هیئت منصفه ایالات متحده، الکس جونز را به دلیل دروغ گفتن درباره قتل عام سندی هوک به پرداخت 45 میلیون دلار بیشتر محکوم می کند

هیئت منصفه ای در تگزاس روز جمعه به الکس جونز، نظریه پرداز توطئه دستور داد تا به والدین کودکی که در قتل عام مدرسه ابتدایی سندی هوک کشته شد، 45.2 میلیون دلار غرامت بپردازد و به 4.1 میلیون دلاری که باید برای رنجی که به آنها تحمیل کرده است، اضافه کند. با ادعای سالها این که مرگبارترین تیراندازی در مدرسه کشور یک فریب است.

مجموع 49.3 میلیون دلار کمتر از 150 میلیون دلاری است که نیل هسلین و اسکارلت لوئیس به دنبال آن بودند. اما این محاکمه اولین باری است که جونز به خاطر دروغ‌پردازی در مورد حمله سال ۲۰۱۲ در نیوتاون، کانکتیکات، مسئول مالی شناخته می‌شود.

پس از صدور حکم، لوئیس گفت که جونز پاسخگو بوده است. او گفت هنگامی که در جایگاه ایستاد و به چشمان جونز نگاه کرد، به پسرش فکر کرد که با فریاد زدن “فرار کن” جان‌ها را نجات داد، وقتی قاتل در خشم خود مکث کرد.

لوئیس گفت: “او در مقابل آدام لانزا قلدر ایستاد و جان 9 نفر از همکلاسی های خود را نجات داد.” امیدوارم این الهام بخش دیگران باشد تا همین کار را انجام دهند.»

در اوایل این هفته، جونز شهادت داد که هر جایزه ای بیش از 2 میلیون دلار ما را غرق خواهد کرد. شرکت او Free Speech Systems، که شرکت مادر Infowars است، در هفته اول محاکمه درخواست حمایت از ورشکستگی داد.

منظور از خسارات تنبیهی، مجازات متهمان به دلیل رفتارهای شدید، فراتر از غرامت پولی است که به افرادی که به آنها آسیب رسانده اند، تعلق می گیرد. جایزه تنبیهی بالا همچنین به عنوان فرصتی برای هیئت منصفه برای ارسال پیام اجتماعی گسترده تر و راهی برای بازدارندگی دیگران از همان رفتار منفور در آینده تلقی می شود.

بری کاورت، وکیل اصلاحیه اول بوفالو، نیویورک که هیچ ارتباطی با پرونده جونز ندارد، گفت که جایزه مجازات سنگین روز جمعه که به جایزه غرامتی روز پنجشنبه اضافه شد، “یک ضرر خیره کننده برای جونز” است.

کاورت گفت: “هیئت منصفه با 50 میلیون دلار در مجموع، پیامی بزرگ و بلند ارسال کرده است که این رفتار قابل تحمل نخواهد بود.” هرکسی که چنین نمایشی دارد و آگاهانه دروغ می گوید – هیئت داوران آن را تحمل نمی کنند.

کاورت گفت که هیئت منصفه آینده در سایر محاکمات در انتظار سندی هوک می توانند مبالغ خسارت را در این پرونده به عنوان یک معیار ببینند. کاورت گفت، اگر دیگر هیئت های منصفه این کار را انجام دهند، “به خوبی می تواند جونز را از کار بیاندازد.”

“تو توانایی این را داری که جلوی این مرد را بگیری”

وکلای این خانواده از هیئت منصفه خواستند تا مجازاتی مالی صادر کنند که Inforwars را مجبور به تعطیلی کند.

وسلی بال، وکیل والدین، روز جمعه به هیئت منصفه گفت: «شما این توانایی را دارید که این مرد را از انجام این کار بازدارید. “پیام را برای کسانی که مایل به انجام همین کار هستند بفرستید: سخنرانی رایگان است. دروغ، شما پول می دهید.»

یک اقتصاددان روز جمعه شهادت داد که جونز و شرکت دارای ارزشی بالغ بر 270 میلیون دلار هستند که نشان می دهد جونز هنوز در حال کسب درآمد است.

برنارد پتینگیل، که توسط شاکیان برای مطالعه دارایی خالص جونز استخدام شده بود، گفت که سوابق نشان می دهد که جونز در سال 2021، زمانی که احکام نکول در دعاوی علیه او صادر شد، 62 میلیون دلار برای خود برداشت کرده است.

پتینگیل گفت: «به نظر من این عدد نشان دهنده ارزش یک دارایی خالص است. او یک جایی پول در حساب بانکی دارد.

پتینگیل گفت که پولی که به شرکت‌های جونز سرازیر می‌شود در نهایت به سمت او سرازیر می‌شود، او افزود که در طول زندگی حرفه‌ای خود در حدود 1500 مورد شهادت داده است.

اما وکلای جونز گفتند که موکل آنها قبلاً درس خود را آموخته است و با بیان اینکه مبلغ مجازات باید کمتر از 300000 دلار باشد، خواستار اغماض شدند.

“شما قبلا یک پیام ارسال کرده اید. یک پیام برای اولین بار به یک مجری برنامه گفتگو، به همه مجریان برنامه گفتگو، که استاندارد مراقبت آنها باید تغییر کند.”

“این نمایش شما نیست”

جونز – که جمعه برای مدت کوتاهی در دادگاه حضور داشت اما برای صدور حکم در آنجا نبود – هنوز با دو شکایت دیگر برای افترا از خانواده های سندی هوک در تگزاس و کانکتیکات روبرو است که ثروت شخصی و امپراتوری رسانه ای او را به خطر می اندازد.

وکلای خانواده سندی هوک که از جونز شکایت می کنند ادعا می کنند که او سعی کرده است شواهدی از ثروت واقعی خود را در شرکت های مختلف پوسته پنهان کند.

جونز در طول شهادت خود با یادداشتی از یکی از مدیران تجاری خود مواجه شد که درآمد ناخالص یک روزه 800000 دلاری از فروش مکمل های ویتامین و سایر محصولات از طریق وب سایت خود را نشان می داد که تقریباً به 300 میلیون دلار در سال می رسید. جونز آن را یک روز فروش رکورد نامید.

جونز که این شکایت را حمله ای به حقوق متمم اول خود توصیف کرده است، در طول دادگاه پذیرفت که این حمله “100% واقعی” بوده و او اشتباه کرده است که در مورد آن دروغ گفته است. اما هسلین و لوئیس به هیئت منصفه گفتند که عذرخواهی کافی نخواهد بود و از آنها خواستند تا جونز را مجبور کنند تا سالها رنجی را که آنها و سایر خانواده های سندی هوک متحمل شده است بپردازد.

والدین به اعضای هیئت منصفه گفتند که چگونه یک دهه ضربه روحی را تحمل کرده‌اند که ابتدا با قتل پسرشان وارد شده است و بعد از آن: شلیک گلوله به خانه، تهدیدهای آنلاین و تلفنی، و آزار و اذیت در خیابان توسط غریبه‌ها. آنها گفتند که تهدیدها و آزار و اذیت همه توسط جونز تقویت شده است و تئوری توطئه او از طریق Infowars به ​​پیروانش سرایت کرد.

یک روانپزشک قانونی شهادت داد که والدین از “اختلال استرس پس از سانحه پیچیده” ناشی از ترومای مداوم رنج می برند، مشابه آنچه ممکن است توسط یک سرباز در جنگ یا یک قربانی کودک آزاری تجربه شود.

در طول محاکمه، جونز خود معمولاً بمب‌افکن بود و در مورد توطئه‌ها در جایگاه شاهد، در کنفرانس‌های مطبوعاتی بداهه و در برنامه خود صحبت می‌کرد. رفتار نامنظم او با معیارهای دادگاه غیرعادی است و قاضی او را سرزنش کرده و در یک نقطه به او گفته است: “این نمایش شما نیست.”

خانه جان 6 کمیته سوابق تلفن جونز را می خواهد

این محاکمه توجه خارج از آستین را نیز به خود جلب کرده است.

بنکستون روز پنجشنبه به دادگاه گفت که کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در حال تحقیق در مورد ژانویه است. 6 سال 2021، شورش در کنگره ایالات متحده از تلفن جونز درخواست کرده است که وکلای جونز اشتباهاً به شاکیان تحویل داده اند. بنکستون بعداً گفت که قصد دارد با درخواست کمیته موافقت کند.

ماه گذشته، ژانویه کمیته 6 پیام‌های متنی تصویری و خشونت‌آمیز را نشان داد و فیلم‌هایی از چهره‌های راست‌گرا از جمله جونز و دیگران پخش کرد که قول می‌دادند جان. ششم روزی است که برای ترامپ می جنگند.

این کمیته برای اولین بار در ماه نوامبر جونز را احضار کرد و خواستار تسلیم اسناد و مدارک مربوط به تلاش های او برای انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات 2020 و تجمع در روز حمله شد.

(AP)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel