نظر آمریکا با پول قرض شده زندگی می کند

بدهی فدرال به قدمت کشور است و افزودن به آن گاهی عاقلانه است. همانطور که بری آیچنگرین اقتصاددان در کتاب 2021 “در دفاع از بدهی عمومی” نوشت، برای دولت هایی که با بحران های وجودی مانند جنگ ها یا بیماری های همه گیر مواجه هستند، وام گرفتن به عنوان راهی برای بسیج منابع ملی منطقی است. استقراض و هزینه های دولت برای تحریک اقتصاد در دوران رکود ضروری است. و اوراق خزانه، ایمن و نقدشونده، نقشی حیاتی در سیستم مالی جهانی ایفا می‌کنند – به طوری که در اواخر دهه 1990، زمانی که دوره رشد اقتصادی و کاهش هزینه‌های نظامی به دولت اجازه داد تا استقراض را به شدت کاهش دهد، اقتصاددانان و بانکداران هشدارهایی را در مورد آن به صدا درآوردند. عواقب بدهی بسیار کم فدرال

با این حال، ایالات متحده اکنون در دوره‌های رشد اقتصادی برای انجام تعهدات اساسی و مداوم وام‌های زیادی می‌گیرد. به طور فزاینده ای ناپایدار است. در طول یک دهه آینده، دفتر بودجه کنگره پیش بینی می کند که کسری بودجه سالانه فدرال به طور متوسط ​​حدود 2 تریلیون دلار در سال خواهد بود و به 25.4 تریلیون دلار بدهی دولت در حال حاضر به سرمایه گذاران اضافه می کند.

وام گرفتن گران است. سهم فزاینده ای از درآمد فدرال، پولی که می تواند به نفع مردم آمریکا مورد استفاده قرار گیرد، به شکل پرداخت بهره به سرمایه گذارانی که اوراق قرضه دولتی می خرند، باز می گردد. به جای گرفتن مالیات از ثروتمندان، دولت به ثروتمندان پرداخت می کند تا پول آنها را قرض کند.

بر اساس گزارش دفتر بودجه کنگره، تا سال 2029، دولت هر سال بیشتر از هزینه های دفاع ملی، برای منافع خود هزینه می کند. تا سال 2033، پرداخت های بهره مبلغی معادل 3.6 درصد از تولید اقتصادی کشور را مصرف می کند.

قبل از همه‌گیری، یک دهه نرخ بهره بسیار پایین به این معنی بود که حتی با افزایش بدهی فدرال، پرداخت‌های بهره نسبتاً کم باقی می‌ماند. به عنوان سهمی از اقتصاد ملی، بدهی فدرال در ابتدای سال 2020 تقریباً دو برابر بیشتر از ابتدای سال 1990 بود، اما بار پرداخت بهره به سختی نصف بود.

با این حال، دوران نرخ بهره پایین به پایان رسیده است. هزینه زندگی با پول قرض گرفته شده در حال افزایش است. برای رهبران کشور ضروری است که مسیر جدیدی را ترسیم کنند.

اگر چه کسی آن را از جشن های ماه گذشته در واشنگتن نمی دانست، توافقی که برای افزایش سقف بدهی حاصل شد شروعی معنادار نیست. دموکرات ها با کاهش اندک هزینه ها موافقت کردند. جمهوریخواهان از در نظر گرفتن هرگونه اقدامی برای افزایش درآمد خودداری کردند. نتیجه؟ قبل از این معامله، CBO پیش بینی کرد که بدهی در سال 2033 به حدود 46.7 تریلیون دلار خواهد رسید. این معادل 115 درصد تولید اقتصادی سالانه این کشور است که بالاترین سطح ثبت شده است.

هر دو طرف می گویند که نیاز به تغییرات بزرگتر را درک می کنند.

پس از رای کنگره به افزایش سقف بدهی، رئیس جمهور بایدن در یک سخنرانی از دفتر بیضی شکل گفت: «ما حتی بیشتر برای کاهش کسری بودجه انجام خواهیم داد.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با اذعان به اینکه این قانون حجم زیادی ندارد، پس از رای گیری گفت که قصد دارد یک کمیسیون دو حزبی تشکیل دهد “تا بتوانیم ضایعات را پیدا کنیم و بتوانیم تصمیمات واقعی برای رسیدگی واقعی به این بدهی بگیریم.” “

با این حال، جدی گرفتن این صحبت سخت است. جمهوری خواهان بدیهی است که نگران بدهی نیستند. هر بار که آنها در دهه های اخیر فرصت داشته اند، کاهش مالیات را تصویب کرده اند که دولت را مجبور می کند پول بیشتری قرض کند. آنها در حال حاضر بسته جدید کاهش مالیات را در نظر گرفته اند. دموکرات‌ها به نوبه خود نسبت به درخواست‌ها برای کاهش هزینه‌ها محتاط شده‌اند، زیرا پیش‌بینی‌های عواقب ناگوار محقق نشده است و این درس تلخ را آموخته‌اند که موافقت با کاهش هزینه‌ها به سادگی فضایی را برای جمهوری‌خواهان ایجاد می‌کند تا دور دیگری از کاهش مالیات را توجیه کنند.

سقف بدهی بخشی از مشکل است. هرگز قرار نبود که بدهی فدرال را محدود کند. در واقع برای تسهیل وام گیری ایجاد شد. در طول جنگ جهانی اول، کنگره از مجوز دادن به هر دور جدید اوراق قرضه خسته شد، بنابراین به خزانه داری اجازه داد تا سقف مشخصی را قرض کند. استفاده کنونی از آن، به‌عنوان وسیله‌ای برای جمهوری‌خواهان برای اخاذی از دموکرات‌ها برای کاهش هزینه‌ها از طریق تهدید به سوق دادن کشور به سمت نکول، حتی کمتر مولد است. تغییرات بزرگتر تنها در صورتی رخ خواهد داد که هر دو حزب سیاسی مایل به مشارکت باشند.

اولین قدم در تنظیم مجدد گفتگو، حذف سقف بدهی قبل از برنامه ریزی بعدی آن در سال 2025 است. بایدن درخواست‌ها از دولتش برای پیگیری حکم قانونی مبنی بر غیرقانونی بودن سقف را کنار گذاشته است. با این کار، او اشتباهی را که در پاییز گذشته مرتکب شد، تکرار می‌کند، زمانی که نتوانست بر قانونگذاری برای لغو سقف فشار بیاورد. پرونده ای که در دادگاه فدرال در بوستون در حال بررسی است، توسط کارگران فدرال مطرح شده است که نگران این هستند که نکول به ضرر حقوق بازنشستگی آنها تمام شود، یک وسیله نقلیه بالقوه ارائه می دهد. راه های قانونی دیگر نیز باید بررسی شود. پیگیری حکم در حالی که خطر قریب الوقوع برخورد با سقف وجود ندارد منطقی است. اگر دادگاه ها ایرادات قانونی را رد کنند، این نیز روشن می شود.

هر معامله اساسی در نهایت به ترکیبی از افزایش درآمد و کاهش هزینه ها نیاز دارد، به ویژه به این دلیل که هر معامله ای که از نظر سیاسی قابل دوام باشد به ترکیبی از این گزینه ها نیاز دارد. هر دو طرف باید مصالحه کنند: جمهوری‌خواهان باید ضرورت جمع‌آوری بدهی‌های دولت و وضع مالیات بر ثروتمندان را بپذیرند. دموکرات ها باید بدانند که تغییرات در تامین اجتماعی و مدیکر، محرک های اصلی رشد هزینه های مورد انتظار فدرال، باید روی میز باشد. هر چیزی کمتر از نظر مالی ناپایدار خواهد بود.

این به انتخاب های دردناکی نیاز دارد. اما شکست در انجام این انتخاب ها نیز بهایی دارد – و برچسب قیمت به سرعت در حال افزایش است.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما