نقد و بررسی کتاب: «خواهران رفیق: زنان حزب پلنگ سیاه» نوشته استیون شیمز و اریکا هاگینز

صبحانه رایگان برای بچه های مدرسه ای. مؤسسه جوانان بین‌اجتماعی کلینیک های پزشکی رایگان مردمی. برنامه آمبولانس رایگان مدرسه جامعه اوکلند. اگرچه زنانی که دو سوم حزب پلنگ سیاه را تشکیل می‌دادند در گردهمایی‌ها و ثبت‌نام رأی‌دهندگان، اتاق‌های خبر و کمپین‌های سیاسی مردمی شرکت کردند، مستقیم‌ترین مشارکت‌های آنها کاملاً ناشناخته مانده است: بیش از 60 برنامه بقای جامعه که ارائه کردند نادیده گرفته شدند. سیاهپوستان آمریکایی با وعده‌های غذایی، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی مفید.

آنجلا دیویس در پیشگفتار می نویسد: «این برنامه ها نشان دادند که آزادی بسیار فراتر از چک لیست حقوق رسمی است. COMRADE SISTERS: Women of the Black Panther Party (کتابهای هنری ACC، 45 دلار)، توسط عکاس استفن شیمز و رهبر سابق حزب اریکا هاگینز. دیویس ادامه می‌دهد: «از آنجایی که رسانه‌ها تمایل داشتند بر چیزی تمرکز کنند که به راحتی می‌توان برانگیخت،» یعنی، هدف‌های عمدتاً مردانه سوء استفاده از دولت و پلیس، «تمایلی به فراموشی وجود دارد که کار سازماندهی که واقعاً BPP را مرتبط با دوران جدید… عمدتاً توسط زنان انجام شد.»

این کتاب کارنامه را از طریق تصاویر و شهادت زنان بازنویسی می کند که – به عنوان معلم، دانش آموز، نویسنده، موسیقیدان، پزشک، مادر، دختر، عمه، عبادت کننده، کارگران کارخانه و خیلی چیزهای دیگر – با در نظر گرفتن رفاه و آسایش زنان، جنبشی را رشد دادند. جامعه به دست خودشان رفیق خواهر شریل داوسون این فراخوان را به صراحت بیان کرد: “من به حزب پلنگ سیاه پیوستم زیرا روحم در آتش بود.”


لورن کریستنسن ویراستار Book Review است.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel