نظر | جمهوری خواهان برنامه ای برای تورم ندارند

تعداد کمی از چیزهایی که در سال‌های اخیر نوشته‌ام، به اندازه یک خبرنامه نسبتا کم‌کلید و تا حدی مبهم که درست قبل از انتشار داده‌های تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه دوم سال 2022 منتشر کردم، نامه‌های نفرت ایجاد کرده است. در آن خبرنامه توضیح دادم. چرا، با وجود اطلاعات نادرست فراوان در رسانه های خبری، رکود به عنوان دو چهارم کاهش تولید ناخالص داخلی تعریف نمی شود و بعید است نیمه اول سال 2022 معیارهای واقعی و چند بعدی مورد استفاده کمیته را برآورده کند که (بعد از این واقعیت) تعیین می کند که آیا رکود شروع شده است

دلیل این نامه‌های نفرت‌آمیز البته این بود که جمهوری‌خواهان مشتاق اعلام «رکود بایدن» بودند و به دروغ دولت را به استاندارد دوگانه متهم می‌کردند، وقتی می‌گفتند ما در واقع در رکود نیستیم.

خوب، گزارش پیشروی تولید ناخالص داخلی پنج‌شنبه برای سه ماهه سوم سال 2022 نشان داد که چرا رکود اقتصادی بر اساس دو چهارم داده‌های تا حدی عجیب و غریب اشتباه بوده است. رشد اقتصادی بازگشته است و به 2.6 درصد در نرخ سالانه بازگشته است – که تولید ناخالص داخلی را با رشد اشتغال قوی که در طول سال ادامه داشته است، بازگردانده است. آیا واقعاً می خواهید بگویید که ما از ژانویه تا ژوئن در رکود بودیم اما به طور معجزه آسایی بهبود یافته ایم؟

به زودی در مورد عجیب و غریب اعداد اقتصادی اخیر، از جمله گسست عجیب بین مشاغل و تولید ناخالص داخلی، بیشتر خواهم نوشت. در حال حاضر، کافی است که بگوییم، ما در اوایل سال جاری در رکود نبودیم و اکنون در رکود نیستیم، اگرچه ممکن است در آینده خود را در رکودی قرار دهیم. اثرات تاخیری افزایش نرخ بهره آغاز می شود.

با این حال، از نظر سیاسی، ممکن است چندان اهمیتی نداشته باشد، زیرا جمهوری خواهان تا حد زیادی از داستان رکود دست کشیدند. در عوض، حملات اقتصادی آنها، هم در مناظره ها و هم در تبلیغات کمپین، به طور عمده بر تورم، به ویژه قیمت بنزین متمرکز شده است.

بنابراین، به نظر می‌رسد شایان ذکر است که جمهوری‌خواه برنامه‌ای برای مبارزه با تورم ندارد. در واقع اصلاً برنامه اقتصادی منسجمی ندارد. اما تا آنجایی که جمهوری‌خواهان مشخص کرده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات میان‌دوره‌ای، چه کاری انجام خواهند داد، سیاست‌های آنها تورم را بدتر می‌کند، نه بهتر.

وقتی تحت فشار قرار می‌گیرد که دقیقاً چگونه تورم را کاهش می‌دهند، جمهوری‌خواهان اغلب به برخی از نسخه‌های «زمانی که ترامپ از سمت خود را ترک کرد، بنزین فقط 2 دلار در هر گالن بود» عقب‌نشینی می‌کنند. پس بیایید در مورد آن مقایسه صحبت کنیم.

اول، قابل توجه است که جناح راست چگونه ژانویه 2021 را به عنوان یک لحظه طلایی برای آمریکا تصور کرده است. در آن زمان، حدود 20000 آمریکایی هر هفته بر اثر کووید جان خود را از دست می دادند. هنوز 9 میلیون شغل کمتر از قبل از همه گیری وجود داشت. در واقع، وضعیت هنوز رکود اقتصادهای بزرگ، از جمله اقتصاد ایالات متحده، دلیل اصلی پایین آمدن قیمت‌های جهانی نفت بود که به نوبه خود دلیل اصلی ارزان بودن گاز بود.

مقایسه بهتر با سال 2019 است، سال قبل از همه گیری، زمانی که گاز به طور متوسط ​​2.60 دلار در هر گالن بود. به خاطر داشته باشید که میانگین دستمزدها در طول سه سال گذشته حدود 15 درصد افزایش یافته است، بنابراین اگر میانگین قیمت فعلی گاز 2.99 دلار بود، اکنون مانند سال 2019 مقرون به صرفه خواهد بود. تا چهارشنبه 3.75 دلار بود. بنابراین بله، قیمت گاز کمتر شده است، اما نه به اندازه ادعای جمهوری خواهان.

و علی‌رغم لفاظی‌های جمهوری‌خواه، سیاست‌های دولت بایدن تأثیر کمی بر قیمت گاز داشته است، که ناشی از رویدادهای تأثیرگذار بر بازارهای جهانی – به‌ویژه حمله روسیه به اوکراین – و تا حدودی به دلیل تنگناها در پالایش است که برای چند هفته از اواسط شروع شد و بدتر شد. – سپتامبر اما دوباره کاهش یافته است.

بنابراین برنامه جمهوری خواهان برای کاهش قیمت بنزین چیست؟ یکی نیست

تورم به طور کلی چطور؟ شما می‌توانید این موضوع را بیان کنید که کسری هزینه‌های کلان در اوایل ریاست‌جمهوری بایدن باعث افزایش تورم شد (اگرچه تأثیر کمی بر برجسته‌ترین قیمت‌های سیاسی، انرژی و مواد غذایی که در سراسر جهان افزایش یافته‌اند، نداشت).

با این حال، اگر نگران تأثیر تورمی کسری بودجه هستید، باید بدانید که تقریباً تنها ایده سیاست اقتصادی مشخصی که از جمهوری‌خواهان می‌شنویم این است که آنها می‌خواهند کاهش مالیات ترامپ را تمدید کنند، که به طور قابل‌توجهی کسری بودجه را افزایش می‌دهد. .

درست است که بسیاری از جمهوری‌خواهان به یک ایدئولوژی اقتصادی پایبند هستند که کسری‌های ناشی از کاهش مالیات را مشکل نمی‌دانند، چه به این دلیل که معتقدند – در ریشه همه شواهد – که کاهش مالیات به نحوی هزینه‌های خود را پرداخت می‌کند، یا به این دلیل که معتقدند که مخارج دولت، نه کسری بودجه به خودی خود، عامل ایجاد مشکلات است.

اما اگر بر این باورید که کاهش مالیات ها بدون هیچ برنامه قابل قبولی برای جبران کاهش هزینه ها حتی در زمان تورم نیز مشکلی نیست، بازارها التماس می کنند که با هم مخالفت کنند. ببینید چه اتفاقی برای پوند و نرخ های بهره بریتانیا افتاد پس از آن که لیز تراس، نخست وزیر به سرعت برکنار شده، طرحی اقتصادی را اعلام کرد که به طور کلی، بسیار شبیه آنچه جمهوری خواهان در اینجا پیشنهاد می کنند، به نظر می رسد. (بیشتر از این وجود دارد، اما هنوز.)

نکته اصلی این است که در حالی که استراتژی انتخاباتی حزب جمهوری خواه سرزنش دولت بایدن برای تورم است، حزب جمهوری خواه در واقع هیچ برنامه ای برای کاهش تورم ندارد. تا جایی که اصلاً برنامه اقتصادی داشته باشد، تورم را بدتر می کند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel