده است که لیکرز یک هفتم معمولی نیست. سوابق آنها منعکس کننده این نیست که وقتی آنتونی دیویس و جیمز در دسترس بودند، اگر کاملا سالم نباشند. آنها همچنین پس از بازسازی فهرست خود در مهلت تجاری به طور قابل توجهی بهبود یافتند.

برعکس، گریزلیز در فصل بعد وارد فصل دوم شد. مرکز اصلی آنها، استیون آدامز، به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو به میدان رفت و براندون کلارک، بازیکن دیگری که به ترکیب آنها پیوست، نیز مصدوم شده است.

ممفیس بازی 1 را در خانه باخت. اما آن شکست زودهنگام، که به خاطر بدشانسی معروف بودند، آنها را فروتن نکرد. یکی از بازیکنان گریزلیز، دیلون بروکس، مستقیماً به جیمز در زمین و خارج از آن رفت.

در طول بازی 2، بروکس گفت که جیمز او را به خاطر به دست آوردن چهارمین خطای خود “گنگ” خطاب کرد.

“من مهم نیستم – او پیر است، می دانید منظورم چیست؟” بروکس پاسخ داد.

او ادامه داد: منتظر آن بودم. “من انتظار داشتم که او بازی 4، بازی 5 را انجام دهد. او می خواست چیزی بگوید که من خطای چهارم را گرفتم. او باید قبلاً این را می گفت. اما من خرس ها را به هم می زنم. من تا زمانی که به من 40 ندهند، به کسی احترام نمی گذارم.»

ایجاد رقابت با جیمز می‌تواند راهی آسان برای بازیکن دیگری باشد تا بخشی از کانون توجه خود را جذب کند. جیمز این را می دانست و هیچ بخشی از آن را نمی خواست.

پس از یک تمرین هفته گذشته، از جیمز چندین سوال در مورد نظرات بروکس پرسیده شد و از هر یک صرف نظر کرد. او سپس کنفرانس خبری خود را زودتر به پایان رساند، قبل از اینکه وسوسه شود چیزی بگوید که ممکن است اختلافات را تشدید کند. او گفت که ترجیح می دهد از طریق نمایشنامه اش صحبت کند.

اما در دقایقی قبل از بازی 3، جیمز به بروکس نزدیک شد. صدا وجود نداشت، اما دوربین ها تعامل و این ویدئو در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

جیمز پس از بازی گفت: “هیچ چیز خصوصی در مورد آن وجود نداشت.” «خیلی خیلی عمومی بود. من اینطوری دوستش دارم.»

لیکرز پس از کوارتر اول آن بازی با نتیجه 35-9 پیش افتاد و هواداران خود را به جنون هذیان‌آور سوق داد و باعث شد که جسارت ممفیس احمقانه به نظر برسد. گریزلیز با وجود اینکه جا مورانت 45 امتیاز به دست آورد، هرگز پس از شروع ضعیف خود بهبود نیافتند. بروکس در کوارتر سوم به دلیل خطای آشکاری که هنگام ضربه زدن به جیمز از ناحیه کشاله ران ارزیابی شد، اخراج شد و به هر جنگی که ممکن بود بین آنها در حال شکل گرفتن بود، پایان زودهنگام داد.

با این حال، همه چیز به راحتی برای لیکرز در روز دوشنبه انجام نشد.

آنها در کوارتر دوم 15 امتیاز برتری داشتند، اما ممفیس نیمه اول را با یک برد 14-1 به پایان رساند و لیکرز در نیمه دوم تنها با 2 امتیاز پیش افتاد. برای پایان کوارتر سوم، مورانت با گذشت زمان، توپ را از بین برد و به ممفیس 2 امتیاز برتری داد.

با این حال، در اواخر بازی، لیکرز کمک های مهمی از چندین بازیکن دریافت کرد. دیویس، پس از یک بازی آرام در سه کوارتر، در اواخر بازی های دفاعی مهمی انجام داد. دآنجلو راسل در طول کوارتر چهارم، سه پرتاب 3 امتیازی در یک دقیقه انجام داد تا لیکرز را از 7 امتیاز کسری خارج کند.

اما سهم جیمز، در حالی که او در دقایق پایانی با خستگی مبارزه کرد، بیشترین معنا را داشت.

جیمز در حالی که بعد از بازی خسته به نظر می‌رسید، گفت: «شما فقط عمیق می‌کشید و می‌فهمید که می‌توانید در لحظه‌ای بخوابید، نه در حال حاضر. «اکنون زمان استراحت یا فراموش کردن یک تکلیف نیست. بعد از بازی و روز بعد زمان زیادی برای استراحت و رفع فشار تا حد امکان خواهید داشت.”

استراحت در پلی آف سخت است. اگرچه لیکرز و گریزلیز نسبت به برخی تیم‌ها برنامه بهتری داشتند، با دو روز تعطیلی بین هر یک از سه بازی اول، آنها اکنون یک روز در میان با ریسک فزاینده‌ای بازی می‌کنند. اولین شانس لیکرز برای پایان دادن به این سری در بازی 5 روز چهارشنبه در ممفیس خواهد بود.

جیمز گفت: «بازی نزدیک همیشه سخت‌ترین بازی این سری است. “این خسته کننده ترین است.”

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما