ماجرای لباس تاریخی تخت جمشید چه بود؟

کلیپ هایی در شبکه های اجتماعی پخش شده است که در آن تعدادی از دختران جوان در سایت میراث جهانی تخت جمشد لباس تبلیغاتی به تن دارند. مسئول حفاظت از این مجموعه تاریخی در این لینک تاکید کرد: این کار بدون هماهنگی با مدیران این مجموعه انجام شده است.

روح الله خالدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این فیلم چهار زن با لباس و حجاب در جلوی خانه در حال تردد هستند و حرکت نامناسب و نامناسبی نداشته اند، اما انتشار این فیلم در فضای مجازی است. فضا نشان می دهد که این افراد به دنبال کار تبلیغاتی هم بوده اند. در این شرایط ما از قصد و هدف این افراد بی خبر بودیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید ادامه داد: این کار با هماهنگی گروه انجام نشد و حتی مکانی یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفت و بدون شک نداشتند. دوربین هم چون در مجموعه تخت جمشید عکاسی و فیلمبرداری با دوربین ممنوع است و استفاده از دوربین برای گردشگران ممنوع است. بنابراین ممکن است این فیلم را با دوربین و موبایل گرفته باشند.

وی بیان کرد: بر اساس مقررات موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در جامعه جهانی تخت جمشید، مجوز تولید این گونه ویدئوها صادر نمی شود و اقدام انجام شده ممکن است منجر به پیگرد قانونی شود.

مجموعه تخت جمشید نیز اثری از دوره هخامنشی و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel