نظر کلاسیک کرسندو & نیویورک تایمز

واشنگتن – ارگاسم شنیده شده در سراسر جهان بود گزارش شده است توسط مگنوس فاینس، آهنگساز و تهیه کننده موسیقی که برادر رالف فاینس است. پس از رفتن به فیلارمونیک لس آنجلس در ماه آوریل، او در توییتی درباره زنی که در سالن کنسرت والت دیزنی در نزدیکی او نشسته بود، در دومین موومان پنجم چایکوفسکی “ارگاسم بلند و کامل بدن” داشت.

برخی در بین مخاطبان توییت کرد برگشت، فکر می کردم که آیا این ناله به دلیل یک بیماری است. اما این زن که تمام کنسرت را در کنار شریک خندان خود مانده بود، برای روشن شدن موضوع حاضر نشده است.

هر اتفاقی افتاد، فریاد یک استعاره است. همانطور که ما بحث می کنیم که کدام ژانرهای موسیقی در حال انقضا هستند – همانطور که جان ونر به من گفت آیا راک اند رول مرده است؟ آیا جاز از بین می رود؟ – به نظر می رسد که موسیقی کلاسیک داغ تر می شود.

آلبرت ایمپراتو، یک مروج موسیقی نیویورک، می گوید این ایده در حال شکستن است که موسیقی کلاسیک قرار نیست امن و آرامش بخش باشد. قرار است سوزن سوزن شدن

رنه فلمینگ سوپرانو به من گفت: «فراموش نکنیم که کلمه «کلیکس» یک اصطلاح رایج موسیقی است. “این به تنش موسیقی و انتشار آن مربوط می شود.” او گفت که راخمانینوف و لیست وقتی صحبت از قطعات سکسی به میان می‌آید، «ناراحتی» داشتند.

برای جشن گرفتن این فریاد، نورمن لبرشت، روزنامه‌نگار موسیقی بریتانیایی، “10 سمفونی برتر ارگاسم” را در وبلاگ خود به نام Slipped Disc اجرا کرد.

الیم چان، رهبر ارکستر 36 ساله با باتوم آن شب، به من گفت که او زن را در دید پیرامونی خود تماشا کرده تا زمانی که “آرام شود”. او گفت که دوست دارد وقتی مخاطبان به طور شنیدنی واکنش نشان می دهند – “من نمی خواهم یک اثر هنری موزه باشم.” ما به یاد آوردیم که چگونه “فانتازیا” و باگز بانی ما را در دوران کودکی با پروازهای موسیقی کلاسیک خود هیجان زده می کردند.

او گفت که پس از سال‌های تاریک کووید و همه افراد در خانه، مردم به کنسرت‌ها می‌آیند تا «چیزی را احساس کنند» که فقط در آن زمان وجود خواهد داشت – «و اگر آن را از دست بدهید، آن را از دست می‌دهید».

این فریاد مرا به یاد دوران طلایی هالیوود انداخت، زمانی که مغول‌ها بزرگ‌ترین ستاره‌های خود – بت دیویس، جوآن کرافورد، الیزابت تیلور، اینگرید برگمن – را در داستان‌های پرشور موسیقیدانان کلاسیک قرار دادند. اخیراً با کیت بلانشت در «Tár»، کلوین هریسون جونیور، احیای آن اتفاق افتاده است. در “Chevalier” و فیلم آینده نتفلیکس “Maestro” با بازی بردلی کوپر در نقش لئونارد برنشتاین.

چندین نظرسنجی اخیر میزان محبوبیت موسیقی کلاسیک را در چند سال اخیر افزایش داده است. در آمریکا و انگلیس، این ژانر در طول همه گیری همه گیر رونق گرفت و زنان بیشتری را به خود جذب کرد و شنوندگان جوان تری را به خود جلب کرد و در میان تولیدکنندگان محتوا در رسانه های اجتماعی افزایش یافت.

تد گیوا، منتقد موسیقی در Substack خود می‌گوید: «شاید آن موسیقی قدیمی ارکسترال و اپرا اکنون در گوش‌های بلند شده با صداهای الکترونیکی تازه به نظر برسد، یا «شاید جوانان لباس پوشیدن برای یک شب در سالن اپرا را نوعی رویداد کازپلی بدانند».

پیتر گلب، مدیر کل اپرای متروپولیتن با این موضوع موافقت کرد. میانگین سنی مخاطبان ما در دهه 60 بود. حالا در دهه 40 است.» او به من گفت.

او گفت که اپرای جدید آهنگسازان زنده – ترنس بلانچارد “آتش در استخوان های من خفه شو” و “قهرمان” و کوین پاتس “ساعت ها” – جذابیت های زیادی دارند. گلب گفت که “قهرمان” که بر اساس زندگی امیل گریفیث، یک بوکسور دوجنسه ساخته شده است، اولین باری است که Met دو مرد را در حال بوسیدن یا کشیدن کوئین ها به نمایش می گذارد.

نیویورک مرکز برق است. کیو دودامانیا. گوستاوو دودامل، رهبر ارکستر مو فرفری 42 ساله که به دنبال “خون” در موسیقی است، از لس آنجلس نقل مکان می کند تا در سال 2026 مدیریت فیلارمونیک نیویورک را بر عهده بگیرد. او قول داد که “گوستاوو حیوان وحشی و وحشی را حفظ کند” و به تماشاگران این آخر هفته در سالن دیوید گفن ماهلر، رهبری رهبری کند.

در Met، رهبر ارکستر 48 ساله، Yannick Nézet-Séguin، رعد و برق با موهای سفید-بلند و یک گوشواره الماس است. او با لباس های استادانه الهام گرفته از هر اپرایی که رهبری می کند، هوای محافظه کارانه موسیقی کلاسیک را از بین می برد.

کری لین ویلسون، گلامازون شش فوتی که با لباس های شلوار آرمانی مشکی با دم اسبی تاب می خورد – و با همسرش پیتر گلب بخشی از یک زوج قدرتمند موسیقی کلاسیک است – در اولین حضور خود در Met پاییز گذشته با آهنگ شوستاکوویچ “لیدی مکبث متسنسک” درخشید.

او در مورد صحنه اوج سکس گفت: “من در واقع در آن ارگاسم را تجربه کردم.” شوستاکوویچ آن را از طریق توالی ساختن بی امان و لیس ترومبون لغزنده در هماهنگی با کل ارکستر در یک اوج تپنده به دست آورد. او گفت که استالین کار را ممنوع کرد و شوستاکوویچ به سختی از گولاگ اجتناب کرد.

نیویورک همچنین محل زندگی یوجا وانگ، پیانیست 36 ساله ای است که برای اجرای شجاعانه خود از راخمانینوف، دامن های کوتاه و کفش های رکابی می پوشد.

نزت-سگوین به من گفت که فکر می‌کند ما در حال آغاز دوران طلایی دیگری برای هنر خود هستیم.

او گفت: «بدون اینکه کسی را متهم کنم، معتقد است «نهادها و شاید هنرمندان جنبه‌هایی از هنر ما را فراموش کرده‌اند» و «شاید به نظر من ارتباط با مخاطبان در اولویت نبوده است».

او گفت که در تمرینات همیشه به ارکستر می گوید عشق را کشف کن. «هر نت را دوست دارم. نت های هشتم خود را بیشتر دوست داشته باشید. لطفا این هارمونی را بیشتر دوست داشته باشید.’ این بسیار به سکسی بودن موسیقی کلاسیک مرتبط است.»

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما