ناسا خدمه ماموریت ماه آرتمیس دوم را معرفی کرد، اولین زن، فضانوردان سیاه پوست را نام برد اخبار جهان

دهلی نو: اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) و آژانس فضایی کانادا (CSA) روز دوشنبه چهار فضانوردی را معرفی کردند که در آرتمیس II، اولین مأموریت خدمه در مسیر آژانس فضایی آمریکا برای ایجاد یک حضور طولانی مدت، به دور ماه می روند. در ماه برای علم و اکتشاف از طریق آرتمیس. آژانس‌ها خدمه را – سه نفر از ناسا و یک نفر از CSA – در جریان رویدادی در میدان الینگتون در نزدیکی مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون فاش کردند.

ناسا اولین زن و اولین آمریکایی آفریقایی تبار را که تا به حال به عنوان فضانورد در یک ماموریت ماه منصوب شده است، معرفی کرد و آنها را به عنوان بخشی از تیم چهار نفره ای معرفی کرد که برای پرواز در اولین سفر خدمه به دور ماه در بیش از 50 سال گذشته انتخاب شد.

بیل نلسون، مدیر ناسا در این رویداد گفت: “خدمه Artemis II نماینده هزاران نفر است که خستگی ناپذیر برای رساندن ما به ستاره ها تلاش می کنند. این خدمه آنها هستند، این خدمه ما هستند، این خدمه بشریت هستند.”

داستان های پرطرفدار cre

او افزود: فضانوردان ناسا، رید وایزمن، ویکتور گلاور، و کریستینا هموک کخ، و جرمی هانسن فضانورد CSA، هر کدام داستان خاص خود را دارند، اما، با هم، عقیده ما را نشان می‌دهند: E pluribus unum – از بین بسیاری، یکی.

مدیر ناسا گفت: “ما با هم در حال آغاز دوره جدیدی از اکتشاف برای نسل جدیدی از ملوانان ستاره و رویاپردازان – نسل آرتمیس” هستیم.

کریستینا کخ

کریستینا کخ، مهندس برق، که بخشی از اولین سه راهپیمایی فضایی تمام زنانه ناسا بوده است، به عنوان متخصص مأموریت برای پرواز Artemis II ماه در اوایل سال آینده معرفی شد.

او به عنوان مهندس پرواز در ایستگاه فضایی برای اکسپدیشن 59، 60 و 61 خدمت کرده است.

کخ همچنین رکورد طولانی ترین پرواز فضایی توسط یک زن را با مجموع 328 روز در فضا ثبت کرده است.

ویکتور گلاور

ویکتور گلاور، هوانورد نیروی دریایی ایالات متحده و جانباز چهار راهپیمایی فضایی، به عنوان خلبان آرتمیس دوم تعیین شده است. او اولین فضانورد سیاه پوستی خواهد بود که به یک ماموریت ماه فرستاده می شود. این ماموریت دومین پرواز فضایی او خواهد بود که قبلاً به عنوان خلبان در فضاپیمای SpaceX Crew-1 ناسا خدمت می کرد که در 2 می 2021 پس از 168 روز در فضا فرود آمد.

گلوور به عنوان مهندس پرواز در ایستگاه فضایی برای اکسپدیشن 64، در تحقیقات علمی، نمایش فناوری و شرکت در چهار راهپیمایی فضایی مشارکت داشت.

به گفته ناسا، او 3000 ساعت پرواز را در بیش از 40 هواپیمای مختلف ثبت کرده است.

رید وایزمن

رید وایزمن، یکی دیگر از خلبانان سابق جنگنده نیروی دریایی ایالات متحده، به عنوان فرمانده ماموریت معرفی شده است. این دومین سفر او به فضا خواهد بود که قبلاً به عنوان مهندس پرواز در ایستگاه بین‌المللی اکسپدیشن 41 از ماه می تا نوامبر 2014 خدمت می‌کرد.

وایزمن بیش از 165 روز را در فضا ثبت کرده است، از جمله تقریبا 13 ساعت به عنوان راهپیمای فضایی در طول دو سفر به خارج از مجموعه مداری.

او قبل از این مأموریت، از دسامبر 2020 تا نوامبر 2022 به عنوان رئیس دفتر فضانوردان خدمت می کرد.

جرمی هانسن

خدمه ماموریت آرتمیس دوم همچنین شامل جرمی هانسن، اولین کانادایی که تا به حال برای پرواز به ماه انتخاب شده است، به عنوان متخصص مأموریت است.

وی که یک سرهنگ در نیروهای مسلح کانادا و خلبان جنگنده سابق است، دارای مدرک لیسانس علوم فضایی از کالج نظامی سلطنتی کانادا در کینگستون، انتاریو، و دارای مدرک کارشناسی ارشد در فیزیک از همان موسسه در سال 2000 با یک تحقیق است. بر روی ردیابی ماهواره ای میدان دید گسترده تمرکز کنید.

او یکی از دو استخدامی بود که توسط CSA در می 2009 از طریق سومین کمپین استخدام فضانوردان کانادایی انتخاب شد و به عنوان Capcom در مرکز کنترل ماموریت ناسا در جانسون خدمت کرد و در سال 2017، اولین کانادایی بود که رهبری کلاس فضانوردان ناسا به او سپرده شد. هدایت آموزش نامزدهای فضانوردی از ایالات متحده و کانادا.

کاخ سفید گفت، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز یکشنبه با این چهار نفر تماس خصوصی گرفت و به آنها تبریک گفت.

بایدن گفت، ماموریت سرنشین دار ناسا آرتمیس ۲ در اطراف ماه، الهام بخش نسل بعدی کاوشگران خواهد بود و به همه کودکان – در آمریکا، کانادا و در سراسر جهان – نشان خواهد داد که اگر می توانند رویای آن را ببینند، می توانند همان باشند.

همه چیز درباره ماموریت آرتمیس دوم ناسا به ماه

Artemis II اولین پرواز خدمه – اما نه اولین فرود ماه – برنامه جانشین آپولو را با هدف بازگرداندن فضانوردان به سطح ماه در اواخر این دهه و در نهایت ایجاد یک پاسگاه پایدار در آنجا به عنوان پله ای برای اکتشافات انسانی در آینده در مریخ، رقم خواهد زد.

ماموریت آغازین آرتمیس I در دسامبر 2022 با موفقیت به پایان رسید و پرتاب پرتاب موشک قدرتمند نسل بعدی ناسا و فضاپیمای تازه ساخته Orion آن در یک پرواز آزمایشی بدون خدمه که 25 روز به طول انجامید را محدود کرد.

هدف از سفر 10 روزه Artemis II به دور ماه و بازگشت، نشان دادن این است که تمام دستگاه‌های پشتیبانی حیات و سایر سیستم‌های Orion طبق طراحی با فضانوردان در اعماق فضا عمل می‌کنند.

آرتمیس دوم قبل از بازگشت، حدود 6400 مایل (10300 کیلومتر) از سمت دور ماه دورتر خواهد رفت و این نزدیک‌ترین گذری است که انسان‌ها به ماهواره طبیعی زمین از زمان آپولو 17 انجام داده‌اند که ژن سرنان و هریسون اشمیت را در دسامبر 1972 به سطح ماه برد. .

آنها آخرین نفر از 12 فضانورد ناسا – که همگی مرد سفیدپوستی بودند – بودند که طی شش ماموریت آپولو که در سال 1969 با نیل آرمسترانگ و ادوین “باز” ​​آلدرین شروع شد، روی ماه قدم زدند.

انتظار می رود آرتمیس دوم در دورترین فاصله خود از زمین به نقطه ای بیش از 230000 مایلی (370000 کیلومتری) برسد. ارتفاع معمولی ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار پایین زمین حدود 250 مایل بالاتر از سیاره است.

خدمه Artemis II که به مدار زمین بر فراز موشک سیستم پرتاب فضایی دو مرحله‌ای ناسا (SLS) منتقل می‌شود، مانورهای دستی را با فضاپیمای اوریون قبل از بازگرداندن به کنترل زمینی برای آزمایش‌های بیشتر و بخش پرواز بر روی ماه از ماموریت تمرین خواهند کرد.

پس از چرخش به دور ماه، جبار از گرانش زمین و ماه استفاده می کند تا آن را به یک پرواز برگشت بدون پیشرانه که حدوداً چهار روز دیگر طول می کشد، بفرستد و به سقوط در دریا ختم شود.

اگر آرتمیس دوم موفق شود، ناسا قصد دارد چند سال بعد فرود بی‌سابقه‌ای روی قطب جنوبی ماه با فضانوردانی که یکی از آنها زن است، روی آرتمیس سوم انجام دهد. مأموریت‌های خدمه‌ای دیگر تقریباً سالی یک‌بار انجام می‌شود.

در مقایسه با آپولو، زاده مسابقه فضایی ایالات متحده و شوروی در دوران جنگ سرد، آرتمیس یک برنامه مبتنی بر گسترده‌تر است که از شرکای تجاری مانند SpaceX ایلان ماسک و آژانس‌های فضایی کانادا، اروپا و ژاپن استفاده می‌کند.

این نشان‌دهنده تغییر جهت اصلی جاه‌طلبی‌های ناسا برای پروازهای فضایی انسانی به فراسوی مدار پایین زمین پس از دهه‌ها تمرکز بر پروازها به و از ایستگاه فضایی است.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما