هیئت منصفه بزرگ در فلوریدا به پیچیدگی های ناشناخته در تحقیقات اسناد ترامپ اشاره می کند

آخرین پیچش در تحقیقات در مورد مدیریت دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با اسناد طبقه بندی شده، افشای غافلگیرکننده این است که هیئت منصفه بزرگ فدرال که قبلاً ناشناخته بود در فلوریدا به تازگی شروع به شنیدن شهادت در این پرونده کرده است.

هیئت منصفه بزرگ در فلوریدا جدا از هیئت منصفه ای است که ماه ها در واشنگتن نشسته است و مرکز فعالیت دادستان ها بوده است، زیرا آنها بررسی می کنند که آیا آقای آقای. ترامپ پس از خروج از قدرت، اسناد طبقه بندی شده را نادرست مدیریت کرد یا از تلاش برای بازیابی آنها جلوگیری کرد. افراد آشنا به تحقیقات گفتند در میان افرادی که در چند ماه گذشته در برابر هیئت منصفه بزرگ واشنگتن حاضر شده اند یا توسط آن احضار شده اند، بیش از 20 نفر از اعضای هیئت منصفه هستند. جزئیات امنیتی سرویس مخفی ترامپ

اما به گفته سه نفر از آشنایان با عملیات، نشانه‌هایی وجود دارد که هیئت منصفه بزرگ واشنگتن – مستقر در دادگاه فدرال شهر – ممکن است در هفته‌های اخیر استماع شهادت‌های شاهدان را متوقف کرده باشد.

در مورد هیئت منصفه بزرگ فلوریدا، که ماه گذشته استماع شواهد را آغاز کرد، به گفته افرادی که با عملکرد آن آشنا هستند، تنها تعداد انگشت شماری از شاهدان به آن شهادت داده اند یا قرار است در برابر آن حاضر شوند. حداقل یک شاهد قبلاً در آنجا شهادت داده است و دیگری قرار است روز چهارشنبه شهادت دهد.

این یک سوال روشن است که چرا دادستان ها هیئت منصفه بزرگ فلوریدا را – که در دادگاه منطقه فدرال در میامی مستقر هستند – به دام انداختند و آیا اکنون تنها شهادتی است که در حال استماع است. این عدم قطعیت، که عمدتاً به دلیل ماهیت مخفی هیئت منصفه بزرگ است، نشان می‌دهد که مدیریت پرونده اسناد توسط بازرس ویژه جک اسمیت تا چه حد از دید عموم خارج است.

چاک روزنبرگ، وکیل سابق ایالات متحده و مقام اف بی آی، گفت: “ما بخش کوچکی از آنچه را که ماموران و دادستان ها می دانند، می دانیم، و بنابراین تشخیص استراتژی دولت از راه دور خطرناک است، اگر نگوییم غیرممکن.” مثل این است که مردی یک داور را به خاطر تماس های بی پاسخ از روی صندلی های ارزان سرزنش می کند.

اما با وجود اینکه بسیاری از مسائل در هاله ای از ابهام قرار دارد، کارشناسان حقوقی و افرادی که با این تحقیق آشنا هستند پیشنهاد می کنند که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اسمیت ممکن است حداقل برای برخی از عناصر پرونده از هیئت منصفه در فلوریدا استفاده کند. تصمیم او می تواند تأثیرات قابل توجهی بر نحوه انجام تحقیقات داشته باشد.

به زبان ساده، افراد آشنا به این موضوع گفتند، اگر هر دو هیئت منصفه در حال فعالیت باشند، این نشان می دهد که دادستان ها در حال بررسی طرح اتهام در واشنگتن و فلوریدا هستند. این امکان وجود دارد که آقای ترامپ ممکن است در یک حوزه قضایی متهم شود در حالی که سایر افراد درگیر در این پرونده در حوزه قضایی دیگر متهم هستند.

اما اگر فقط هیئت منصفه فلوریدا در حال شنیدن شهادت است، دو احتمال را پیشنهاد می کند.

یکی این است که تحقیقات در واشنگتن تا حد زیادی کامل شده است و دادستان ها اکنون آماده هستند تا در مورد اتهامات وارده به آنجا تصمیم بگیرند و در عین حال در حال بررسی سایر کیفرخواست های احتمالی در فلوریدا هستند.

دیگر اینکه آقای اسمیت تصمیم گرفته است که فلوریدا محل مناسبی برای هرگونه اتهامی است که ممکن است در این پرونده مطرح کند و کل دادگاه بزرگ هیئت منصفه را به آنجا منتقل کرده است.

(احتمال دیگر این است که هیئت منصفه بزرگ فلوریدا صرفاً شواهدی را به عنوان سهولت برای شهود محلی می شنود – اگرچه این گزینه کمتر محتمل به نظر می رسد زیرا بیش از یک شاهد در مقابل آن ظاهر شده اند.)

خیلی غیرعادی نخواهد بود اگر آقای. براندون ال. ون گراک، دادستان فدرال سابق که روی پرونده های مربوط به امنیت ملی و مطالب طبقه بندی شده کار می کرد، گفت که تیم اسمیت تحقیقات اسناد را در واشنگتن آغاز کرد و سپس به دلیل مسائل حقوقی مربوط به محل برگزاری، آن را به فلوریدا منتقل کرد.

آقای او می‌گوید: «در موقعیت‌هایی که شامل اطلاعات طبقه‌بندی‌شده است، زمانی که دادستان‌ها از محل برگزاری تحقیقات در واشنگتن، ویرجینیا یا مریلند مطمئن نیستند، رایج است. ون گراک گفت. “نکته فقط به این دلیل است که از آنجا شروع می شود، به این معنی نیست که باید به آنجا ختم شود. تا زمانی که تحقیقات کاملی را انجام ندهید، نمی‌دانید قلاب‌های احتمالی محل برگزاری چیست.

آقای. ون گراک گفت که در صورت نیاز انتقال تحقیقات هیئت منصفه بزرگ از واشنگتن به میامی نسبتاً آسان خواهد بود. دادستان ها به سادگی باید رونوشت های اولیه هیئت منصفه را برای هیئت منصفه جدید بخوانند یا از نمایندگان فدرال بخواهند خلاصه ای از مهم ترین نکات را به آنها ارائه دهند.

اگر آقای اسمیت در حال بررسی طرح اتهامات در واشنگتن و میامی است، این امکان وجود دارد که مورد دوم ممکن است شامل اهداف بالقوه ای باشد که در فلوریدا زندگی و کار می کنند. به عنوان مثال، بازرسان در حال بررسی نقش دو کارمند آقای. ترامپ در مار-آ-لاگو، باشگاه خصوصی و محل اقامتش، به دلیل نقش آنها در نگهداری و امنیت اسناد طبقه بندی شده در آنجا.

حتی اگر هیئت منصفه بزرگ واشنگتن اکنون در وقفه باشد، این امکان وجود دارد که مجدداً تشکیل جلسه داده و برای متهم کردن آقای دکتر رأی گیری کند. ترامپ. با این حال، اگر اینطور نباشد و فقط هیئت منصفه فلوریدا فعال بماند، پیشنهاد می‌شود که آقای. دفتر اسمیت به این نتیجه رسیده بود که پرونده ای علیه آقای. افراد مطلع گفتند که ترامپ یا دستیارانش باید تنها در فلوریدا مستقر شوند.

تیموتی پارلاتور، وکیلی که ماه گذشته از سمت خود استعفا داد، گفت که دلایلی برای تصمیم آخر وجود دارد. تیم حقوقی ترامپ بسیاری از وقایع اصلی استعلام اسناد زمانی رخ داد که آقای. او گفت که ترامپ در فلوریدا زندگی می کرد.

آقای. ترامپ در زمانی که او و وکلایش برای اولین بار مذاکره برای بازگرداندن اسناد دولتی به آرشیو ملی را در اواخر سال 2021 آغاز کردند، در مار-آ-لاگو اقامت داشت. و گنجینه اولیه اسناد طبقه بندی شده ای که بایگانی ها کشف کردند در دسته ای از 15 جعبه سوابق بود. آقای. ترامپ از فلوریدا به واشنگتن فرستاده شد.

فلوریدا جایی است که آقای. ترامپ زمانی که وزارت دادگستری در ماه مه گذشته احضاریه خود را برای بازگرداندن تمام اسناد طبقه بندی شده در اختیار دفتر ریاست جمهوری او صادر کرد، زنده بود. و هنگامی که دادستان های واشنگتن به دنبال ملاقات با آقای. وکلای ترامپ برای اجرای این احضاریه و جمع‌آوری هرگونه مطالب مرتبط، در مار-آ-لاگو انجام شد.

پس از اینکه دادستان ها به این باور رسیدند که آقای. حتی پس از احضاریه، ترامپ همچنان به مطالب طبقه بندی شده نگاه می کرد، آنها اف بی آی را برای جستجوی مار-آ-لاگو فرستادند. ماموران حدود 100 سند طبقه بندی شده دیگر را که در محوطه فلوریدا بر خلاف احضاریه کشف شده بودند، با خود بردند.

اما دادستان ها همچنان می توانند به دنبال ایجاد محل رسیدگی در واشنگتن برای اتهامات علیه آقای. ترامپ، به ویژه با توجه به اینکه انتقال پرونده بالقوه به میامی بدون خطر برای آقای ترامپ نخواهد بود. اسمیت و تیمش

ممکن است یک هیئت منصفه فلوریدا نسبت به آقای دکتر دلسوزتر باشد. ترامپ از هیئت منصفه واشنگتن و قضات در ناحیه جنوبی فلوریدا – از جمله آیلین ام. کانن، که تصمیم غیرمعمولی برای توقف تحقیقات در مراحل اولیه آن گرفت تا یک داور خارجی اسناد ضبط شده در مار-آ-لاگو را بررسی کند – ممکن است تمایل بیشتری داشته باشند. برای حکومت در Mr. لطف ترامپ نسبت به کسانی که در واشنگتن هستند.

جاناتان سوان گزارش کمک کرد

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما