واکسن Jynneos محافظت در برابر Mpox را ارائه می دهد، مطالعات جدید تأیید می کند

در ایالات متحده، بیش از 30000 مورد mpox در سال گذشته وجود داشته است، که موارد پس از اوج تابستان گذشته به شدت کاهش یافته است. موارد Mpox در سراسر جهان نیز کاهش یافته است و سازمان بهداشت جهانی در اوایل این ماه پایان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی را اعلام کرد.

دکتر دکتر “اما شیوع بیماری تمام نشده است و ما باید هوشیار باشیم و به تلاش های پیشگیری خود ادامه دهیم.” کریستوفر برادن، مدیر حوادث واکنش mpox در CDC، در یک نشست خبری در روز پنجشنبه گفت.

بیش از 1.2 میلیون دوز از این واکسن در سال گذشته در ایالات متحده تجویز شده است. اما تعداد دوزهای تجویز شده از تابستان گذشته کاهش یافته است و طبق گفته CDC، تنها 23 درصد از افرادی که در معرض خطر هستند در سطح ملی به طور کامل واکسینه شده اند، همچنین نابرابری های جغرافیایی، نژادی و قومی گسترده ای در پوشش واکسن وجود دارد.

و واضح است که واکسن گلوله نقره ای نیست. در مجموعه جدیدی از موارد که اخیراً در شیکاگو گزارش شده است، بسیاری از بیماران به طور کامل واکسینه شده بودند.

وزارت بهداشت شیکاگو و CDC در حال حاضر در حال بررسی این خوشه هستند که اکنون شامل 21 نفر است که همه آنها علائم خفیفی داشته اند. دیمتر دااسکالاکیس، معاون هماهنگ کننده ملی پاسخ به mpox کاخ سفید، در جلسه توجیهی روز پنجشنبه گفت.

وی گفت: “اما آنچه ما می دانیم این است که واکسیناسیون احتمال ابتلا و انتشار mpox را کمتر می کند و مهمتر از همه، ممکن است احتمال بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را کاهش دهد، حتی اگر از عفونت جلوگیری نکند.”

Jynneos که توسط یک شرکت کوچک دانمارکی تولید می شود، از بین دو واکسن موجود برای mpox ایمن تر است. در ابتدا قرار بود این دارو به صورت دو دوز تزریق شود که هر دو به فاصله 28 روز زیر پوست تزریق می شدند.

از آنجا که منابع واکسن محدود بود، مقامات از رژیم مورد نظر منحرف شدند.

برخی شروع به تجویز تنها یک دوز از واکسن کردند، که برخی مطالعات نشان داده بودند که ممکن است محافظت قابل توجهی را ایجاد کند. سپس، در آگوست گذشته، مقامات فدرال مجوز اضطراری برای دوز داخل پوستی برای کمک به افزایش عرضه موجود ارائه کردند.

اما شواهد کمی در مورد اثربخشی این راهبردها وجود دارد که عمدتاً مبتنی بر یافته‌های تحقیقاتی بوده و نه بر تجربیات واقعی بیماران.

CDC هشدار داده است که ممکن است در هفته‌های آتی «در حالی که مردم برای جشنواره‌ها و رویدادها جمع می‌شوند»، موارد افزایش یابد. کارشناسان و مسئولان بهداشت عمومی از افرادی که در معرض خطر هستند می خواهند قبل از شروع رویدادهای پراید در ماه آینده واکسینه شوند.

دکتر می‌گوید: «برای من، پیام اصلی این است که اگر یک دوز دریافت نکرده‌اید، آن را همین حالا دریافت کنید، زیرا باید چهار هفته صبر کنید تا دوز دوم خود را دریافت کنید.» ژاکلین ال. گرهارت، افسر ارشد پزشکی در Epic Research و یکی از محققین اصلی مطالعه NEJM.

دکتر دکتر گفت: مطالعات اضافی درباره واکسن، از جمله تحقیقات در مورد میزان ماندگاری آن در طول زمان در حال انجام است. داسکالاکیس گفت.

شارون اوترمن گزارش کمک کرد

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما