نظر ضد سیاهی استثمارگرانه کانیه وست

خوب، هفته گذشته، غرب به برتری‌طلبان سفیدپوست کمک کرد.

وست همان مردی است که در سال 2013 در حال فروش کالا با پرچم کنفدراسیون در تور بود. همانطور که او در آن سال به یک رادیو درباره واکنش های وحشتناک مردم توضیح داد:

«هر انرژی، انرژی خوبی است. پرچم کنفدراسیون به نوعی نشان دهنده برده داری بود. این برداشت انتزاعی من از آنچه در مورد آن می دانم است، درست است؟ بنابراین من آهنگ “بردگان جدید” را نوشتم. بنابراین من پرچم کنفدراسیون را گرفتم و آن را پرچم خود کردم. الان پرچم من است.»

کانیه آن را به‌عنوان هم‌آپشن مطرح می‌کند، اما در واقع، این شوک‌های ارزشی اساسی است که نمادهای نفرت ضد سیاه‌پوستان را ترویج و عادی می‌کند.

هیچ چیز نابغه ای در این مورد وجود ندارد. بهره برداری زیرزمین توافقی است. همانطور که وست خودش می گوید، “هر انرژی، انرژی خوبی است”، که فقط یک روش تقریباً معنوی، اگر اصطلاحاً اصطلاحی است، برای تفسیر مجدد آنچه اسکار وایلد در “تصویر دوریان گری” در اواخر دهه 1800 نوشت: “فقط یک چیز وجود دارد. در دنیا بدتر از این است که درباره آن صحبت شود و درباره آن صحبتی نمی شود.» روح آن ایده منجر به “همه تبلیغات، تبلیغات خوب است.”

وست پس از اعتراضات اخیر در مورد پیراهن «جان‌های سفید مهم است» که او در هفته مد پوشید، به تبلیغات خود ادامه داد و به فاکس نیوز رفت و جزئیات بیشتری را ارائه کرد. این مصاحبه مجموعه ای از مضامین بود که در آن او سعی کرد خداپرستی، الهام هنری، آزار و اذیت شخصی، تحقیر نهادها، نکاتی درباره ضد سقط جنین، وارونگی ایده های پیرامون نژادپرستی و حمایتش از دونالد ترامپ را به هم پیوند دهد. می دانید، ایده های اصلی جناح راست مدرن.

وست در مورد این پیراهن می گوید: «پاسخ به این که چرا روی پیراهن نوشتم «جان سفیدها مهم است» به این دلیل است که آنها این کار را می کنند. او غافل از بدیهیات بازی می کند.

وست همان مردی است که در سال 2015 گفت “نژادپرستی یک مفهوم قدیمی است” و “مثل یک مفهوم احمقانه است که مردم” از “جدا کردن، از خود بیگانگی و مشخص کردن هر چیزی” استفاده می کنند. احمقانه است.»

او همان مردی است که در مصاحبه ای با TMZ در سال 2018 گفت: “شما در مورد برده داری 400 سال می شنوید. برای 400 سال؟ این به نظر یک انتخاب است. مثلاً شما 400 سال آنجا بودید، و این همه شماست؟»

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما