نظر پرزیدنت زلنسکی شخصیتی در شجاعت است

یادداشت ویراستار: جی پارینی، شاعر و رمان نویس، در کالج میدلبری تدریس می کند. آخرین کتاب او «بورخس و من» است که خاطرات سفر او در ارتفاعات اسکاتلند در سال 1971 با خورخه لوئیس بورخس، افسانه‌نویس آرژانتینی است. نظرات بیان شده در این تفسیر متعلق به نویسنده است. نظرات بیشتر را در CNN مشاهده کنید.CNN

تهاجم وحشیانه و کاملاً غیرقابل توجیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به اوکراین، جهان را به وحشت انداخته است.

جی پرینی

همانطور که توماس ال. فریدمن در نیویورک تایمز اشاره می کند، این یک درگیری بی سابقه در دوران مدرن است. فریدمن با استناد به TikTok و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، همراه با ماهواره‌ها و داده‌های ترافیکی زنده در Google Maps، می‌نویسد: «به World War Wired خوش آمدید – اولین جنگ در یک دنیای کاملاً به هم پیوسته».

همانطور که دنیل جانسون، کهنه سرباز و روزنامه نگار جنگ عراق در اسلیت نوشت، این یک تهاجم در مقیاس بزرگ است که “دقیقه به دقیقه، نبرد به نبرد، مرگ با مرگ، به صورت زنده به جهان پخش می شود.” آنهایی از ما که به اندازه کافی خوش شانس هستند که مایل ها از حملات موشکی، تیراندازی و گلوله باران دور هستند، رویدادها را در زمان واقعی در تلفن های هوشمند و سایر صفحه نمایش ها تماشا می کنیم.

و شخصیت قهرمان در مرکز این جنگ کسی نیست جز رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی، بازیگر و کمدین سابق که با بازی در یک شخصیت در یک برنامه تلویزیونی محبوب که به طور تصادفی رئیس جمهور اوکراین شد به شهرت رسید. سپس زلنسکی موفقیت خود را در عرصه سیاست به نمایش گذاشت و در سال 2019 با پشتوانه یک حزب سیاسی به نام نمایش او، «خدمت‌کار مردم» نامزد انتخابات شد.

کشوری را تصور کنید که در آن یک ستاره تلویزیونی بتواند رئیس جمهور شود و به عنوان یک چراغ شجاع ظاهر شود!

اوکراین من را به عنوان یک کشور از اولین سفرم به آنجا به عنوان دانشجو در سال 1969، زمانی که کشور عضو ناراضی اتحاد جماهیر شوروی بود، علاقه مند کرد. به یاد می‌آورم که اشتباه کردم که اوکراین را «ماهواره روسی» خطاب کردم و به سرعت توسط یک جنتلمن میهن‌دوست سیلی خوردم، او به من گفت که اوکراین زبان، ادبیات، تاریخ، موسیقی و سنت‌های فرهنگی محبوب خود را دارد.

در آگوست 1991، اوکراین رسماً و با افتخار از اتحاد جماهیر شوروی خارج شد، اما انتقال به یک دموکراسی کامل آسان نبود، زیرا فساد چندین دهه است که دولت را دچار مشکل کرده است. در زمان انتخاب زلنسکی، من نسبتاً تردید داشتم. شخصیتی که او در این برنامه تلویزیونی بازی کرد یک اصلاح طلب بود و این نمایش طبقات سیاسی در اوکراین و همچنین کشورهای همسایه روسیه، بلاروس و گرجستان را منحرف کرد. هموطنان اوکراینی او او را انتخاب کردند تا در زندگی واقعی همان کاری را انجام دهد که در تلویزیون انجام داد – فساد را با یک جارو بزرگ از بین ببرد.

اما موفقیت زلنسکی محدود بود و محبوبیت او پس از چند سال کاهش یافت. تا اکتبر 2021، نظرسنجی ها نشان داد که محبوبیت او به سقوط آزاد رسیده است.

اما گاهی اوقات تاریخ به کمک یک سیاستمدار می آید و هفته گذشته زلنسکی را از یک شخصیت ریاست جمهوری که به سرعت در حال کاهش است به یک قهرمان ملی در مقیاسی عظیم تبدیل کرده است. او خود را مردی نشان داده است که در درون خود کاوش کرده و ذخایر الهام بخش شجاعت پیدا کرده است. زمانی که ایالات متحده پیشنهاد تخلیه او را از اوکراین داد، او در موضع خود ایستاد و گفت: «جنگ اینجاست. من به مهمات نیاز دارم، نه سواری.»

او چندین ویدئو را به صورت آنلاین منتشر کرده است، و آنها باعث اعتراض شدید مردم اوکراین شده اند. در یک ویدیو با عنوان “ما اینجا هستیم. ما در کیف هستیم. ما از اوکراین محافظت می کنیم.” زلنسکی در محاصره مشاوران ارشد خود دیده می شود. “ما همه اینجا هستیم. ارتش ما اینجاست شهروندان و جامعه اینجا هستند.” ما از استقلال، دولت خود دفاع می کنیم و همینطور خواهد ماند.»

زلنسکی، یک سخنران مسلط به زبان روسی، همچنین در ویدئوی دیگری از روس‌ها درخواست کرده است که «فقط از کسانی که دروغ می‌گویند، به شما دروغ می‌گویند، به ما دروغ می‌گویند، به همه و به کل دنیا دست بردارید. ما باید به این جنگ پایان دهیم. ما می توانیم در صلح، در صلح جهانی زندگی کنیم.»

هدایای ارتباطی او و درک چشمگیرش از رسانه های اجتماعی او را به یک رقیب سرسخت برای پوتین تبدیل می کند، حتی اگر ارتشی که او فرماندهی می کند، از نظر تعداد و منابع، در کنار ارتش روسیه کمرنگ است.

در این مرحله حتی نمی توان نتیجه نهایی این جنگ را تصور کرد. اما مطمئناً می دانیم که زلنسکی خود را قهرمان زمان خود و سخنگویی شایسته برای لیبرال دموکراسی و آزادی اوکراین ثابت کرده است.

او با جسارت منطق تهاجم بی بند و بار پوتین را به چالش کشید و زمینه را برای آینده ای فراهم کرد که در آن مردم اوکراین بار دیگر از حق تعیین سرنوشت برخوردار شوند.

کلاه بر سر شما آقا زلنسکی دنیا پشت سر شماست

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما